Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi az az egyetem, gimnázium?...

Mi az az egyetem, gimnázium? Mik a különbségek?

Figyelt kérdés
2019. szept. 2. 12:44
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Ez egy komoly kérdés?


Két alapvetően különböző tanítási intézményről van szó.

2019. szept. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
52%

Gimnázium hasonló mint az általános, csak nagyobb követelménnyel nyilván. Ugyanúgy vannak az órák, dogát írtok, feleltek stb. Utolsó évben pedig érettségiztek, ahol az addig megszerzett tudásotokat tudjátok bemutatni :D


Egyetemen kreditrendszerben zajlik az oktatás, félévekre lebontva. Nincsenek osztályok és osztályfőnök, mindig vándoroltok a termek között, mikor hova kell menni órára. Igazolni nem kell a hiányzást. A tanárok többnyire nem ismerik név szerint a diákokat (hallgatókat, egyetemen hallgatónak hívják őket). Nem tolnak semmit a segged alá, magadnak kell az ügyeket intézni. Ha buksz egy tárgyból nem jelenti azt automatikusan, hogy évet kell ismételned.

Zárthelyi dolgozatok és a félévi vizsgákkal szoktak számonkérni. Utolsó évben szakdolgozatot kell írni, majd egy államvizsgával zárul a buli. Ha minden jól megy, akkor diplomát is kapsz :D


Mindegy, nem is írom tovább, mert hosszú oldalakon keresztül lehetne rizsázni a különbségeket.

Személyes tapasztalatom, hogy az egyetem sokkal lazább, sokkal jobb mint a gimi. Nyilván sokkal többet kell tanulni, de ez van. Ég és föld a különbség.

2019. szept. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A legfőbb különbség, hogy a gimnázium középfokú az egyetem pedig felsofokú végzettséget ad.
2019. szept. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi!
2019. szept. 3. 16:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!