Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Grafikusnak van értelme tanulni?

Grafikusnak van értelme tanulni?

Figyelt kérdés

Ekezdtem egy OKJ-s grafikusi iskolát, ami havonta 20 ezer forint egy évet már fizettem vissza van még kb egy év és nem tudom mit tegyek....nem látom sok értelmét ennek az iskolában....egészen eddig csak rajzolgattunk csendéleteket stb olyasmiket aminek tulajdonképpen szerintem nem sok haszna van mivel csomó grafikus ismerősöm van , de mind számítógépen készít dolgokat és közük sincs a kézi rajzoláshoz...eddig 2 számítógépes óránk volt de még egyik programot sem ismertük meg igazán.

lehet velem van a baj de az a 2 óra számomra teljesen érthetetlen volt...(kb úgy éreztem úgy beszél a pasas mintha mi már ebben dolgoznánk).

Nem vagyok egy kocka , hogy már eleve értsek mindenféle dologhoz.. szóval nem tudom mitévő legyek....

csináljam végig ha már elkezdtem vagy hagyjam abba???

sok értelmét tényleg nem látom..

igazából arra gondoltam , hogy b tervnek esetleg egy nyomdában elhelyezkedhetnék.

Igazából a végső célom az lenne , hogy tudjak valahogy rugalmasabb munkaidőben dolgozni és otthonról is.

Most nagyon jól elvagyok a szakmámban viszont, ez ilyen hosszú távú terv arra az esetre ha később már pl gyerekeink lesznek hogy könnyebben tudjak boldogulni...

A mostani munkám nagyon jó csak éppen ha én magam beteg vagyok is be kell menni dolgozni és gyerek mellett ez úgy érzem teljes mértékben kivitelezhetetlen lesz.

Ti mit tennétek a helyemben?



2019. szept. 5. 18:51
 1/1 anonim ***** válasza:
A legtöbb OKJ tanfolyam az ilyen. Gyakorlatilag akkor van értelme ilyet elvégezni, ha önmagadtól már csinálgatsz grafikai munkákat, csak kéne hozzá papír, mert pl. cégként akarod csinálni, legálisan adózva meg minden. Egyébként a legtöbb profi grafikust a kimagasló amatőr munkái révén kapják fel a nagy stúdiók vagy művészeti egyetemről kikerülve kapnak állást ilyen-olyan helyeken (nem feltétlenül grafikusként, hiszen egy művész az gyakorlatilag mindenhez konyít egy kicsikét), amiből idővel kinövik magukat.
2019. szept. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!