Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Érdekel mások véleménye....

Érdekel mások véleménye. Neked mi a véleményed rólam?

Figyelt kérdés

Másnak látom magam a többiektől.

És ez a kijelentés nem az egyéniségemre vonatkozik se nem alaki se nem szellemi inkább spirituálisabban értem!

Hogy mit értek ezek a szavak alatt megtudod alábbi példáimból!

Memória:

Facebookon keresztül van hogy egy nap 150 emberrel beszélgetek napi 8-12 órán át és a 3-4 évvel ezelőtti emberekkel beszélt dolgokra is emlékszem.

Youtube-n szabadidőmben több órás tudományos előadásokat hallgatok és képes vagyok megjegyezni azokat.

A szavakkal és a nyelvel viszont problémám van.

Ha a boltból kell 1-2 dolog akkor fel kell írjam és még az egyik polctól a másikig odaérek elfelejtem!

Ha valamiről előadást tartok van hogy több másodpercbe tellik hogy eszembe jusson vagy egyáltalán nem jut eszembe viszont ha valakinek írom akkor nem tudok olyan gyorsan írni mint ahogy gondolom a dolgokat!

Lexikális tudás:

Olyan tudás birtokában vagyok ami jelenleg nem a földi technológiai szint! Ez kvantum fizika, kvantum mechanika kvantum elektronika, kristály technológia...stb-t jelent! Tudom hogy nem tanultam és felvázoltam a szakmában dolgozó szakembereknek elméleteim és zseniálisnak tartják, Viszont egyben hipotézisnek is! Jeleskedek rengeteg dologban, legfőképpen a kétkezű alkotások témában: Varrás, festés, faragás, elektronikai dolgok, mechanikai dolgok...stb!

Pszichológia:

Magas szinten megértem a különböző fajok viselkedését annak pszichológiáját ide sorolnám az anatómiát is!

Nem tanultam!

iQ:25 éves férfi vagyok: 2001-ben 131- volt 2013-ban 162 2014 végén 170 És 2014 ben úgy éreztem szellemileg nem vagyok képességeim teljében azóta jobban vagyok ebből feltételezem hogy több! Ez nem online teszt volt hanem egyetemek és kórház által mért hivatalos teszt!

Elme állapotom!

Skizotítiás vagyok magyarul egy egyedi személyiség zavar amit részben igaznak tartok de nem értek egyet az orvossal!

Továbbiak röviden!:

Jól átlátom a dolgokat, van érzékem mindenhez, domináns beállítottságú vagyok. Beképzelt, nagyképű vagyok.

Utálom az emberi testet kezdve az enyémmel, pedig mindenki irigy testi képességeimre. Parapszichológiai és ezoterikus képességekkel is rendelkezem. Jelenleg is iskolába járok és kiváló tanuló vagyok: (Tanár kedvence stréber)! Valamiért nem üzemel a létfenntartó ösztönöm emiatt nem érdekel semmilyen nem!

__________________________________

Van egy csomó kérdésem de mindre tudom a választ!

Ezek a kérdések vízhangoznak a fejemben!:

Mit kezdjek magammal?

Hasznosítsam ezt a tudást?

Egyedül vagyok?

Miért vagyok ilyen?

Megőrültem?

Miért nem érdekel?

Miért nem tudom?

Miért? Hogyan? Miképpen? Lehetséges? Létezik?



2015. febr. 1. 00:37
 1/9 anonim ***** válasza:

ezek az önismereti kérdések leginkább kamaszokat jellemeznek, 25 évesen valami felé már orientálódnott kellett volna, ami valószínű azért csúszik, mert még mindig "burokban" vagy, szülői oltalom alatt és nem tudod merre lépj, de valszeg mindenki mindenben támogat.

nagy terveid lennének, nagy dolgokra vágysz a kvantum dolgokon agyalsz.. ez tipikus alapgondolata azoknak az embreknek akik hirtelen akarnak meggazdagodni, és nem értik, hogy miért lehet lépésról lépésre lassan és biztosabban magasra felérni.

mivel nem a NASA-hoz születtél érdemleges tudás erősen kérdőjeles, így a feltevéseid, hipotéziseid sem eléggé hitelesek.


igazából érvényesülni vágysz a legjobban, kiemelkedni valamivel.

és nem látod, hogy sokszor icipici dolgok teszik nagyjá az embert.

