Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 2020-as tanevtol orvosira...

2020-as tanevtol orvosira bekerules?

Figyelt kérdés
Az emelt kemia es emelt biologia erettsegin kivul kell-e meg egy plusz emelt erettsegi, illetve nyelvvizsga?

2019. szept. 28. 11:48
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
Harmadik emelt akkor felesleges, hisz csak 50 többletpontot kaphatsz emeltért.
2019. szept. 28. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
Ha ketto emeltet csinalnek, akkor kapnek 50 tobbletpontot erte. Ezert kell a harom, hogy mind a 100 tobbletpontot megkaphassam
2019. szept. 29. 16:37
 13/27 anonim ***** válasza:

Dehogy kapod meg érte...

a két legjobbat nézik,nem nézik a 3.at...

2019. szept. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Jovore kotelezoen le kell tenni egy emelt erettsegit, vagyis azert nem jar plusz 50 pont. Emiatt kell még ketto emelt, hogy meglegyen a plusz 2x50 pont. Legalabbis en igy ertelmezem a dolgot
2019. szept. 29. 17:59
 15/27 anonim ***** válasza:
84%
Én úgy tudom, hogy harmadik emelt után nem jár pont. Szóval emeltekkel max 50 pontot tusz szerezni...azt hiszem
2019. szept. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

Emelt érettségikkel csak max 50 pontot kaphatsz. A te esetedben:

Kémia és biosz emelttel teljesíted az egy emelt érettségi követelményét és kapsz 50 plusz pontot.

Ha csinálsz egy emelt angolt 60%-ra akkor teljesíted a nyelvvizsga követelményét is de nem kapsz plusz pontot. Csinálsz egy angol felsőfokút akkor kapsz 40 pluszpontot. Ha csinálsz még egy német középfokút az angol felsőfok helyett akkor meg csak 28 pluszpontod lesz.

2019. szept. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

Én is orvosira készülök. Jelen állás szerint (nemzeti pedagógus kar, eduline, jogszabály )

- emelt érettségikkel maximum 50 pont szerezhető. Az első emelt érettségiért nem jár plusz pont (ezt beszámítják felsőoktatási követelményként , nálunk ez ugye a biológia) 2. emelt érettségiért (választhatsz a kémia és biológia között) ha min 45%-os kaphatsz +50 pontot. Nekem is van töri emelt 5-ösöm még pluszban, de az orvosinál ez nem számít. Hiába van több emelted maximum 50 pontot kaphatsz

- nyelvismerettel szerezhetsz még 40 többletpontot. Egy középfokú nyelvvizsga (vagy azzal egyenértékű nyelvi érettségi) kötelező, ezentúl ha van még egy középfokúd azért +28 pont jár, ha van még 2 középfokúd akkor összesen + 40 pont vagy egy C1-es felsőfokúval is ki tudod maxolni a nyelvi többletpontokat (a kötelezőn túl), azért kapsz +40 pontot. Érdekesség: hogyha pl van egy középfokú német nyelvvizsgád majd angolból középfokút leteszed 2 külön nyelvvizsga intézetben (pl telc, oigo..stb) akkor az egyik angolodat beszámítják a kötelezőnek a másikkal pedid (+a némettel) ugyanúgy kimaxolod a 40 nyelvi többletpontot. Nem túl logikus, de a nemzeti pedagóguskar erre rákérdezett és az oktatási hivatal hivatalos válaszában is ez van.

- a maradék 10 többletpontot (100ból) OKTV eredménnel, országos sporteredménnyel..stb hasonlókkal szerezheted meg

jelenleg ennyi az ismert dolog, de mindenki vár a decemberben megjelenő felvételi tájékoztatóra még

2019. szept. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
2. érettségi tárgyként kémiát és fizikát választhatsz. Előző hozzászólásomban elírtam :)
2019. szept. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenkinek a valaszokat! Nem tudtam, h ennyire szigoritottak a szabalyokat :/ ezek szerint sokkal nehezebb lesz bekerulni
2019. szept. 29. 20:07
 20/27 A kérdező kommentje:
Akkor az emelt angol felesleges lenne, es helyette egy felsofoku angollal tobbre mennek?
2019. szept. 29. 20:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!