Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szeretném otthagyni az egyetem...

Szeretném otthagyni az egyetemet, de apám nem engedi, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Ez az első félévem, 20 éves leszek... Igazából nem volt konkrét jövőképem amikor jelentkeztem, érettségi után is még 1 évet a középiskolámban maradtam OKJ képzésen, mert nem tudtam még mit akarok kezdeni magammal... Aztán gondoltam megpróbálom az egyetemet, anglisztikát választottam, mert a nyelveket nagyon szeretem, de már egyre többször gondolok arra, hogy az egyetem, meg az egész ami vele jár csak hátráltat. Meguntam már ezt az iskolás életet, inkább dolgoznék, pénzt keresnék, mennék külföldre, utazgatnék, más nyelveket is akarok tanulni (3 nyelven tudok társalogni magyaron kívül, szóval annyira hülye nem lehetek), de nem tudok mert az idétlen egyetemi tárgyakat kell tanuljam, amikből sorra bukok megfelé a sokadik ismétlővizsga után is, holott épp magyarul van a tárgy, csak a követelmény az irdatlan nagy lexikális tudás... Szóval ehhez már nincs kedvem, nagyon meguntam ezt a szigorú tanulást, úgy is mondhatnám "szabadságvágyam van". De valahányszor félve megemlítettem apámnak, hogy nem tetszik az egyetem és inkább dolgoznék, meg kimennék külföldre, hiába mondtam neki, hogy ez a diploma semmit se ér, és kicsit feleslegesnek érzek elpazarolni 3 évet egy C1 nyelvvizsgával egyenlő diplomáért... Csak azért, hogy elmondhassam, hogy nekem diplomám van, nem baj ha amúgy semmit se ér... Inkább dolgoznék, több rációt látok benne... Esetleg valami másik OKJ szakmát keresnék, ami érdekel meg hasznos is... Nekem ez az egyetem olyan "életpazarlás"nak tűnik... Irodában meg amúgy se akarnék dolgozni, az a halálom... Így is egész gyerekkoromban állandóan nyomatták velem a tanulást a szüleim, azt mondták nehogy olyan legyek mint ők, hogy nem tanultak... De én akkor is úgy érzem nekem nem való az egyetem! Apámmal meg nem tudom ezt megbeszélni, meg amúgy senkivel, mert azzal jön, hogy olyan elcseszett lesz az életem mint az övé, hogy 15 éves kora óta ugyanazt a szakmunkát melózza, stbstb... Teljesen kétségbe esik mikor felhozom. Egyetem miatt elköltöztem koliba, havonta járok haza, ennyi jó van benne csak igazàból. Egyébként nagyszülők neveltek, félárva vagyok, szóval nem az az elkényeztetett gazdag gyerek, mielőtt még valaki ezzel jönne.

Szóval nem tudom hogy jöhetnék ki jól ebből, egyetem mellett dolgozni se tudok.



2020. jan. 7. 17:50
 1/2 anonim ***** válasza:
A minimalis szintet hozd egyetem mellett, ami miatt meg nem rugnak ki. Most kezdodik a masodik felev, tehat lesz 6 honapod hogy munkat keress az egyetem mellett (ha minimalis szintet hozod egyetemen akkor azert csak tudsz dolgozni mellette). Amikor eleg penz osszejott elmesz alberletbe tanulmanyaid felbehagyod es gyujtesz hogy visszafizesd az 1. ev tandijkoltseget, amit majd az allam kovetelni fog toled.
2020. jan. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Esetleg ha felvetsz neki valami alternatívát?

Ami nem a munka, hanem egy FOSZK (ez ugyan nem diploma, de nem rosszak)

2020. jan. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!