Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyi időbe telik, mire az...

Mennyi időbe telik, mire az ember ügyvéd lesz?

Figyelt kérdés
Úgy tudom,hogy a jogi egyetem 5 éves,és további 3 évet kell ügyvédjelöltként dolgozni,mire valaki ügyvédi szakvizsgát tehet.

2020. jan. 13. 15:07
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Szerintem eddig is egyértelmű volt, de akkor még egyszer:


- 5 év egyetem (ha nem csúszol), ebben benne van a doktori disszertáció, annak megvédése és az államvizsgák. A végén doktorrá fogadnak és jogász vagy

- minimum három év elismert szakmai gyakorlat (praktikusan ügyvédjelöltként), eközben jársz a kamarai oktásokra, ezekből vizsgázol és elvégzel egy szakvizsga előkészítőt

- szakvizsgák, három szóbeli, egy írásbeli, összesen kb egy év, a végén megkapod a jogi szakvizsga bizonyítványodat

- nekiállsz teljesíteni a feltételeket, eldöntöd, hogy egyéni ügyvéd akarsz lenni, ügyvédi iroda vagy alkalmazott ügyvéd. Kiépíted, összeszeded, megszervezed, ami kell. Fizetsz biztosítást, tagdíjat, szárazbélyegzőt, igazolványt, eljárási illetéket, stb.


Ügyvéd vagy, dolgozol, oktatásokra jársz, kreditpontokat gyűjtesz (ez utóbbi idéntől indul). Kb 9-10 év a gyakorlatban minimum, onnan, hogy először átlépted az egyetem kapuját fólyaként.

2020. jan. 22. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. jan. 22. 13:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!