Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Magyarországon miért ennyire...

Magyarországon miért ennyire spirituális a pszichológia tudományának megközelítése?

Figyelt kérdés

Valahány magyar pszichológust ismertem, mindegyik egy spirituális értelemben vett "lélekre" alapozza a filozófiáját és mellé olyanok hogy még alkalmazzák az asztrológiát, agykontrollt...nekem ez inkább kuruzslásnak tűnik, ugyanis ezekre semmi tudományos bizonyíték nincs, hogy ezek valóban működnek.



Ezzel szemben Angliában-mivel az iskolában vàlasztható tantárgy a pszichológia- az egészet tényekre, megfigyelésekre építik és ugyanolyan tudományágként kezelik mint mondjuk a biológiát, kèmiát, fizikát...



Mi a véleményetek erről és nektek milyen tapasztalataitok vannak?


2020. ápr. 21. 19:59
 1/2 anonim ***** válasza:
Magyarországon ezek szerint nem tanultál pszichológiát, ergo nincs összehasonlítási alapod. Az pedig, hogy ismersz néhány pszichológust, nem mérvadó, és nem jelenti azt, hogy itthob kuruzslás lenne... Mert kétlem, hogy az összeset ismernéd. Én is ismerek néhány pszichológust, egyik sem alkalmazza az asztrológiát, így máris nem helytálló az, amit mondasz. Egyetemen volt pszichológia tantárgyam, kettő is, ami megfigyelésekre és tényekre és kísérletekre épült.
2020. ápr. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem is volt pszichológia tárgyam egyetemen (orvosi), hasznosnak is találtam a nagy részét, pont azért, mert többnyire tudományon alapuló dolgokat tanultunk. Ezzel szemben amikor egyszer pszichológushoz jártam, sokkal károsabbnak éreztem a dolgot, mint hasznosnak. Nekem inkább valami pszichoterápia szerűség lett volna hasznos (igazából szerintem sok pszichiáter, aki nem egy adott betegcsoportra specializálódott pontosan ugyanazokkal a betegekkel foglalkozik, akikkel egy sima pszichológus is foglalkozhatna, csak ő gyógyszer is írhat fel...), ezzel szemben az én pszichológusom is ilyen "gondolj pozitív dolgokra" kategóriájú "terápiával" próbálkozott. Ott is hagytam, mert ennél még annak is több hasznát láttam, ha otthon, egyedül átgondolom a dolgokat és megpróbálom megtalálni a problémáim okát.

Viszont azok a pszichológusok, akik az egyetemen oktattak többnyire jártasak voltak a tudományban és földhözragadt módon magyaráztak el mindent, nyilván ők a munkájukban is ezt a módszert használják, szóval van ilyen is és olyan is.

2020. ápr. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!