Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Veletek előfordult iskolában,...

Veletek előfordult iskolában, hogy megütött a tanár?

Figyelt kérdés
Abban az időszakban, amikor én jártam suliban, bizony eljárt a keze a pedagógusok egy részének a falusi iskolában. Más részük kiabálni szeretett, vagy vonalzóval, mutatópálcával csapkodni az asztalt. Végülis csak egy nyakast kaptam. Úgy történt a dolog, hogy még csak elsős vagy másodikos ált sulis voltam, reggel felmentem az iskolában, talán még kicsit el is késtem. Leültem a helyemre, de egyből kihívott a tanítónő, és adott egy feladatot. Kockás papírcetli rubrikáit írjam tele 1-esekkel gyakorlásképpen. Kicsit furcsán éreztem magam aznap reggel, szédültem vagy mi,nem tudtam hol áll a fejem, de nekiláttam a feladatnak. Mikor aztán készen lettem vele, alaposan begyakoroltam az 1-esek írását, minden kockába került egy. Ki is vittem a tanári asztalhoz, ellenőriztetni, leláttamoztatni. A megszokott alfajel helyett viszont a kapanyéltől göcsörtös és bőrkeményedéses faluvégi pedagógustenyértől hatalmas Piedone-nyakleves zúdult a nyakamba, akkora hogy kibomlott a hajamban a takaros masni, elbólintottam, és kishijján lefejeltem az első padot. Ugyanis a kockás papírka rubrikáit fordított egyesekkel írtam tele, amolyan elektronspin jelekkel, amiket kémia órán írnak később a nebulók, azaz jobb oldalon van a szakálka a bal oldal helyett. Erre kaptam egy másik papírt, és azt már normál egyesekkel írtam tele. Akkor elég rosszul érintett a nyakonverés, de ma már nem bánom, érdekes színfolt az életemben :D Az osztálytársunk zsíros feketehajú buksiján viszont nem csak műanyag, hanem fa vonalzó is kettétörött olykor, ha nem a feladattal foglalkozott.

2020. febr. 14. 02:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%
Velem nem fordult elő. De nem is viselkedtem úgy. De véleményem szerint, manapság kijárna néhány pofon a diakok egy részének. Persze csa nevelési célzattal. Már vicc, hogy a tanárnak semmilyen joga nincs a diákokkal szemben, s ezzel vissza is élnek a diákok.
2020. febr. 14. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Az USA-ban, ha egy kisdiák rendetlenkedik a tanteremben, akkor a tanító a többi gyerekkel együtt elhagyja a termet. Ezt hívják "classroom clearence"-nek.
2020. febr. 14. 03:26
 3/13 anonim ***** válasza:
78%

"De nem is viselkedtem úgy."


Én se. Egyszer mégis felpofozott az osztályfőnököm.

Harmadikos, vagy negyedikes voltam, valamilyen ünnepségre készültünk. Általában mindig én voltam ilyen rendezvényeken a narrátor. A szöveget stencilen kaptuk meg.

Egy nap nem vittem be a szöveget próbára. Nem elfelejtettem, hanem valószínűleg nem figyeltem, amikor a tanítónő szólt, szóval nem tudtam, hogy vinni kell.


A kedves nő szokása az volt, hogy óra elején sorbaállította azokat, akik valamit nem vitték, nem csinálták meg, vagy rosszak voltak, és végigment mindenkin. Tenyerét, körmös, pofon, mindig más volt műsoron. Aznap végigpofozta a sort.


Nagyon rosszul éltem meg, mivel mindig jó tanuló voltam, jó magatartással.


Ráadásul a szövegemet már réges rég kívülről fújtam, ahogy azt is, mikor ki után jövök.

2020. febr. 14. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Igaz nem pofon és nem is én kaptam, de úgy 6-7-es lehettem általánosban, mikor bioszon valami szexuális témát vettünk, az osztályfőnököm tartotta, aki eléggé lomha volt. Mondta ott a dolgokat, az egyik bolond osztálytársam pedig oda fordult a másikhoz, hogy van-e ceruzája, mire hirtelen annyira felkapta a vizet az osztályfőnököm, hogy megfogta a srác kapucniját, azzal együtt kirángatta a padból, földhöz vágta és kiküldte. :D A srác természetesen dúlva-fúlva elhagyta a termet és elmormolt egy “krvnyd”-ot.
2020. febr. 14. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%
Annak idején voltak tanárok, akik bántalmazták a gyerekeket. Engem nem, mert jó gyerek voltam, de még engem is fenyegetett azzal a kémiatanár, hogy “rálép a lábamra és hanyattlök”. Abban az időben elfogadott volt, hogy a tanàrok verik a gyerekeket. Téveszme, hogy ettől jobbak lettünk volna mint ma.
2020. febr. 14. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 chtt ***** válasza:
100%

