Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gimnáziumban miért akarnak...

Gimnáziumban miért akarnak nevelni a tanárok?

Figyelt kérdés

Persze vannak szabályok azokat tartassák be, de miért akarnak nevelni 15-19 éves embereket?


Általánosban még megértem de ezen a szinten már nem, ilyenkor szerintem ez már csak a szülőre és magára a gyerekre tartozik.



2020. ápr. 21. 14:51
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
97%

Egy iskola nem csak oktatási, hanem nevelési intézmény is.

Oktatás=közoktatás+köznevelés

Természetesen ha az iskola szellemisége (nevelni akar) nem tetszik akkor nyugodtan ki lehet onnan íratkozni. Nem kötelező iskolába járnod.

2020. ápr. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:

#11


Tehát egy problémára az a megoldás, hogy ott hagyod?


Értem én, hogy van ilyen hatósága az iskolának de szerintem felesleges és sértő

2020. ápr. 21. 16:22
 13/31 anonim ***** válasza:
68%
Neked lehet, hogy nem megoldás, hogy otthagyod, de az iskola bizonyára fellélegzik. Több idő és energia marad azokra a diákokra, akik akarnak és tudnak is civilizáltan viselkedni.
2020. ápr. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:

Gondolom nem olvastad el a többi kommentemet. Senki nem azért jár iskolába, hogy egy tanár megnevelje, szüksége pedig elég kevés embernek van rá.

Sajnálom, hogy ennyire lenézed a diákok jogait, szerinted úgy tökéletes az oktatás ahogy van? Egyébként meg te minta életet élsz? Ha igen akkor sajnállak, én inkább boldogat

2020. ápr. 21. 16:40
 15/31 anonim ***** válasza:
100%

Nevelés alatt azt hittem hogy ennél komolyabb dolgokra gondolsz. A tanár adja fel a házit, azért hogy megcsináld. Nyilván nem fog örülni annak ha nem csinálod meg. Ez a kötelességed. Ha nem lenne soha következménye akkor szerinted hányan írnának rendszeresen házit?


A földön üléssel az a baj hogy egy lány például felfázhat. A suliban a folyosón a koszos földön egyébként sem jó üldögélni. Gondolom nem az a helyzet hogy órán állnod kell mert nincs elég szék a teremben. Direkt jót tesz ha 45 perc ülés után állsz is.


Az iskolai programokból van ami kötelező, azon részt kell venni és pont. Ha másféle program, akkor szépen elmondod hogy miért nem volt alkalmas vagy egyszerűen nem érdekelt. Természetesen ehhez jogod van. De azért a tanárnak is joga van javasolni hogy vegyél részt ezeken, akár közösségi program, akár valami "tudományos" dolog.


Káromkodni persze a legtöbb ember szokott. De azért ennek is megvan a helye. A tanár valószínűleg a saját haverjaival így beszél, a diákjaival viszont nem. Órán vagy tanár jelenlétében nem káromkodunk, mint ahogy a bankban ügyintézésnél sem illendő. Vannak alapvető normák, amelyeket be kellene tartani.

2020. ápr. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:

#15


Köszönöm, hogy kifejtetted.


Amiket felsoroltam csak példák, nevelés alatt minden olyasmit értek ami nevelés, pár példa még:

-Vannak tanárok akik szóvá teszik ha mondjuk egy lány befesti a haját, stb. Bármilyen testmódosítás

-van olyan tanár aki azzal van elfoglalva, hogy mindenki politikailag korrekt legyen


És ez is csak egy pár példa, nem tudok mindent felsorolni de van vagy ezer dolog.



A házifeladat intézményébe ne menjünk bele teljesen, szerintem rossz az egész.


Értem én, hogy ha nem lenne semmi következménye akkor az se csinálná akinek szüksége van rá. De az fer, hogy én azétt csináljak házit, mert más például nem érti annyira az anyagot mint én? Szerintem nem. Plusz van egy pár olyan tanár aki elég nevetséges házikat ad fel, aztán ha nem csinálod meg nem elég, hogy házi hiány még ki is akar oktatni hogy mi miért nem foglalkozunk az iskolával.

Attól mert valami "kötelesség" még nem biztos, hogy jogos.



Amit a földön ülésről mondtál az igaz, de szerintem ennyi joga hadd legyen már a diáknak, hogy eldönti, hogy állni akar vagy sem illetve vállalja e a betegség kockázatát. És ezt a konkrét példát azért írtam ki mert itt arról van szó, hogy a diákok azért ugráljanak mert egy tanárnak valamilyen nézetei vannak. Ez a tanár azért nem szereti ha a földön ülnek mert szerinte illetlen, de ez nem jogosítja fel szerintem semmire, legyen meg a saját véleménye és kész.



Joga van javasolni de ennél többet szerintem ne tegyen. Azért mentem gimnáziumba, hogy tanuljak. Nem azért hogy mindenféle nevetséges iskola programon részt vegyek. Ha jól akarjuk érezni magamat a barátaimmal, megoldjuk iskolán kívül. Illetve elég sok ember amúgy is lóg az ilyenekről úgyhogy nem értem miért erőlködnek a tanárok.



Értem én, hogy tisztelet meg minden de ennél az esetnél például az volt, hogy a tanár a teremből hallotta, hogy a diák csúnyán beszélt a folyosón és ezért tanárit adott.

2020. ápr. 21. 18:45
 17/31 anonim ***** válasza:
29%
Teljes mértékben egyetértek a kérdezővel. Gimnáziumi èveim alatt én a legjobban a kötelező programokat utáltam. Ne ossza már be nekem a szabadidőmet senki. Ráadásul egy csomó program fizetős is volt úgyhogy még azt is meg akarja nekem szabni, hogy én mire költsem a pénzem. Egy gimnáziumban azèrt már nem 5 éves óvodások tanulnak, mégis úgy beszélnek ott az emberrel. Az èn szememben az önálló gondolkodás az értèk és úgy éreztem, hogy ők meg a saját gondolkodásmódjukat próbálták rám erőltetni. Úgy látom sok gyenge egyéniség van, akiknél sikerrel is járnak. Én az a fajta voltam, akinek konfliktusai voltak ebből :D hál istennek, hogy véget ért azaz időszak...
2020. ápr. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
79%
Hatalmas a baj, ha még csak fel sem sejlik benned, hogy a felsoroltakkal mi lehet a probléma. Elvi kérdés. :((((((((( De elvek minek, hát nincs benne a házirendben, ugye.
2020. ápr. 21. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:

#18

Ha még elvileg rossz dolgok is, szerintem a tanárnak akkor se kené bele szólnia. Bár nem értem, hogy a felsoroltakban mi olyan rossz. De ha meg tudsz lepni akkor várom

2020. ápr. 21. 23:45
 20/31 anonim ***** válasza:
Mert ha a munkahelyeden a földön ülsz, káromkodsz, nem végzed el a rád bízott feladatot, a főnököd nem fog "megnevelni"? Akkor is az lesz az elved, hogy te nem azért jársz be ide, hogy "megneveljenek", hanem hogy legyárts húsz ezer szalámit?
2020. ápr. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!