Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gimnáziumban miért akarnak...

Gimnáziumban miért akarnak nevelni a tanárok?

Figyelt kérdés

Persze vannak szabályok azokat tartassák be, de miért akarnak nevelni 15-19 éves embereket?


Általánosban még megértem de ezen a szinten már nem, ilyenkor szerintem ez már csak a szülőre és magára a gyerekre tartozik.



2020. ápr. 21. 14:51
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:

#20

Szerintem ez teljesen más mint egy munkahely de egyébként nem leszek beosztott dolgozó.


Munkahelyen azért kapok fizetést, hogy elvégezzem a dolgom, tehát "jót" csinálok a főnöknek ezért ő pénzt ad. De az iskolában a házi nem erről szól. EGy az, hogy legtöbb esetben nem kapunk érte semmit (kivéve ha nem írjuk meg) másrészt viszont arra van kitalálva, hogy a tanuló többet tanuljon, átnézze az anyagot. De amint mondtam erre nem mindenkinek van szüksége. Tehát szerintem a munkahelyi munka és a házifeladat között elég sok különbség van.


Az meg, hogy egy munkahelyen például a földön ülsz, vagy a kollégákkal csúnya szavakat is használtok egymás között nem hiszem, hogy a főnökre tartozik.

Ennyi erővel te akkor simán engednéd hogy a főnök minden egyes dolgot megmondjon hogy csinálzs munkaidőben? A dolgozó nem szolga, a munka egy cserén alapszik (pénzt munkáért). Másrészt meg ha a munkával minden rendben és nem okozol semmi problémát nem tudom a 2 példáddal mi olyan hatalmas probléma lehetne.



Az iskolában meg még kevesebb joga is van egy tanárnak "megdorgálni" ming egy munkahelyi főnöknek. Legtöbben azzal jönnek, hogy húha a tanulóknak milyen nagy kiváltság ez hogy egyáltalán tanulhatnak és csókolgassák a tanárok lábát, de azt ne felejtsük már el, hogy van tanuláshoz való jog is.

Értem én, hogy vannak szabályok de már 10szer mondtam, hogy azokat be is tartom. Tehát ezeken felül nem értem milyen jogon szól be egy tanár bármely olyan dologért amelyeket felsoroltam

2020. ápr. 22. 17:46
 22/31 anonim ***** válasza:

Először is, gyerekek vagytok, nem "emberek" (olyan értelemben, ahogy te használod ezt a szót). Pont ezért a felnőttek (a pedagógusok) felelősséggel tartoznak értetek fizikai és lelki értelemben, amíg az iskolában vagytok, ezért az iskolában szabályokat kell betartani, hogy ne szabaduljon el az anarchia. Igazából ennek a legelemibb magyarázata ennyi, bár nem feltételezem rólad, hogy ebben megnyugszol.


Egyébként a NAT-ban is le van fektetve, hogy a tanárnak nevelő feladatai is vannak, a tananyag megtanítása a feladataiknak csak egy része, feladatuk nevelni, közösséget építeni stb. is. Sokan ezért szerveznek programokat, rengeteg esetben kedv nélkül, csak azért, mert feladatuk, és az igazgatónak ezekről be kell számolni. Nem azért kell mindenféle iskolai eseményen megjelenni, és nem azért szerveznek a tanárok mindenféle eseményeket, hogy titeket csesztessenek, hanem, mert ezeket a feladatokat kiosztották rájuk, és benne van a munkaköri leírásukban, hogy meg kell csinálniuk. Persze nyilván nem arról van szó, hogy olyan egy középiskola, mint az általános iskola, sőt, szerintem az a jó, ha a tanárok amolyan "pre felnőttként" állnak hozzátok, de nektek is el kell fogadni, hogy szabályok vannak, és ez még nem az egyetem, ahol felnőttként kezelnek, és nincsenek házi ellenőrzések, fekete pontok, ha nem írtál leckét, hanem a tanár kiáll, ledarálja az anyagot, amit te vagy értesz, vagy nem, és majd a vizsgán szánonkéri rajtad, te megy úgy tanulsz rá, ahogy akarsz. Biztos ez a vágyad, de a középiskola még nem ez, mert nem felnőtt vagy, hanem gyerek.


Házi feladatot meg azért kapsz, hogy begyakorold az órán elhangzott ismereteket. Nyilván nem mindenkinek van erre szüksége, de a többségnek igen, és a tanárnak nincs módja egyénenként kivételezni, mert az nem működik... Egyébként pl. a matematika tanítását nem is tudnám házik nélkül elképzelni. Egyébként még egyetemen is az ilyen típusú tárgyaknál is fogtok házikat kapni.

2020. ápr. 27. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ #22


Értem, hogy a tanárok felelősséggel tartoznak a tanulókért és ez jó is.

Ez megakadályoz bármilyen sérülést, piszkálást stb.. (elivekben, de ebbe ne menjünk bele, mert ez maximum egy individuális tanár hibája vagy erénye)


Tehát ezt megértem, de én nem erről beszélek. Amint mondtam, értem a szabályokat és be is tartom őket.



Én a "nevelésről" beszélek, szerintem azt nem kéne. Tehát azzal, hogy a tanárok próbálnak megnevelni nem óvnak meg semmitől senkit, sőt szerintem rosszat tesznek.

Azt nem értem, miért vannak sokan úgy vele hogy attól mert valaki 18 év alatti, alacsonyabb a gondolkodása. Nincs annyi tapasztalata persze de az élet nem csak erről szól. Azért mert valaki 16 évig élt és nem 60, nem kéne "alsóbbrendűnek" kezelni semmilyen módon. Azzal, hogy kor=tisztelet semennyire nem értel egyet.


