Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tényleg igaz, hogy mindent,...

Tényleg igaz, hogy mindent, de tényleg mindent a jogon szóról szóra, szó szerint kell bemagolni?

Figyelt kérdés
Nem lehet a lényeget természetesen szakszavakkal, de saját szavainkkal megtanulni,s esetleg úgy vizsgázni?

2019. szept. 10. 21:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy törvényt nem lehet összefoglalva elmondani.
2019. szept. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy törvényt hogy akarsz lényegében elmondani? Minden egyes szavának jelentése van.

Nehogy azt hidd, hogy ez csak jogon van itt. Analízis vizsgán ha 1 szót elírsz már lenullázza azt a fogalmat.

2019. szept. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%
Dehogy kell szó szerint. Amit tudsz, azt inkább helyettesítsd emojikkal.
2019. szept. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Pont ugyanez volt a kérdés az egyik első szemin. Tudod mit válaszolt a professzor?

,,Lehet-e úgy kb. megtanulni egy törvényt? Miért, az orvosok kb tanulják meg mi hol van? Köszönöm, de nem szeretném ha az epém kivétele helyett a lábam vágja le... Nem nem, nem állunk ki a bíróság elé hogy kb tudjuk mi a szabály. Mindent tanuljanak meg szépen ahogyan az a Ptkban benne van, jövőhéten zh a könyv első 107 paragrafusából."


Szerintem ebben a mondatban benne van az egész jogi egyetem lényege. Szó szerint kell tudni, alkalmazni a jogszabályokat, de azokat tudni kell értelmezni, és következtetést levonni belőlük. Ezekben segítenek a szemináriumok, ezért veszünk milliónyi jogesetet egy évben, hogy lássuk a megtanult szabályok melyik része hova tartozik és hogyan lehet összefüggéseket találni adott esetben nem is összetartozó események között. Nem lehet saját szavakkal, szakszavakkal teletűzdelve megtanulni valamit, hiszen ahogyan előtte is mondták, minden szónak megvan a maga jelentése, és bizony sokszor egy ,,illetve" is megvűltotztathatja az egész törvény értelmét (a minap az Alaptörvényben találtam egy illetvét, szerintem az egyetlen ami bennt maradt, és szép kis eszmecsere alakult ki belőle hogy azt a részt és a vonatkozóakat hogyan lehet máshogy értelmezni és alkalmazni)... Plusz benne van még a mennyiség: a tanév első hetén 1 tárgyból 107 szakasz szóról szóra... és ne kelljen elsorolnom hány tárgyam, hány faktom van ebben a félévben. (Annyit elárulok, hogy rengeteg). A vizsga teljes törvényekből van szó szerint, hasraütés-szerűen belekérdeznek a közepébe, ha nem tudod rávágással a szabályt bukta, várnak szeretettel a következő alkalommal...

2019. szept. 11. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy jogásznak azért van többek között jó memóriája, vagyis kell lennie, mert rengeteg szabályt kell egyszerre ismernie. Az utolsó jól összefoglalta a lényeget, egy orvos sem tanulja meg nagyjából, hogy hol van a léped, a jogász sem nagyjából tanulja meg a joganyagot, hanem nagyon pontosan, mert nem lenne mindegy, hogy téged mondjuk 5 évre elítélnek egy olyan bűncselekményéért amit el sem követtél.
2019. szept. 11. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell vesszőre pontosan megtanulni minden jogsazbályt, de azt számonkérésen úgy kell visszaadni hogy egyértelmű legyen hogy az az. Ez legtöbbször ugye szóról-szóra egyezik, de a lényeg az az, hogy tartalmában helyes legyen. Tehát ha BTK-ból van valami akkor egy ilyesmit már el kell fogadjanak: bűnszervezetben elkövetett üzletszerűen végzett bűncselekményért 10 év fegyház. Nem az a lényeg hogy a vesszőket hova rakod ki, meg hogy teljesen 1:1 egyezzen, hanem az hogy a tartalma (értelme) megegyezzen az adott törvénnyel.

Látható hogy nem lehet saját szavakkal megfogalmazni. Sem az üzletszerűt sem a bűnszervezetet sem semelyiket nem lehet helyettesíteni mással, mert akkor megváltozik az értelme.

Úgy kell leírni számonkérésen hogy az órán (a törvénykönyvekben) definiált szavakat kell használni, mondattanilag értelmes formában. És ezzel vissza is kapod magát a könyvben leírtakat.

2019. szept. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát nálunk vesszőre kellett tudni a törvényszöveget..
2019. szept. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#2 Ezzel vitatkoznék. Analízisből nem kell magolni, ha érted az anyagot. A legtöbb definíciót el lehet mondani kis változtatásokkal is. 5-ös szigorlatom van belőle, soha nem magoltam szóról szóra.
2019. szept. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!