Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire nehéz egy gazdaságinf...

Mennyire nehéz egy gazdaságinformatikus szak elvégzése?

Figyelt kérdés

2020. febr. 17. 18:57
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
13%
Rendben, 68%-nak elég objektív érvei vannak. Tényleg lehet, hogy a gazdinfó valamivel nehezebb. De azért azt is tegyük hozzá, hogy még életemben nem hallottam gazdinfóst arról panaszkodni, hogy de nehéz a szakja. :)
2020. febr. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%

És ha te senkit nem hallottál még panaszkodni, akkor az azt jelenti, hogy nem nehéz?:) Én se hallottam még vegyészmérnököt panaszkodni, hogy vért izzad a kémiával (mivel egy darab vegyészt nem ismerek), mégse feltételezem, hogy akkor könnyű volna a vegyészmérnöki.


Egyébként a nehézségét szerintem azért nagyon macerás meghatározni, mert nagyon eltérőek a képzések intézmény függvényében. Pl. a korábban említett SZTE és BCE nagyon durván eltérőek mind az egész szak felépítését, tananyagát, mind célját tekintve.


Meg persze egyébként is kinek mi a nehéz (én bizony hallottam már nem egy gazdinfóst a nehézségről panaszkodni). Nem kell túlmisztifikálni a szakot, az emberek nagy részének rendszerint könnyebb elvégezni, mint egy mérnök vagy proginfót. Bár mondom, pl. SZTE-n kb. ugyanaz a 3 szak, és mindhárom igen nehéz. (gondolom más helyen is van, ahol jobban hasonlít a tananyag, nem néztem utána). De általánosságban is mindenképpen ott van a nehezebb szakok között, kell hozzá egy jó adag ész és szorgalom, na meg egy kis elhivatottság.

2020. febr. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Proginfós voltam, volt sok közös óránk a gazdinfósokkal, és már a progmód I.-en 90% elhasalt, akik kibuktak vagy dékániztak, legtöbbjük emiatt a tárgy miatt. Nem azt mondom, hogy telejsítheteten szak, de nem is tartozik a legkönyebbek közé. És amúgy én sem egyetemen tanultam meg programozni, hanem a munkahelyen. Az egyetem kb arra jó, hogy egy egzakt gondolkodásmódot adjon és kapcsolatok gyűjts.
2020. jún. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!