Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Magyarországon államilag...

Magyarországon államilag támogatott szakon mennyire drága az egyetem?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy így tandíj nem lenne, de biztos lennének egyéb költségek, pl könyvek, kolesz, kaja meg ilyenek. Ha Szegedre mennék valamilyen bölcsész szakra, mennyiből jönnék ki egy év alatt?

És mennyire kellene tanulnom ahhoz, hogy államilag támogatott maradjak?



2019. dec. 17. 19:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon változó. Az adott egyetemnek a honlapján biztosan fent vannak a kollégiumi árak. Kaja szintén igényeidtől függ, meg attól, hogy mennyi támogatást kapsz otthonról. Én kb. heti 5000 forintból jöttem ki koliban. Koliszoba kb. 15-25 ezer körül mozog. Könyvek közül sokat el lehet érni online, én csak vegszükség esetén veszem meg őket, ha nem találom őket online, vagy ha sokat fogom őket használni. De szoktak lenni egyetemen belül használt könyv Facebook csoportok, ott érdemes először körülnézni.

Tanulni annyira kell, hogy két félév alatt meglegyen 36 kredited, és a jegyátlag, amit az iskolád kér, ez szintén változó iskolánként.

2019. dec. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi!
2019. dec. 18. 19:13
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szegeden több koli is 9320 ft havonta. (nem tudom egységes-e, de egy pár helyen tuti ennyi, volt is erről kérdés nemrég)


Bérletre lehet pályázni, ha államis vagy. Illetve szociális ösztöndíjra, nem tudom van-e testvéred, ha igen mennyi. Mert az is számít.


Könyvet nem vettem meg semmit első félévben. Fent vannak a diák, a könyvek, abból csináltam jegyzetet. Gondolom később biztos lesz olyan tárgy, ahol nem úszom meg, de erről nem tudok nyilatkozni. (Főleg, hogy nem bölcsész szakon vagyok, és így más a követelmény)


Kaja meg annyi, amennyit ráköltesz. Nyilván életben maradsz májkrémes kenyérrel, és smacklevessel is, de arra rá lehet unni. Ez az, amit nem nagyon lehet megmondani, mert változó az emberek ízlése, és az is, hogy mennyit esznek meg. Én kb kijövök napi egy ezresből ha nagyon odafigyelek arra mit költök, de ha kaját rendelek, akkor elég sok pénz el tud menni.

2019. dec. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én Pesten vagyok bölcsész szakon.

Az én megélhetésem 50ezer+lakhatás.

Ebben benne van a száz millió könyvtári beiratkozás (többet költök rá mint könyvre), helyi járat bérlet, stb. Az étkezések költsége függ attól hogy milyen gyakran mész haza, és csomagolnak-e neked. Én havonta megyek haza, és olyankor két napi ebédet hozok. Ha ritkán mész, igenis meg kell venni a gyümölcsöt, zöldséget, húst, stb. Ne gyárts magadnak emésztőrendszeri betegséget. Az élelmiszeren kívül szükséged lesz tisztítószerekre, kozmetikumokra, pár darab ruhára, és szórakozásra félretett pénzre. Ez utóbbi is kell, mert nagyon rossz lesz, ha azért nem barátkozol össze a szaktársaiddal, mert nincs pénzed egy sörre, ha elhívnak valahová szórakozni, beszélgetni.

2019. dec. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!