Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy tanárszak tényleg olyan...

Egy tanárszak tényleg olyan leterhelő? Sokan mondták, hogy reggeltől-estig egyetemen ülnek. Mi az igazság?

Figyelt kérdés

Persze tudom, van különbség reál és humánszak között.


De mondjuk egy magyar-etika szakpárosnak mennyit vesznek el az órák a szabadidejéből, szociális életéből?



2019. nov. 11. 21:19
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha már azt kérdezed, hogy xy szakon "mennyit vesznek el az órák a szabadidődből", szerintem nem neked való a szak...
2019. nov. 13. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
87%
Elsőéves magyar alapszakos barátnőm (itt most nincs jelentősége annak, hogy nem tanáris, mivel ugyanazokat az alapozó magyaros tárgyakat tanulja ő is) minden egyes héten készít min 2-3 beadandót, heti 4-5 zh, gyakorlatok, előadások, amikről nem lehet hiányozni, mert a tanár által feltöltött ppt nagyon kevés, csomó mindent hozzá mond stb. Rengeteg kötelező olvasmányuk is van, ha jó eredményre hajt valaki, akkor pedig az ajánlottakat is érdemes elolvasni. Egyáltalán nem tűnik egyszerűnek, pedig még csak 2 hónapja jár egyetemre, és nagyon szereti, nagyon lelkes, de sokat készül. A tanárisoknak emellé még a másik szakjukkal is foglalkozni kell+a pedagógiai tárgyakkal, ami első évben elég kevés, de utána egyre több és több.
2019. nov. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
86%

Kedves 10. válaszoló!

Nehezen hiszem el, hogy neked több diplomád van. Ha mégis, akkor egy újabb példája vagy annak, hogy ész nem jár a diplomához.

Történelemszakon végeztem, ellentétben veled elismerem a természettudományok fontosságát is. A társadalom -és természettudomány elitje egymás mellett ül az MTA-ban (még filozófusok is vannak - képzelem, hogy ha a történelemről ez a véleményed, akkor a filóról mi), szóval csak a tájékozatlan és primitív emberek kérdőjelezik meg más tudományterületek fontosságát.

2019. nov. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy anoním netes hozzászólásból is csak egy komplett i.diota von le ilyen mélyenszántó gondolátokat :) valóban, a filozófia a másik, amit igazán eltörölhetnének, semmi társadalmi haszna. Hiába próbálsz mást h.lyének beállítani ezzel a sablonszoveggel, attól ez még egy kamu diploma, semmit nem érő tudás
2019. nov. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
79%
Magyar-német osztatlan tanárin vagyok, heti 3 olyan napom van, amokor reggel 8-tól este 8-ig óráim vannak. A másik két napon csak délután 2-ig.
2019. nov. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!