Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Koli vagy albérlet? (ELTE)

Koli vagy albérlet? (ELTE)

Figyelt kérdés
Igazából az egyetlen dolog ami miatt gondolkozok a kolin az a közösség. Az egyik legfőbb oka amiért nagyon várom az egyetemet az az hogy új embereket ismerhetek meg. Van olyan ismerősöm aki azt mondta hogy akik nem kollégistám azok nem tagjai igazán a közösségnek. Unokatesóm például alig ismer valakit az egyetemről. Esetleg van valakinek tapasztalata albérletről,koliról vagy esetleg mindkettőről?

2020. márc. 29. 21:22
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Bejárós voltam, de teljesen jól beilleszkedtem, pedig a gólyatáborba se tudtam elmenni. Semmi hátrányom nem volt egyikből sem, nem ezen múlik. Jók a kolibulik, de ezekre külsősként is bejuthatsz sokszor, csak ezért nem mondanék le a teljes privát szférámról. Sok embert megismertem én is, mivel az addig ismertek bemutattak másoknak, azok megint másoknak és így tovább :)

Albiban ez megvan, de meghívhatsz bárkit, jó esetben bulit is tarthatsz, de ha csendre van szükséged, általában jobban adott, mint egy koliban. Ha anyagilag megteheted, én azt választanám a helyedben.

2020. márc. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
77%

Én vidéki egyetemre járok, kolis vagyok, nagyon szeretem, nálunk nagyon erős közösség van. Állandó társaság, van kivel beszélgetni, kölcsönkérni, segítséget kérni tanulás vagy bármi terén.

Én mindenkinek ajánlom, hogy legalább pár hónapot lakjon koliban. A felsőévesek sok tippet, tanácsot adnak az évkezdéshez. Szerintem nagyban segíti a beilleszkedést az egyetemi életbe. Gyorsan sok ismerősre lehet szert tenni.

Nem mondom, hogy hátrány az albérlet, de embere válogatja. Én sokkal jobban jártam a kolival, mert nehezen nyílok meg. A gimiben zárkózottabb voltam, mint most vagyok.

2020. márc. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!