Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek folytassam a...

Szerintetek folytassam a Szociálpedagógiát? Többi lent.

Figyelt kérdés

Idén kezdtem, és ez az első egyetemi képzésem.


Igazából vegyesek az érzelmeim, meg a társaságban is látok sok olyat, akinek nem kellene ott lennie, mert 0 az empátia benne. Bár ez a része nem érdekel.


Én viszont tudom, hogy nem szeretnék elhelyezkedni gyermekvédelemben, sem idősgondozásban. Ha ez a helyzet, akkor hol, milyen területen lehetne elhelyezkedni?


22L


2020. márc. 30. 18:09
 1/4 anonim ***** válasza:
80%
Akkor nem érdemes folytatni ezt a szakot.
2020. márc. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
35%
Akkor menj el dolgozni minél előbb, mert így csak időt veszítesz, ha 22 évesen még mindig fogalmad sincs róla, hogy mi leszel, ha nagy leszel.
2020. ápr. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én annyit tudok, hogy diplomát akartam. Előtte informatikusként végeztem, OKJ GazdInfo 1. A diplomával nem csak úgy és abban a körben lehet elhelyezkedni, ami a végzettsége. Engem iskolába vettek volna fel az informatikusi papírral és a diplomával, ha akkor meglett volna.

Én amikor elkezdtem a szocpedet, akkor igazából kb az első év végére esett le, hogy miről is szól az egész. Nem vagyok egy buta gyerek, de annyira nem volt értelmes leírás róla, és nem mondta el senki részletesen, hogy menet közben derült ki - értettem meg, hogy miről is szól a szak.


ELhelyezkedés: a szociális ellátórendszeren belül, a szociális hálón belül, ahogy mondják. Ezen belül azért elég széles a skála, a családsegítőtől, a gyerekjóléten, a bentlakásos otthonokon, a családotthonokon át, a nappali ellátáson, a hajléktalanszállókon, a szenvedélybetegekkel foglalkozó intézményeken át, a sérültekkel, pszichiátriai betegekkel foglalkozó intézményeken át kórházakig, nagyon sok helyen alkalmaznak szociális munkást, vagy szociálpedagógust.


Persze a fizetések siralmasak, az igaz, ma, sajnos az aktuális bértábla szerint nincs lényegi különbség egy OKJ-s fizetést és egy fősiskolás fizetés között, csak a szakmában eltöltött idő alapján a főiskolásnak hamarabb nő majd a bérminimuma.


Kétségtelen, hogy ehhez a pályához elhivatás kell. Magyarországon nem nagyon honorálják ezt a munkát, és úgy általában a szociális szférában is azt hallani, hogy inkább kiveszik a pénzt belőle, mint beletennék. Külföldön jól megfizetik, pl angliában nem kell semmilyen átképzés, mint németországban, és rögtön az angol bérminimum több, mint kétszeresét keresi az ember. Most kb 900 fontos havi keresettel lehet képzetlenül számolni angliában (napi 8 óra / heti 40 óra / havi 160 ), szociális végzettséggel ez rögtön 2040 fontra jön ki. Nem mindengy. Ott megfizetik.

Ezzel nem azt mondom, hogy végezd el és irány külföld, de ez is egy perspektíva. Nekem is számolnom kell vele.


Alapvetően nagyon változó az embertípus és a közeg, amiben el lehet helyezkedni, hogy hol mennyire fognak megbecsülni az változó lezs (de minden munkánál így van).

Én voltam olyan szakmai gyakorlati helyen, ahol már előre puhatolóztak, hogy nem akarok-e arrafelé elhelyezkedni, esetleg náluk - és tényleg igazából "el lehetett lenni" náluk, nem volt nagyon megterhelő az egész.

De van tapasztalatom a gyerekjólétben is, igaz, hogy ott már jobban be tudod osztani a saját munkádat, feladataidat, de a bérezés sokszor nincs arányban a stresszel és az elvárásokkal.


Egy szenvedélybetegekkel foglalkozó intézmény már keményebb lehet, komolyabb szabályzásokkal, meg azt azért bírni is kell, vagy egy kórházi közeget, pszichiátriai intézményt. Van aki kifejezetten azért megy erre a szakra, mert sérültekkel akar foglalkozni. Ezt is meg lehet érteni.

De szociálpedagógiával el lehet helyezkedni iskolákban, középiskolákban, vagy óvodákban is gyermekvédfelmi felelősként. Persze ezt nem mindenhol igénylik, noha törvényi előírás - de megoldják sokszor "okosban".


Összeségében sok különböző munkakör fut össze, megválaszthatod, hogy merre mész, lehetőséged van mesterképzésre is esetleg, akár később is.


Huh, ez elég hosszú lett, de remélem segítettem vele.

2020. júl. 7. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Ha sem a gyermekvédelem és sem az idősellátás nem érdekel, akkor még mindig ott van a családgondozás, gyermekjólét, fogyatékkal élők gondozása, pszichiátriai, és/vagy szenvedélybetegek ellátása, vagy a hajléktalanellátás.
2022. okt. 17. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!