Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gazdálkodás menedzsment...

GigiDiAugustino kérdése:

Gazdálkodás menedzsment szakon mennyire gáz megbukni informatikából?

Figyelt kérdés
Egyáltalán mennyire használja egy közgazdász az infót? Excel még ment, de az Access az már nem, meg olyan irdatlan nagy hülyeségeket kellett tanulni, ilyen 80 diás vetítések előadásonként meg hasonlók. Mindig is utáltam az infót, középsuliban nagyon kicsit Exceleztünk, Accessről nem is hallottam. Egyébként szakmai tárgyak mind jók lettek, meg matekból is jó vagyok.
2020. jan. 16. 20:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Azért nem árt, ha egy közgazdász ki tud igazodni egy adatbázisban. A prezentációkban meg nagyon otthon kell lenni.
2020. jan. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Semennyire, majd UV-n átmész.
2020. jan. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Na hát akinek az access nem megy... Legalapvetőbb adatbázis kezelő program, az egész tiszta logika, tanulni se kell rá.
2020. jan. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem gáz egyetemen megbukni.

A második kérdésedre csak annyit tudok mondani, hogy nézz meg pár közgázos állást. Excel alap, ehhez jön sok esetben SQL, VBA, komolyabb pozíciókra odaírnak már pár nyelvet is, mint a python, r.

De munkahelyenként változó, hogy mit használnak, ERP, BI rendszerek, SAS, SPSS, STATA, EViews, gretl, Matlab, Bloomberg és még lehetne sorolni minimum ugyan ennyit... Ennyit nem is lehet egy alapképzésbe belepréselni, maximum gazdinfósoknak.

2020. jan. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!