Én nem azért tisztelek valakit mert 12, 26, 46, vagy 93 éves hanem azért mert olyan amilyen.



Ahhoz, hogy ne szabaduljon el az "anarchia", arra vannak a szabályok.



Oké, hogy a NATban is le van fektetve de attól még gondolhatjuk hogy hülyeség.

Szerintem az oktatásban sok mindennel úgy vannak a "tervezők", hogy: "Így megy ez már 200 éve jó lesz az most is"



És értem, hogy kötelezők a programok és, hogy bürokrácia van, de azt nem értem, hogy egy tanár mi jogon szól bele abba ha én legális módon elintézem, hogy ne kelljen részt vennem például. Ha kiváncsi vagy más példákra a "nevelésre" akkor írtam párat az előző kommentekbe.


Tudom miért van házifeladat, de az szerintem hülyeség, hogy büntetést kapsz ha nincs kész.

Főleg akkor ha nélküle is megy az anyag.

Egyébként meg miért ne működne a kivételezés? Ez mar nem ovi, hogy féltékenyek lennénk egymásra. Akinek nem megy az megérti, hogy csináljon házit. Akinek megy annak meg nem venne el annyi időt az életéből.



Tehát igen, nem értem, hogy miért csak pre felnőttként kezelnek minket és szerintem ez a rendszed hibája.



Kicsit hosszú lett de próbáltam kitérni mindenre.

2020. ápr. 27. 14:21
 24/31 anonim ***** válasza:

A tanároknak az oktatás mellett a nevelés is a feladatuk (sok szülő nem neveli meg a gyerekét).

Ha fingasz, vagy büfögsz, vagy köpködsz a suliban a tanári előtt akkor törvényt nem sértesz, de az alapvető normákat nem tartod be. Minden iskolában más az alapvető norma. Van ahol le lehet ülni a kőre rászólás nélkül és van ahol nem.

Te amikor jelentkeztél a mostani sulidba akkor elfogadtad az iskolai normákat. Így alapvetően nem értem, hogy mi a problémád. Nyugodtan elmehetsz olyan suliba ahol mások a szokások és a viselkedési normák.

2020. ápr. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:

#24 egyébként nem, mikor ide jelentkeztem nem fogadtam el a normákat.

Az egyetlen amit elfogadtam az a házirend volt, amit mindenkinek alá kellett írni, ebben pedig szó sem volt ilyenekről. Úgyhogy ákárhogy nézzük én semmilyen normát nem fogadtam el semmilyen formában

2020. ápr. 27. 14:59
 26/31 anonim ***** válasza:
44%

Angliában nem kell nevelniük a tanároknak. Igaz, hogy 16 éves korig iskolakötelezettek csak a diákok, de ha beiratkozik az ember egy iskolába akkor is vannak szabályok. A 16-18 éves korosztályt teljesen felnőttként kezelik, nem szólnak a földönülésért, házit viszont kell írni, nincsenek osztályok, így nincsenek iskola által szervezett kötelező programok se. Magyar iskolák után tök jó volt, hogy nem alsóbbrendűként kezeltek ès a tanórákon kívül más nem volt kötelező és azt csinálhattam amit akartam.


Ez a nevelés dolog Mo-n mutatja a visszamaradott gondolkodásmódot, a már-már diktatórikus rendszert amiben élnek az emberek. Semmit nem lehet kötelezővé tenni, amit az ember nem maga választ, az erőltetésnek pedig csak rossz vège szokott lenni.

2020. ápr. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:

#26

Ha így lenne Magyarországon is, én már annak is nagyon örülnék... nagy haladás lenne az oktatásban

2020. ápr. 27. 15:07
 28/31 anonim ***** válasza:

Rendben nem írtál alá semmilyen papírt a normák elfogadásáról. Akkor büfögve mentél be az osztályterembe, majd köptél egyet a táblára és eleresztettel egy békegalambot? Ha te azon akadsz ki, hogy a földönülés miatt rád szólnak, akkor ezzel az erővel milyen jogon szólnának rád a fentiek miatt?


Engem nem tudtál meggyőzni. Természetesen kívánom, hogy a szüleid, gyerekeid es a szeretteid közelében olyan emberek legyenek, mint Te. Biztosan jó példat mutatsz nekik.

2020. ápr. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:

#28


Nem az a lényeg, hogy miért/mikért szólnak ránk. Hanem, hogy egyáltalán ilyen témában milyen "jogon"?


Egyébként meg van különbség, ha a földön ülök azzal nem zavarok senkit és semmit.


A köpködés az már tulajdon megsértése, az, hogy nem fingik az ember mások előtt meg csak egy szociális "elvárás". Nem azt mondom, hogy rossz, én se szívesen hallgatnám azt egész nap nyílván de nem is erről van szó, ha végül is valaki ezeket csinálná tanár előtt szerintem akkor is csak mint "embertársa" szólhatna neki nem mint hierarchiailag feljebb álló személy.


Szerinten mint az iskolában hierarchiailag feljebb álló személy, csakis a szabályok betartatásáért szólhatna. A magánéletbe nem kéne

2020. ápr. 27. 19:55
 30/31 anonim ***** válasza:
#22 vagyok, csak egy gondolatodra reagálok. A kivételezés azért nem működik, mert te lennél legjobban megsértődve a leírtak alapján, ha valamilyen formában a tanár belátása miatt hátrányba kerülnél valakihez képest... Éppen ezért vannak uniformizált szabályok, mert csak ez működik, erre próbáltam rávilágítani, de tudom, hogy ezt diákként (és gyerekként, pont ez mutatja ezt) nem fogod megérteni.
2020. ápr. 28. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!