Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mikor szűnik meg a hallgatói...

Mikor szűnik meg a hallgatói jogviszony abban az esetben ha megszereztem a diplomát? Jogosan kérik a pénzt?

Figyelt kérdés
Kiírtak egy "diplomaosztó költsége" tételt július 31-én július 7-i határidőre. A diplomaosztó július 13-án volt. Előtte többször érdeklődtem írásban is, hogyan illetve mikor tudnám befizetni, az utólagos kivetéssel (főleg visszamenőleg) viszont nem értek egyet, úgy gondolom, nem az én felelősségem, ha nekik nem hiányzott a pénz, most ne akarják leverni rajtam. Jogosan gondolom így? Ennyi erővel - ha legkésőbb a diplomaosztóval megszűnt a jogviszony - akármelyik "idegen" egyetem kivethetne nekem bármilyen költséget. Balhét (végrehajtó stb) nem akarok 5 ezer forinton, de az igazságérzetemet nagyon bántja hogy ők nem bírták kiírni aztán még zaklatnak vele.

2019. nov. 27. 16:22
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
Az államvizsga napjával szűnik meg a jogviszony (ftv). Ennek azonban semmi köze a fizetéshez.
2019. nov. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Olyan értelemben szerintem van köze, hogy államvizsga napjáig nem lett kiírva, tehát akkor semmilyen jogviszonyban nem álltunk amikor kiírták.
2019. nov. 27. 16:26
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
hallgatói jogviszony megszüntetése nem függ a tartozás összegének nagyságától és nem jár együtt a fizetési kötelezettség megszűnésével! Az elmaradt tartozást az egyetem a későbbiekben polgári peres úton behajthatja.
2019. nov. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
60%
És mi írja elő, hogy csak annak lehet fizetési kötelezettsége, akinek jogviszonya van? Ja, semmi.
2019. nov. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
44%
Ha jól tudom az egyetem nem hajthatja be, csak ha újra jelentkezel addig nem kezdheted meg a tanulmányaidat, míg a tartozásaidat ki nem fizeted.
2019. nov. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Oké #4, de akkor neked is kiírhatna ennyi erővel 3 random egyetem némi tartozást, nem?
2019. nov. 28. 20:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!