Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az normális, hogy az egyetemen...

Az normális, hogy az egyetemen is van egy olyan réteg, akik számára ciki a tanulás?

Figyelt kérdés

Jellemzőik: órára, beszélgetni járnak, ha egyáLtalán bejárnak, az egyetem udvarán úgy viselkednek, mint az óvodások (és ez sértés az óvodásokra). Még a vizsgák közben is beszélnek, folyamatosan az ő hangjukat lehet hallani, ha az oktatók rászólnak, ő kéri ki magának, hogy milyen alapon szólnak rá, hiszen ő már a 20 évével FELNŐTT. És a legfontosabb, hogy strébernek tartják azt, aki tanulni akar, de nem azért, hogy csillagos ötös legyen, hanem át akar menni a vizsgáin, hogy minél kevesebb ideig húzza le a szüleit.


Mit keres az ilyen egyetemen? Nálatok mennyire jellemző ez, mennyire általános?



2019. dec. 18. 13:09
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
48%
Ez Magyarország, a magyar mentalitás. Tőlünk nyugatra más a helyzet, de nyilván ott a felsőoktatás színvonala sem ilyen, hogy minden csürhe bekerül meg diplomát szerez valahogy (ha nem államin akkor fizet érte). Ne foglalkozz velük és ennyi!
2019. dec. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
34%

Én kétkezi munkával keresek 600 ezret egyetem mellett, nem tudom ti mit halluztok. Igaz nekem szakmám is van.

Egyébként, nem, nem normális, de majd kihullanak az ilyen apuci pici lányai/fiai.

2019. dec. 19. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
73%
Nálunk is vannak ilyen emberek, de ahogy látom, eléggé bukdácsolnak. Biztos van, aki ezt megengedheti magának, mert van pénz fizetni az egyetemet, én például nem tudnám, se a szüleim, szóval én figyelek arra, hogy bent maradjak államin és minél jobb ösztöndíjakat kapjak. Nem gondolom, hogy emiatt strébernek tartanak, van akivel jóban vagyok, de azért főleg olyan barátaim vannak, akik szintúgy komolyan veszik. Engem egyébként addig a legkevésbé se zavar, amíg csak magukat szívatják ezzel, viszont volt már, hogy az oktatót úgy felbszták a tiszteletlenségükkel, hogy kiment óráról és nem tartotta meg a gyakorlatot, na az engem is felidegesített. Illetve ez a csalok ahol csak lehet hozzáállás, nem gondolok úgy a puskázásra, mint egy főbűn, de azért amikor az 5 kredites ráépülős tárgyat úgy kiírja szóról szóra a csoporttárs, hogy nem is látta az anyagot, én meg megküzdök vele, végül ugyanolyan érdemjegyet kapunk, azt kicsit igazságtalanságnak tartom.
2019. dec. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Én villamosmérnökire járok, az elején voltak többen, akik bem tanultak, na ők már az első évben kikoptak. A tankörünkből nálunk egyvalaki volt, akinek mindig elég volt a kettes, de inkább csak lusta volt. Ő 3. félévig írta a diplomamunkáját. Nem tudom, hogy ez mennyire függ össze vele.

Egy olyan volt, aki szerette hangoztatni, hogy mennyire nem tanul, pedig tudtuk, hogy igen (sőt!) csak nem annyira jók az eredményei.

Szóval szerintem ezekre ne figyelj oda, én azt mondom megéri tanulni, ha szereted a szakmát, persze k**va szar, mikor csak egy 3-as ra elég, de ez van. A tudás a fontos, bem a jegy! Ezt jobb, ha megtanulja az ember.

Amúgy tartsanak strébernek, és akkor mi van? Ez az én dolgom, ők vagy csak irigykednek, vagy nincs rendben valami az életükkel, nem megy nekik a tanulás, és másban keresik a hibát. Ő dolguk. Ki nem xarja le?


(Én a magam részéről jobban tudtam magamban tanulni, nem szerettem bejárni, messze is laktam, sok pocsék oktató is volt, stb. És az eredményeim is jobbak voltak így, persze nálunk neten fent van minden, ezt ezérz engedhettem meg magamnak.)

2019. dec. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
*3 félévig
2019. dec. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenkinek kellene egyetemre menni csak azért, mert a többiektől ezt látja. Ennyi. Én is rengeteg olyat ismerek aki már végezne az adott évben de a második éves tárgyait csinálja osztatlan mesteren...Kellett nekünk a felvételi vizsga helyett a kétszintű érettségi.. itt az eredménye.
2020. dec. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!