Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit mondjak az igazgatónak?...

Mit mondjak az igazgatónak? Mire számítsak ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

(Írtam ki már erről egyszer kérdést, de az nagyon összeszedetlen lett és nem jött rá sok válasz, így inkább kiírom ezt, ami remélhetőleg érthetőbb lesz)

Szóval idén tizenegyedikes lettem és faktot kellett választani. Én törit és magyart választottam. 9-10.-ben egy elég megosztó töritanárunk volt, de én szerettem, szerintem ő is bírt engem, mert jó jegyeim voltak, jártam versenyekre, néha elintéztem helyette dolgokat. 2 faktos csoport indult és én sajnos nem a régi tanár csoportjába kerültem, hanem egy másik tanáréba. Innen kezdődtek a bajok. Ugyanis ez a másik tanár nagyon nem szimpatikus nekem, felsőbbévesek nagyon rossz véleménnyel vannak a tanítási stílusáról és a jelleméről (és ez nem 1-2 ismerős véleménye, hanem 5-10 különböző emberé), bár nem tanított engem közvetlenül, több iskolai megnyilvánulása taszító volt számomra. Már a könyvosztáson odajött hozzám, és kérdezte, hogy az ő csoportjában leszek-e és mikor mondtam, hogy igen, akkor kérte, hogy írjak neki névsort, vigyem el a füzetemet, hogy miket tanultunk, stb. Udvarias voltam vele és meg is tettem, amire kért. Évnyitó után viszont odajött egy ilyen szöveggel, hogy utanámkutatott és tudja a lakcímemet, azt is megmondta hogy néz ki az utcánk (pedig nem egy világméretű főutca, ráadásul a tanár nem is helyi). Nekem ez nagyon fura volt, eléggé megdöbbentem, ezért vissza sem tudtam kérdezni, hogy miért kutatta ki mindezt. Másnap lett volna vele az első óránk, de én reggel nagyon ideges lettem, majdnem hánytam és rossz érzésem lett ezzel a tanárral kapcsolatban, úgyhogy nem mentem be suliba. Anyukám felhívta az ofőt és megkérdezte nem lenne-e rá mód, hogy visszakerüljek a régi tanáromhoz. Az ofő azt mondta próbálja elintézni. Nagyon ügyesen annyit sikerült intéznie, hogy az behívattatott az igazgatóhoz, aki majd megmutat nekem valami statisztikákat arról, milyen sikeres eredmények vannak ennél a tanárnál. A héten nem mentem suliba, viszont ez a tanár egész héten a barátaim nyakára járt, hogy megtudja hol vagyok.

Hétfőn kell bemennem az igazgatóhoz és nem tudom mit mondjak, engem nem érdekelnek semmilyen statisztikák, mert az nem minden. Én jobban érezném magam a régi tanár csoportjában, jobban is tetszik az, ahogy ő tanít és amilyen tematika szerint halad. Ugyanakkor nem tudom a régi tanárt megkérdezték-e, hogy visszavenne-e, szerintem az ofő kihagyta őt ebből (köztudottan nincs vele jóban és nem áll szóba vele).

Egy felnőtt ismerősömmel beszéltem, aki azt mondta, hogy szintén hallott erről a másik tanárról dolgokat, de nem mondta el konkrétan miket, csak azt mondta gondoljak arra, hogy én jobb ember vagyok, mint ő és bármikor hagyjam faképnél, ha keresne az iskolában.

Nem tudom mire számítsak, kitűnő tanuló vagyok, 5-ös a magatartásom, sosem voltam még az igazgatónál. Félek, hogy akaratom ellenére belekényszerítenek annak a tanárnak a csoportjába.

17/L


2019. szept. 6. 19:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nehéz helyzet.

Azzal az emberrel valami nem oké, az biztos.


Szerintem mondd meg neki, hogy ha nagyon tiszteled őt, stb., de szeretnél a régihez visszamenni. Én a helyedben próbálnék beszélni a régi tanárral is, hátha szólna az érdekedben, hogy ő visszavenne.


Ha meg az igazgató erősködik, az oktatónak ennek a feléd történő megnyilvánulását mondanod kellene az igazgatónak. De ennek nem lehet jó vége... Az új biztosan megsértődik, ki tudja, hova mész érettségizni, ha emeltezel, és arról is nyilván tudni fog, hogy hová mész, és ki tudja, hogy nem fog-e odaszólni, ha van valami ismerőse, hogy húzzon téged le....Nekem is volt tanárral cirkuszom, és én is mindig jó tanuló voltam (4,1-4,8 között voltam mindig).


Szerintem ezt, ahogy most leírtad, beszéld meg a szüleiddel. Diszkréten válthatsz egy iskolát is....És akkor mindenkinek rejtély maradhat, hogy miért, elfelejtődsz. De én a helyedben nem mennék oda egyedül. Én is anno egyedül mentem ilyen értekezésre. Nekem még csak nem is szóltak előtte, csak elhívtak egy órámról, és nem volt jó kimenetele... Később meg az érettségin jött a megtorlás, és 2 pontot lehúztak szóbelin, de pont az a 2 pont számított volna felvételinél (már egyetemre járok negyedik éve).

