Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kedves érintettek! Ti örülnéte...

Kedves érintettek! Ti örülnétek - a körülményekre való tekintettel - május-júniusban egy esetleges online érettséginek? Vagy inkább - akár pótvizsga árán is - a járvány lecsengése után vizsgáznátok?

Figyelt kérdés

2020. márc. 19. 19:21
 1/7 A kérdező kommentje:
Mondjuk mivel az érettségit központilag készítik, és nem iskolánként, ezért szerintem lassan egy ilyen komplex, soktantárgyas, vegyesen írásbeli és szóbeli online érettségi vizsgáztatási rendszer kiépítésének, majd a kiépítés után azonnal egyfajta előtesztelésnek lassan neki is kellene állni annak érdekében,hogy abból májusra legyen is valami, nem?
2020. márc. 19. 19:30
 2/7 anonim ***** válasza:
85%

Persze online érettségi.. Hülye vagy te?

Forgalmi vizsga ne legyen online? Benyomni a GTA-t aztán vizsgáztatóval képernyőmegosztásba.

2020. márc. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
2-es, pedig szerintem ha így marad a helyzet 1,5-2 hónap múlva, akkor a kormánynak 2 választása lesz: vagy rövidesen kiadja az utasítást az illetékes szakemberi teamnek, hogy készítse el az egyeséges, országos platformot erre (nyilván pár milliárdért), vagy eltöröli az idei érettségit úgy, ahogy van... vagy az, hogy bízik abban, hogy a pótérettségi idején meg lehet tartani nyár végén az érettségit, de akkor mi lesz a felvételikkel? Mondjuk persze ez vis maior helyzet, és az egyetemek is lehetnek toleránsak a határidőkkel egy ilyen helyzetben, de szerintem erre nem szerencsés apellálni... vagy nem tudom...
2020. márc. 19. 19:50
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén bevallom, ha online lenne én biztos használnék egy-két “illegális” segédeszközt.
2020. márc. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nyilván, én is (bár nekem az érettségi rég megvolt 2001-ben, ez volt az első év, amikor elkezdték buherálni az érettségit, ekkor vezették be az OKÉV-et, hogy fel kellett küldeni nem is tudom már, asszem Győrbe a megírt teszteket utólagos kontrolljavításra...

Nekem is sci-finek tűnik, kb. mint a ma élő ember átköltözése a Marsra (szerintem az unokáink unokái se fognak - 38 leszek és még gyermekem sincs), de szerintem - ahogy mondtam - vagy az lesz, hogy elmarad az idei érettségi úgy ahogy van (de ezzel rengeteg diák szívná meg, meg az egyetemek is persze, szóval senkinek nem lenne jó), vagy valamit villámgyorsan kitalálnak mint ahogy most kiötölték ezt az online oktatást, és megtartják úgy.

2020. márc. 19. 19:57
 6/7 A kérdező kommentje:

Én nehezített feladatsort íratnék egy ilyen helyzetben. Minden képlet nyilván ott van a neten, de azt akkor is tudnia kell a maturandusnak, hogy mikor mit kell használni. (Egy időkorlátok közé szorított, mondjuk 3-3.5 óra alatt nem lehet mindennek utánajárni a neten, mert az rengeteg időt vesz el...)

S persze nagyon gondosan ügyelnék arra, hogy a feladatsor előre semmilyen körülmények között NE szivároghasson ki.

2020. márc. 19. 20:30
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, rengeteg érettségiző van, aki valójában azért a bizonyos 50 pontért megy emeltre. S, akár 4 feladatot is elég lenne jól megcsinalniuk, hogy megszerezzék azt.

3,5 óra bőven elég lenne, némi tudás keretében utána nézni ennyi feladatnak.

Jelenleg nem látok semmi esélyt online érettségi tartásának.

2020. márc. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!