Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért kell túllihegni az...

Miért kell túllihegni az iskolakezdést?

Figyelt kérdés

Üdv!

Egyszerűen nem értem miért van ennyire túlaggódva, és túlgondolva az iskolakezdés.

Minden szülő azon kattog, hogy hány tízezer forintba kerül, és minden milyen drága stb.

Ha a tankönyvek árát nem nézzük, és nem elsős egy gyerek, akkor párezer forintnál nem szabad többe kerülnie. Nekem egész középiskola alatt egy táskám volt, és az is csak azért, mert az előző tönkre ment. Füzetekből a legolcsóbb minta nélküli füzeteket szoktam venni, mert vagy hamar betelik, vagy ha nem használjuk sokat gyűrött lesz az állandó cipeléstől. Tollat egy-két jobb minőséget szoktam venni, azzal egy évet lazán kihúzok, tolltartónak jó a táskában levő zseb. Összesen szerintem, 5000 forintnál nem költök többet szeptember előtt.

Ehhez képest mindenki problémázik, hogy drága a táska, a tolltartó, a füzetek. Az egyetlen ami tényleg drága az a tankönyvek.

Mire fel ez a nagy hisztéria minden augusztus végén?



2017. aug. 29. 11:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
Azért gondolj bele, hogy nem mindenkinek húzza ki a táska 4-5 évig meg azért a többség vesz tolltartót is. De az se mindegy kinek milyen az anyagi háttere, vagy hogy 1 vagy 3-4 gyerek számára kell megvennie mindent. Plusz szép és jó "ha a tankönyvek árát nem nézzük", de nekünk ez 2 gyerekre 40-60 ezer Ft a tanévkezdéskor. A legtöbben nem a 70 Ft-os füzeten problémáznak, hanem hogy a sok könyven aminek egy jelentős részét aztán nem is használják, hogy a táska 1-2 év alatt tönkremegy, a kis gyerek úgyis kisírja a Disney hercegnős, pókemberes füzeteket. Plusz saját preerencia de én jobb szeretek minőségi füzetet venni és nem a legolcsóbbat amin átüt a tinta meg 2 használat után már kiáll a spirál az oldalán. Arról nem is beszélve, hogy iskoalakezdéskor akkor fizess osztálypénzt, szakköri díjat, fénymásolási díjat. Jó ha 5 ezerből megoldod, de a többségnek főleg kisgyerekkel ez nem olyan könnyű. Egyetemen én is nagyon jól elvoltam pár füzettel meg tollal, de 2 általános iskolás gyerekkel azért meg tudom érteni, hogy sok szülő miért utálja a tanévkezdést.
2017. aug. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
47%
Azért vannak nálad igényesebbek is, pl. egy jó minőségű füzet, amin nem üt át a toll és jó minőségű, az 700-800 ft/darab. JEgyzetelni sem szoktál sokat, ha pár tollal kihúzod 1 évig, én havonta min.2-t elhasználtam. Tolltartó = a táskában lévő kis lyuk? Azért ezt már ne.. ez már az igénytelenség határa nálam. Oké, hogy nem kell minden évben új táska, de azért ez már túlzás. Én hisztériát csak a kérdésedben látok.
2017. aug. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nem tudom kinek milyen brutális tintája van, de az én olcsó spirálfüzeteimet nem üti át.

Jegyzetelni sokat szoktam, év elején veszek két db Pax tollat az kihúz egy évet, meg pár eldobhatót ha hirtelen kell, vagy valaki kölcsönkér.

Tolltartót akármennyire mondjátok felesleges venni. 10-ből ha 2 embernek volt középiskolában.

Igénytelenségnek nem nevezném, hogy a minták és mesefigurák miatt nem 3-szoros áron vásárolok füzetet. Táskából vettem egy márkás, minőségi darabot tizenpárezer forintért és nem ment tönkre 4 év alatt.

A tankönyvek tényleg nagyon drágák ezt elismerem. De a tanszereken rengeteget lehet spórolni, és nem igénytelen.

Ettől függetlenül én és még sokan mások az “olcsó, igénytelen” tanszerekkel is eredményesen érettségiztünk és most az egyetemre készülünk.

2017. aug. 29. 13:56
 4/12 anonim ***** válasza:
17%

"A legtöbben nem a 70 Ft-os füzeten problémáznak"


30-ért is van füzet.

