Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Budapest vagy Pécs? BGE vagy PTE?

Budapest vagy Pécs? BGE vagy PTE?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egyetemi jelentkezés előtt állok, de egyszerűen nem tudok dönteni. Budapesten a BGE:KVIK Közösségszervezés szakát szeretném megjelölni, Pécsen pedig a PTE:BTK ugyan azon szakát. Már eleve az egyetemek között nem tudok dönteni, neten sincs egyhangú vélemény. Mindegyik város mellett van pró és kontra. Esetleg ha valaki jár valamelyik egyetemre, szívesen várom a véleményét! :D

2020. jan. 19. 14:12
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Burger King
2020. jan. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
Inkabb Kfc,ott jobb az oraber :D
2020. jan. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nagyon kreatív :)
2020. jan. 19. 14:27
 4/10 anonim ***** válasza:
52%

#1,2 leszólhatjátok a szakot, de egy jogi/mérnöki diplomával is lehet valaki munkanélküli,ha nem elég talpraesett, és egy közösségszervezés diplomával is érhet el sokat valaki, ha tud vele mit kezdeni.


Kérdező: Ha mindkettő szimpatikus számodra,akkor a távolság egy fontos szempont lehet, én azt jelölném meg amelyik közelebb van. De ha pl vannak egyéb szempontok: szeretnél e mellette dolgozni vagy ilyesmik azokat is vedd figyelembe

2020. jan. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
#4 Köszi az értelmes választ :) Pécs van közelebb, és dolgozni is szeretnék mellette, de mondjuk munkalehetőség lehet, hogy Pesten van több. Szóval nem könnyű a döntés :'D
2020. jan. 19. 15:59
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Mérnökként, informatikusként, közgazdászként, szakmunkásként is lehet valaki talpraesett, csak ezekkel még normálisan fizető munkája is lesz.
2020. jan. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én a BGE-re járok. Alapjáraton nem rossz, vannak normális tanárok, akik jól tanítanak illetve förtelmesen parasztok is. Viszont mielőtt ide jelentkeztem azt hittem magasabb színvonalat képvisel az egyetem, ha már ekkora neve van. Gondolok itt pl a tájékoztatásra (pl. szakmai gyakorlatlatról vagy bármilyen hétköznapi ügyekről, ami néha kritikán aluli tud lenni). Ha ezt félre tudod tenni akkor amúgy nem olyan rossz.
2020. jan. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Konkrétan a két egyetemmel kapcsolatban nincs tapasztalatom,de mint tősgyökeres bpesti,majd később pécsi egyetemista,én azt mondom,hogy összességében nekem Pécs,illetve a vidéki helyek jobban tetszettek.Budapesten kezdtem el egy egyetemet,majd azt folytattam Győrben,majd egy teljesen más szakot végeztem el Pécsen.Nekem ma már kiábrándító Budapest a tömegnyomorával.Bocsi,hogy ezt mondom,nem akarlak megsérteni,meg igazából senkit se,de röhejes,ahogy sok vidéki és külföldi ott tömörül,egyre kisebb albérletekbe bezsúfolva,egyre nagyobb tömeget és káoszt generálva mindehol.Az árakat meg csak nyomják felfele.Nekem saját lakásom volt Bpesten,de nem sajnálom,hogy magam mögött hagytam mindent.

Szerintem Pécsen se lehetetlen munkát találni,amennyivel kevesebbet itt keresel,annyit megspórolsz pl az albérleten,szóval nagy különbség nincs.

De ettől függetlenúl ha téged nem zavar a tömegnyomor,meg az ország söpredéke(mert a nagyvárosok nem csak az értelmiséget vonzzák,hanem a legnagyobb trógerek is mind ott koncentrálódnak),akkor tény és való,hogy Budapesten ezerszer több lehetőséged van mindenre.De Pécsen "otthonosabb" a légkör.

2020. jan. 23. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 northernstar válasza:
Ha téged a közönségszervezés érdekel, akkor lehet, hogy jobban jársz a Pécsi Egyetemmel. A BGE eléggé gazdasági profilú suli, ezzel szemben a PTE-BTK egy 'bölcsész' profilú iskola, ami azért közelebb áll a közönségszervezés kultúrális és humán vonalához. Ez természetesen nem negatív kritika akar lenni a BGE irányába, csak ez is lehet egy szempont.
2020. febr. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 northernstar válasza:
49%
bocsi, közösségszervezés és nem közönségszervezés
2020. febr. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!