Kedves ötös, bízom benne, tanár vagy. :)


Tenyeres, körmöst kaptunk eleget, nemigen emlékszem, mire, de kb. mindig ki is érdemeltük valamivel. Felsős voltam, amikor remek szórakozásnak találtam, hogy a vadonatúj műanyag vonalzómmal úgy próbálom elkapni a napfényt, hogy a táblára villogjon, lehetőleg oda, ahol a tanár ír. Ő nem szól semmit. Szorgosan oldottunk meg a feladatokat, ő járkált a padok közt. Amikor hozzám ért, felvette a vonalzót a padomról, és fejbe vert. Nem kicsit, a vonalzó eltört. Nem szóltam (szünetben persze morogtam, ahogy egy rendes diákhoz illik:). Otthon sem dicsekedtem el vele, mitől tört el a vonalzó. Tudtam, a fal adná a másikat.

(Halkan, zárójelben jegyzem meg, tapasztalataim szerint a tanárok nem azért mennek tanárnak, hogy gyerekeket verjenek...)

2020. febr. 14. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem, én már csak szemtanúja voltam 1-2 nyaklevesnek.
2020. febr. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk kulcscsomó dobálás volt az asztalunkra vagy hozzánk, de szerencsére egyszer sem talált el. Így utólag belegondolva a szemünket is kivihette volna vagy valami. Bár talán kis bőr szütyőben volt a kulcscsomó. Aztán jó erős barackot sokat kaptunk a fejünkre. Fa vonalzóval csak fenyegetés volt inkább, azzal sose bántottak minket.
2020. febr. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Bár én igazi rendes, eminens kislány voltam, ma a legélénkebb iskolai emlékeim közt élnek a „tanári túlkapások” (80-as végén, Bp-en). indokolatlan megalázások és társaik. Alázott meg tanár azért, mert szerinte nem szépen álltam a sorban az osztályterem előtt, vasmarokkal szorította a nyakam a napközik „tanár bácsi”, mert a sor elején állva jobbra akartam fordulni bal helyett az ebédlőbe vonuláskor, az elevenebb fiú osztálytársaim pedig kaptak tockost gyűrűvel, de a „legjobb” az volt, mikor egy sörnyitóba kellett beledugniuk az ujjukat, és azzal feszítette hátra a tanerő… (Mondjuk abban az időben még otthon is gyepálták a gyerekeket, volt osztálytársam, akit nadrágszíjjal vert az apja).

Szerintem ezek nagyon nem normális dolgok.

2020. febr. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
65%

Igen, ezek valóban nem voltak normális dolgok, ebben igazatok van.


Viszont kíváncsi lennék, mit mondanátok, ha MOST végigmennétek egy iskola folyosóján. A gyerekek félre sem állnak a tanár elől, ha a tanár nem ugrik el, simán nekimennek. Ha hazamegy a gyerek, és ott van a folyosón a tanár, eszébe sem jut neki köszönni. Kihívó hangnemben ugatnak a felnőttekkel, a jogaikra hivatkozva. A tanórák nagy része azzal telik el, hogy a visítozó, röhögcsélő gyerekeket próbálja csitítani a tanár, akik rá se hederítenek, vagy ha mégis, akkor trágár szavakat mondanak rá. És ne higgye senki, hogy valami falusi cigányiskoláról beszélek, ez egy teljesen átlagos iskola átlagos látképe. A leírásotok alapján ti ez a 40-50-60 éves korosztály vagytok, de biztos láttatok már buszon, utcán, boltban az idősebbekkel szemben kihívóan, trágár hangnemben, szemtelenül beszélő fiatalokat. Ez megy az iskolákban a tanárokkal szemben is. Kérdezem én ezek után, melyik a jobb, ami régen volt, vagy ami ma? Mert régen lehet, hogy kaptatok egy-két parasztlengőt, de emberek lettetek, akik tudják, hol a helyük. De ezekből a maiakból mi lesz? Mire fogják nevelni a gyerekeiket?

2020. febr. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!