Sokan eleve több mint kétszeres árakkal kalkulálnak, ebből is látszik.

2017. aug. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
38%

"a kis gyerek úgyis kisírja a Disney hercegnős, pókemberes füzeteket"


Akkor a szülő magára vessen, ne a rendszert szidja. :)


"én jobb szeretek minőségi füzetet venni és nem a legolcsóbbat amin átüt a tinta meg 2 használat után már kiáll a spirál az oldalán ... 2 általános iskolás gyerekkel"


Spirálfüzetre eleve nincs is szükség, főleg nem általánosban...


"Tolltartó = a táskában lévő kis lyuk? Azért ezt már ne.."


A legalapabb hátizsáknak is van (legalább) egy kisebb zsebe, ami simán kinevezhető tolltartónak.

2017. aug. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
26%
Kérdező, te gondolkodsz helyesen, nem kell túllihegni.
2017. aug. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
91%

Pax toll, megnéztem google-ba, na én ezeket szoktam kihajítani, mert folyik orrba-szájba, utálok ilyennel írni. Mesefigurásat én sem veszek, kinőttem már belőle Msc-sként, de minőségi tollat szoktam venni, ami kb. 500 ft és elfogy 1-2 hónap alatt. De a füzet sem azért minőségi, mert minta van rajta, hanem mert vastagabb papír van benne. Ebből is látszik, hogy a te füzetet összecsócsálódik a táskába, az enyém pedig nem...

Egyébként egy kisgyereknek fontos, hogy olyan füzete legyen, ami tetszik neki, mert annál nagyobb kedvel veszi elő és tanul belőle. Én elég problémás tanuló voltam, de az írószerekkel mindig oda lehetett csalogatni a tanulnivaló fölé, mert imádtam a sokszínű tollakat, füzeteket. Oké, egyetemen elismerem, hogy nem kell tolltartó, legtöbbször én is csak pár a/4-es lappal, egy újsággal és 1 db tollal mentem be és telefonnal, amivel felvettem hanganyagnak és otthon kijegyzeteltem, de egy ált vagy középsikolásnak azért szüksége van több féle tollra, vonalzóra, radírra, színesre, ceruzára

2017. aug. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Tény, hogy a Pax tollak folyatnak, illetve van amelyik folytat van amelyik nem. Én a fogását és a súlyát szeretem. Ha 2 havonta ki is fogy egy toll (nekem ennyit a reklámtollak, és az eldobhatók is bírnak) az akkor is csak 2000 forint egy évben ha 500 darabja. Ceruzára matekórán volt szükség, hogy koordináta-rendszerbe azzal rajzoljak, de nem lett volna muszáj.

Nekem még az olykor folyató Pax tinta sem ütötte át a füzetet, ezért feleslegesnek érzem, hogy vastagabb lapok legyenek benne, de 7-800 forintba egy darab füzet ne kerüljön már. A legalapabb A4-es spirál füzet talán 99 forint, de 3-400-ért biztos lehet venni minőségibbet. 7-800-ba azok kerülnek amikben több lap van. Tollból egy csomag signetta 600 forint és van benne 10 darab, a tanárok is ezt ajánlják általános iskolában, mert olyan a fogása mint a ceruzának. 10 darab egy tanévre csak elég.

Szóval ha nem is a legolcsóbb dolgokat veszi valaki, még az sem feltétlenül egetrengető költség. Ráadásul a tankönyvek kivételével nem muszáj mindent egyszerre megvenni.

Szól a gyerek, vagy ha nagyobb elmegy magától mikor látja, hogy az utolsó füzete is betelik, aztán lehet venni évközben, tollak ceruzák szintén.

Tolltartónak addig van értelme amíg rajzórára kell egy halom színesceruza, bár mikor én jártam általánosba mindenkinek volt saját doboza a suliban és abban tartotta ezeket.

2017. aug. 29. 16:47
 9/12 anonim ***** válasza:
13%
Az a Pax szokott folyni, amelyik kívülről Pax, de a betétje már cserélve lett valami gagyira.
2017. aug. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
26%

"Ráadásul a tankönyvek ... mikor én jártam általánosba"


... akkor még a tankönyvekért is fizetni kellett, most meg 1.-9. osztályban ingyenes.

2017. aug. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!