Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Építészmérnök szeretnék...

Építészmérnök szeretnék lenni, melyik egyetemet ajánlanátok? (BME vs SZIE)

Figyelt kérdés
Ezernyi ilyen kérdés van tudom, de ha nekem is leírnátok a véleményetrket azt megköszönném 😁 A matek az nem a kedvencem de mindegy is. A SZIE-re simán bejutnék, a BME-re viszont talán épphogy. (Az állami tamogatottra) Nem szeretnék "megdögleni" azért a tanulastól és nagyon gondolkozok most a SZIE-n de mindenki a BME-t sztárolja. Mi a különbség a kettő között?? Ugyanazt a diplomát adja ráadásul mind2.

2020. jan. 3. 21:15
 1/9 A kérdező kommentje:
Az az érv nem érdekel, hogy a BME után könnyebb elhelyezkedni, azt tuti elintézem így vagy úgy...
2020. jan. 3. 21:17
 2/9 anonim ***** válasza:
26%
Egyik legalulfizetettebb mérnök szak ez itthon, sok minden sztárolni való nincs benne. Sajnos.
2020. jan. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Azon kevesek közé fogok tartozni, akik "ki igyeskedik" ezt a dolgot és jól fogok keresni... (Reménykedem ebben) Jobb, mint az utcaseprés úgy gondolom. Amúgy meg ez az álmom nagyon régóta.
2020. jan. 3. 22:13
 4/9 anonim ***** válasza:
Hát nem hiszem, hogy másoknak ez azért nem sikerült volna mert nekik baj lett volna a hozzáállásukkal ( pláne aki időre elvegez egy BME-t mondjuk). Inkább az iparággal van a gond, meg, hogy nagyrészt hazai megrendelésre dolgozik.
2020. jan. 4. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hát sajnos engem nem érdekel más. (A fotózáson kívül)
2020. jan. 4. 09:56
 6/9 Sn423 válasza:

A világ csodája, ahogy ezen az undorító Műegyetemen tanítanak. Ha nem akarod tönkretenni az egyetemi éveid messze kerüld el akármennyire sztárolják.


Végzős BME MSc-s.

2020. jan. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

a bme-ről tudok véleményt mondani: ha esetleg a közösségi élet része is érdekel az nagyon király, de a tanulás oldala tényleg nem sétagalopp(viszont megcsinálható)

a szieről nem tudok semmit

-3ad éves bme építészhallgató

2020. jan. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utolsó kettőtök válaszát, ilyenekre vártam/várok 😁
2020. jan. 13. 20:53
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem teszed tönkre az életed a BME-vel sem. Szerintem sok lehetőség van, a képzés során, ha akarsz rá tudsz fókuszálni valamilyen részterületre és abban kiemelkedhetsz, ami utána az allaskeresesben is segíthet. Nem feltétlenül kell mindenkinek tervezőirodában alkalmazott rajzolóként elhelyezkednie. A megszerzett képességek és tudás kiinduló pontja lehet sokmindennek. De ez a többi szakra is igaz. Lásd Rácz Judit és a skinsmart :).
2020. jan. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!