Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Levelezősök, hogyan tanultok?

Levelezősök, hogyan tanultok?

Figyelt kérdés
Már rég (ez lesz a második diplomám és már az első alatt) rájöttem, hogy egyre kevésbé vagyok képes a magolásra, könyvek olvasásából való tanulásra. Sajnos ezt nem vettem figyelembe mikor újra tanulni kezdtem, de ez az utolsó félévem, alig van néhány tárgyam, mégis, minden eddiginél nehezebb. Ha az előadás ppt-ket nézegetem, nem értek semmit, ha a saját vagy mások használhatatlan jegyzeteit, dettó. Könyvek néha jók (tantárgyfüggő) de 700 oldalt elolvasni, kijegyzetelni, újra átnézni még nekem sincs időm (pedig direkt szabaddá tettem magam a vizsgaidőszakra plus megelőző hetekre.) Általában mindegy mit csinálok, csak valami más legyen, sok módszert (pomodoro stb.) kipróbáltam kb. 0 sikerrel. Mindig az a vége hogy össze-vissza tanulás után valahogy beesek az (általában szóbeli) vizsgára, 1-2 óra alvás után, és ha mázlim van átengednek. Sok trükköt kipróbáltam de azért a trükkök is érdekelnek, hátha van amit nem próbáltam, vagy nem így, vagy nem erőltettem eléggé. Ha most pl. előveszem a könyvet egész egyszerűen elalszok rajta.
2019. dec. 5. 14:53
 1/4 anonim ***** válasza:
73%
Szak függő, villamos msc-n csak puskát készítek és használok az elméletből, mivel nem tudfok magolni. A gyakorolat az szerencsére órán megragad.
2019. dec. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Azt csinálom, hogy fogok egy sárga kiemelőfilcet, és kiemelem a lényeget – de úgy, hogy a kiemelt részek is értelmes mondatot alkossanak. Ez egyfajta játék, ami egyrészt segít koncentrálni, másrészt meg memorizálni is, hiszen ez aktív alkotói folyamat. Utána már csak a sárgákat kell összeolvasni ismétlésnél.
2019. dec. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
58%
Gondolattérkép. Tételenként, témánként.
2019. dec. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat! Biztató, hogy másnak is max. puskázással megy, a kiemelést kipróbálom amint lesz pénzem tankönyvekre, a gondolattérképet meg lehet hogy a januári vizsgámra :))
2019. dec. 9. 11:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!