Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Veszélyben az érettségik?

Veszélyben az érettségik?

Figyelt kérdés

Én már nem vagyok középiskolás, de jelentkeztem, mert újra érettségizni szeretnék egy tárgyból. A jelenlegi egészségügyi helyzetet elnézve azonban, és ha bezárnak az iskolák, akkor az érettségiket elhalaszthatják, mondjuk mert a 12.-eseknek nem volt elegendő idejük felkészülni, vagy esetleg a a fertőzésveszély miatt, ha addigra odáig fajulna a dolog?

Várható bármi ilyesmi, szerintetek?



2020. márc. 12. 22:50
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem nemcsak az érettségit fogják halasztani, de a jelenleg valószínűsíthető anyagi helyzet miatt új felvételi eljárás is várható:

a rengeteg kieső munkavállaló aki táppénzre megy (mert fél bemenni dolgozni, fizetetlen szabadságra nem akar menni) a tb terhére kapja 15 nap után a táppénzt, előtte a cégtől

adó kiesik

diákokat diákmunkán sem fogják szívesen látni

szülők pénze megcsappan

Diákhitel Központ is szerintem lépéseket fog tenni

így összességében aki nagyobb költségvetéssel számolt, az nem fogja bírni anyagilag, ezért olcsóbb helyre megy tanulni, vagy halaszt egy évet...


a jelenlegi helyzetben nem garantálható az érettségi jól teljesítése


azért egy jó tanár milliószor jobban és könnyebben megérteti a tananyagot, sokszor tankönyvből kivehetetlen mire gondolt a szerző...

2020. márc. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:
34%

Olaszoknál nem volt olyan hogy dönteni ke hogy ki maradjon életbe meg ki nem sőt ilyen sehol nem volt ezek rémhírek.

Eddig az egész világon 140 ezer regisztrált beteg van, ebből 65 ezernek eredményei vannak amik a következők : 92%-a a betegének MEGGYÓGYULT a maradék 8% meghalt. A fenn maradó betegeket még kezelik... Értelmezd a válaszom.

2020. márc. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
76%
Viktor valamit be fog jelenteni negyed tízkor. Szerintem esélyes, hogy ezt, hogy hogy is lesz az érettségi, meg minden az iskolákban.
2020. márc. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
64%
Jajj, nagyon félek, hogy mit döntöttek.
2020. márc. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
0%
Akkor már 160 fertőzött van?
2020. márc. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
64%
Amúgy én is így vagyok, mint te kérdező, én is jelentkeztem, de nem vagyok iskolás :D én a pénzem féltem mert azért 80.000ft-ot kellett lepengetni a hivatalban. Meg félek, hogy elcsúszik a felvételi:D nem tudom, aztshiszem Szlovákiában már tuti hogy csúszik a felvételi, vegyük pl azt, hogy tolódik minden 1 hónappal, akkor lehet nem lesz annyi idő az érettségi lezárás meg ponthirdetés között. Én arra lennék kíváncsi, hogy az eredményeket hogy fogja befolyásolni ez az egész...
2020. márc. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!