Én nyilván csak a saját tapasztalatomat tudni újra átélni, és nem látok, nem is láthatok bele teljesen a te személyes helyzetedbe. De szerintem a szülőket ebbe nagyon bele kellene vonnod, és nem egyedül odamenned.

És szerintem, ha lett egy ilyen "mániákus követőd", lehet az iskolaváltás lenne a legjobb.... Az én botrányom érettségi előtt pár hónappal volt, én már nem válthattam, de neked még most lehetne...

Akárhogy is döntesz, hajrá :(

2019. szept. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Legjobb az ilyet egyenes úton elintézni. Amit kiírtál, nyomtasd ki, vidd be az igazgatónak. Mellébeszélésnek egyébként sincs értelme.

Kíváncsi leszek az eredményekre. Egyébként meg simán visszamehetsz a régi tanárodhoz, ha van hely a teremben, akkor miért ne tanulhatnál ott.

Én egyébként mindig diákpárti vagyok, azon csodálkozom, hogy ilyen esetekben még nem vezették be azt amit legtöbb egyetemen, hogy hadd válasszon magának tanárt a diák. Én középiskolában is megengedném az átjárhatóságot az egyes tanórák között, amennyit a tantermek kapacitásai engednek.

2019. szept. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Gondoltam rá, hogy iskolát váltok, tavaly év végén, de a szüleim nem engedték.

Most is az a baj, hogy a szüleim nem állnak 100%-ig mellettem, anyukámat nehezen vettem rá az ofővel való telefonálásra. Azt mondta ő ennél többet nem tesz, pedig örültem volna, ha elkísér az igazgatóhoz. Amikor nekik is mondtam ezt a lakcímes dolgot, akkor azt mondták, hogy biztos csak jobban meg akarja ismerni a diákjait. Azért is nem fogadják el a panaszaimat, mert szerintük még egy óráján se voltam, adjak neki esélyt. Én egyáltalán nem ülnék be szívesen az órájára, nagyon rosszul érezném magam.

Egyedül az vigasztal, hogy a barátaim támogatnak lelkileg, hogy álljak ki magamért, ne hagyjam magam.

2019. szept. 6. 20:43
 4/10 A kérdező kommentje:
Amit még szintén érdekesnek tartok, hogy egyébként faktokat simán lehet variálni, pl. az egyik lány bejelentette, hogy matekról átmegy bioszra, másnap beult bioszra és ennyi volt. Én meg ugyanabból a tárgyból nem mehetek másik tanárhoz.
2019. szept. 6. 20:45
 5/10 A kérdező kommentje:
Ha még valakinek van valami tanácsa, meglátása, kérem írja meg!
2019. szept. 7. 17:55
 6/10 A kérdező kommentje:

Na, ma beszéltem az ofővel, aki azt mondta, hogy menjek be ennek a tanárnak pár órájára, aztán ha nagyon akarok, akkor majd átmehetek, de erről inkább az igazgatóval tárgyaljak.

Ma volt az igazgatóval órám és utána odamentem hozzá rákérdezni a dologra. Közölte, hogy nem lehet, hogy gondolom, ez csak egy diákok közt terjedő hülyeség, hogy a régi tanáromnál jobb, maradjak, ahol vagyok, aztán tanuljak. Még ilyeneket is összehordott, hogy órarendileg nem megoldható, pedig ez hazugság, egy időben vannak az órák, ezt direkt úgy van megcsinálva, hogy átjárható legyen.

Úgyhogy most nem tudom mi lesz, lélekben már felkészültem, hogy holnap bemegyek ehhez új tanárhoz, valahogy kihúzom vele a duplaórát, így legalább kipipálom a „nézd meg pár óráját pontot”. Holnap megpróbálok beszélni a régi tanárommal, viszont valószínűleg tőle is elutasítást fogok kapni. A szüleim azt mondták, hogy majd akkor ők bemennek az igazgató fogadóórájára.

2019. szept. 9. 15:03
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi lett a sztori vége, sikerült csoportot váltanod? Vagy maradtál az új tanárnál?

2019. szept. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Még mindig húzódik az ügy... az igazgató elutasította a kérésemet. Ezek után a szüleim mégsem mentek be. 2 hete járok az új tanárhoz, nem nagyon szeretem, gyomorgörcsöm van az órái előtt, már rosszul vagyok, mert holnap is 2 órám lesz vele. Egy barátnőm megkérdezte a régi tanárt, hogy nem mehetnék-e át hozzá, de a tanár azt mondta ő nem tud mit tenni. Hétfőn voltam az iskolapszichológusnál, aki azt mondta beszél a régi tanárommal, és ketten együtt megpróbálják meggyőzni az igazgatót.
2019. szept. 25. 20:05
 9/10 anonim ***** válasza:
Sajnálom a dolgot :( remélem sikerül elintéznetek közös erővel az iskolapszichológussal. Teljesen megdöbbent ez a történet, nálunk 5-6 éve teljesen szabadon lehetett faktos csoportot váltani, ha valakinek úgy jobb volt, még indok sem kellett, ha volt hely a csoportban. Végső esetben a helyedben én a fakt leadásán is elgondolkoznék, aztán készülnék egyénileg vagy magántanárral. Kitartást!
2019. szept. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy múlt péntekig lehet a faktokon módosítani, sajnos már leadni sem tudom.
2019. szept. 25. 21:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!