Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha valakinek irodalmi ambíciói...

Ha valakinek irodalmi ambíciói vannak, akkor magyar alapszak vagy szabad bölcsészet esztétika szakiránnyal? Mindkettőt hallottam.

Figyelt kérdés

Van több magyaros ismerősöm, meg egy magyartanár ismerősöm is, utóbbi költő akar lenni (már ért el sikereket). Ők azt mondják, hogy semmit nem ér ilyen szempontból, mert inkább nyelvészetre megy rá. - Nem tudom megítélni.


Szabad bölcsészeten meg eléggé tág dolgok vannak, ők is tanulnak irodalmat, sőt, versírás, kreatív írás is van náluk. Azonban innen nincs információm, nem látok bele.



2020. jan. 9. 04:04
 1/10 anonim ***** válasza:
10%
Írónak, költőnek születni kell, nem csinálódni. Kevés az ambíció, ha nincs hozzá tehetséged. Azt peidg csak isten adhat. Jogra is mehetsz, ha van tehetséged azz íráshoz, nem számít, hogy mit végeztél.
2020. jan. 9. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
28%
Éhezés alapszak.
2020. jan. 9. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
27%

Első féligazságokat beszél. A tehetséget valóban nem lehet tanulni, de az irodalmi művek mögött hatalmas műveltség és kegyetlen kutatómunka van. Nézd meg a szupersztár írókat, mit végeztek:


K. J. Rowling — francia és klasszika-filológia

Stephen King — (angol) irodalom

Stephanie Meyer — (angol) irodalom

stb. stb.


Kérdező az irodalom szak a te barátod!

2020. jan. 9. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az irodalmi műveltség tényleg fontos, de én úgy tapasztalom, hogy azt hobbiként, szabadidődben utánaolvasva is megszerezheted. Hosszú távon jobban jársz, ha egy másik szakra mész és kicsit jobban bebiztosítod a megélhetésed, amellett pedig íróként fejlődsz.

Azt is hallottam szerkesztőktől (és eléggé egyetértek vele), hogy aki egész nap szövegekkel foglalkozik, mondjuk irodalomtudósként vagy szerkesztőként, annak hazaérve semmi kedve és kreativitása nem lesz a saját történeteit írni, kiszívja az agyát, hogy ugyanaz a munkája és a hobbija. Míg egy más foglalkozású embernek sokkal inkabb felhalmozódnak napközben az ötletei és a saját írásában tud szárnyalni. Úgyhogy ez az oka annak, hogy én sem bölcsészkarra mentem: nekem nagyon bevált, hogy politológiát tanulok, ami sok ötletet ad a sztorijaimhoz, közben más irányban biztosít munkát, és szabadidőmben olvasok irodalomról, írástechnikáról. Ha vizsgaidőszakban ugyanarról kéne magolnom, ami a hobbim is, az gyorsan tönkretenné nekem az irodalom szeretetét.

2020. jan. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
32%
Na akkor .van a poeta doctus ő tanulta a költészetet és jelentős műveltséggel rendelkezik és van a született tehetség a poeta natus, akinek ösztönösen jön a vénájából a költészet. persze mindkettő tanul mellette , de az elsőnek nem jön ösztönösen a költészet vagy írás.
2020. jan. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%

Szia. Én író vagyok, és kitűztem magamnak hogy marketing szövegíróként dolgozok majd hogy pénzt is keressek.

Nekem a kommédia szak lett volna erre a jó, vagy a magyar. De előbbire nincs elég pontom, utóbbinál pedig kaptam jó sok embertől, hogy nem megyek vele sokra. Ezért anglisztikára megyek, amit elvégezve lehetek angol tanár (értek a tanításhoz, és nagyon jó a nyelvérzékem), de külföldön a marketing szövegíróktól is angol diplomát várnak el úgy tudom.


Emellett, minorként fogom választani a kommédiát, vagy ha az nem lesz akkor a magyart. Nagyon sokat agyaltam ezen hogy azt csináljam amit szeretek, és legyen is megélhetésem, munkalehetosegem.


Végig olvastam a tantárgyakat anglisztikán. Szimpatikusak és úgy érzem érdekelnek. Angolul írni novellákat pedig elég jól jön, ha Magyarország szűk keretei közül ki akarok jönni.


Barátnőm festő, és festő szakon van. Neki is azt javaslom, hogy a szenvedélyét ültesse át a modern világba ahol hasznos lehet, például illusztrátorként dolgouzhatna. Így azt csinálhatja amit szeret szabadideje alatt és meg tud jól élni, és a munka se lesz annyira munka, hanem valami érdekes tanulnivaló.


Neked is ezt javaslom.

2020. jan. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
7%
McDonald's alapszak!
2020. jan. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
95%
Ezek a büfészakos fikázók olyan mintha bent ragadtak volna egy panaszkodós-hisztériás állapotban, és már csak évek óta ugyanazt ismételgetik amit olvasnak másoktól. Elég para emberkék.
2020. jan. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Kedves utolsó nem ragadtam benn semilyen panaszkodós állapotban! Elég ha az ember meg ma is raguglizik a bölcsész szóra és rámegy képekre szerintem nem veletlenul van!
2020. jan. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Látod hogy folytatod a panaszkodást és a bölcsészkar szidását? Mintha nem is lehetne veled beszélni, mintha nem lennék ép ember.
2020. jan. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!