Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Műszaki menedzser szak megéri?

Műszaki menedzser szak megéri?

Figyelt kérdés

2019. nov. 29. 20:45
 1/9 anonim ***** válasza:
31%
Mit csinál egy műszaki menedzser??
2019. nov. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%

Most történt velem a héten, szakmai napon: odamentem az egyik cég standjához, aki kijött hozzánk az egyetemre, és érdeklődtem, hogy milyen mesterre menjek, melyik tetszik nekik, ha másabb msc-t szeretnék, mint a bsc. Mivel amit választottam, nem könnyű szak, ezért a duális hallgató azt tanácsolta, hogy ,,miért nem próbálod meg inkább a műszaki menedzsert?". És akkor egyszerre én is és a mellette ülő idősebb, tapasztalt HR-es kollegina is ráförmedt, hogy ,,fuuu, nem...miért??" Szóval ott tudatosult benned, hogy egy olyan céghez, ahol komolyan tudni is kell a szakmát, oda az a műmenedzser nagyon nem kell, nem elég.

Van, ahova igen, de oda meg akkor egy sima mérnök is kiváló, fordítva viszont nem.

És a tapasztalat is azt mutatja, hogy aki nem akar végigszenvedni a saját szakján (pl. gépészmérnök, villamosmérnök) egy nagyon nehéz mestert, az elmegy műszaki menedzsernek, mert legalább a papír megvan. Nem is csodálom, hogy nincs elismerése a szaknak.

Persze mindig hallani kivételt, nem azt mondom, hogy nincs, de talán bejön, talán nem. A véletlenre meg nem alapozunk.

2019. nov. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%
Arra bőven elég, hogy ne a gyárban kelljen erőlködnöd ilyen-olyan sokműszakos munkarendben, hanem irodai betanított munkát végezhess hétfőtől péntekig napi 8 órában, nap közben, normális körülmények között. Mondjuk sokkal többre nem jó, de ha neked ez elég, akkor jól jársz vele.
2019. nov. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A műszaki menedzser szakot nem lenne szabad csak mesterképzésben meghirdetni, BSc-s mérnököknek. Semmi értelme a szaknak alapképzésben. Menedzseri munkát se fogsz vele kapni, mert arra ott vannak a valódi mérnökök, valódi mérnöki tapasztalattal.
2019. nov. 29. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Inkább közgazdász mint mérnök. Inkább szervező feladatokat lát el. De kétségkívül nem maradnak állás nélkül, sőt...
2019. nov. 30. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
30%
Műszaki menedzser az olyan mint egy gépészmérnök csak ők a tananyag harmadát veszik át, és nagyon az alapokat. + gazdaságis tárgyakat.
2019. nov. 30. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Vodafonelive ***** válasza:
38%

Nem keres annyira rosszul, de nem leszel vele mérnök.

Én ismerek olyat aki villamosmérnökiről ment át műmenedzserre, mert a mérnöki nehéz volt az egyetemen ezt meg könnyű szerrel végigviszi.

Ha teheted, inkább egy mérnöki szakra menj, leginkább a gépészmérnökire hasonlít itthon ez a képzés.

2019. nov. 30. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
15%

ma 08:12


Iparban egy rakás műszaki menedzseri szakma van, aminek ott van a végén, hogy mérnök.

2019. nov. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. A nem rossz fizetés mit jelent? Jól gondolom, hogy jellemzően nettó 200e-től tapasztalat függvényében terjed olyan 350, 400e-ig?
2019. nov. 30. 13:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!