2015. febr. 1. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

*nem csupán Nasa-hoz, hanem szóval nem egy tudós családba születtél, valszeg nem vagy körülvéve korrekt infózókkal



és mindez csak feltevés részemről hirtelen így elsőre

2015. febr. 1. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Saját lakásom van és független vagyok!

A NASA nem érdekel!

A családom meg nem igazán mondható semmilyennek! Nem az említett családba születtem!

A véleménybe a kritika is beletartozik úgyhogy köszönöm.

Az viszont igaz hogy valami felé orientálódnom kellett volna, de sajnos ez nem következett be! Mindennel akarok foglalkozni és utálom a pénzt tehát a megélhetőségemen felül nem keresek pénzt. Ösztöndíjból meg tudok élni!

Az hogy érvényesülni kiemelkedni vágyok az igaz! Viszont nem igazán vállalom fel az arcom és a nevem ha arról van szó! Foglalkozom apró dolgokkal is! Pl az utolsó a tegnapi nap volt: Lángos sütő forma. csak az enyém létezik és sírba viszem!

__________________________

Érdekel a további vélemény is...

(Hátha utat mutat)

2015. febr. 1. 01:33
 4/9 anonim válasza:

Nem vagyok biztos benne, hogy ez egy komoly kérdés, mivel több helyen sántít, amit leírtál. Ha 2001-ben 131 volt az IQ-d, akkor gondolom kiskorodban nem ilyen voltál, mint most, tehát csak az elmúlt néhány évben lettél "zseni". Ez viszont arra enged következtetni, hogy a Szkizotípiás személyiségzavarod okozhatja azokat a tüneteket, amik miatt zseninek tűnhetsz. Ám ez esetben elképzelhetetlen, hogy napi 150 emberrel beszélj Facebookon. Mondjuk ez alapból elképzelhetetlen, mivel ehhez legalább 150 emberrel kéne jóban lenned, hogy még gyakran beszéljetek is, de ez még egy könnyen barátkozó embernek is lehetetlen lenne, nem hogy egy olyannak, aki szkizotípiás zavara miatt elzárkózik másoktól. Másrészt azt írtad, hogy te ezzel nem értesz egyet. Akkor tegyük fel, hogy nem vagy szkizotípiás. Ez esetben viszont zseninek kéne lenned (még ha csak egy pár éve is lettél az), ez esetben szintén nem valószínű, hogy sok ismerősöd lenne, akivel megtalálod a közös hangot, de tegyük fel, hogy neked sikerült. Akkor is elég nehéz elképzelni, hogy tényleg zseni lennél. Először is a megfogalmazásod, és a nyelvtan használatod az, ami nem teljesen korrekt (pl. vesszők használata, igék alanyi/tárgyas ragozását többször elrontottad, stb.). De itt még elképzelhető, hogy nagyon sietve, kapkodva írtad ezt le (bár el nem tudom képzelni, hogy miért, ha egyszer fontosnak tartod a választ). Másodszor, ha valaki zseni, akkor nem hisz olyasmikben, hogy parapszichológiai és ezoterikus képességei vannak.


” Olyan tudás birtokában vagyok ami jelenleg nem a földi technológiai szint!”

Ez a mondat mi akar lenni? Mert nem értem. Azt akarod, mondani, hogy olyan tudásod van, amit se nem tanultál, se nem te magad jöttél rá? Akkor honnan van? Az űrlényektől?


„felvázoltam a szakmában dolgozó szakembereknek elméleteim és zseniálisnak tartják, Viszont egyben hipotézisnek is!”

Miért ne tartanák hipotézisnek? Ha bizonyítás nélkül elfogadnák ténynek, akkor igazán buggyantak lennének. A másik, hogy tarthatják zseniálisnak? Mi indokolja? A legtöbb zseniális elméletet, eleinte őrültségnek tartják, csak később, mikor már bizonyítást nyert, jönnek rá, hogy mekkora ötlet volt.


„Van egy csomó kérdésem de mindre tudom a választ!” (Ha mindre tudod a választ, minek teszed fel?)

”Ezek a kérdések vízhangoznak a fejemben!:

Mit kezdjek magammal?”

Hát ha 25 évesen még nem tudod, akkor nem tudom, hogy választottál egyetemet.


”Hasznosítsam ezt a tudást?”

Ha nem hasznosítod mire jó?


”Egyedül vagyok?”

Erre honnan tudod a választ? Tehát nem vagy egyedül, különben nem tudhatnád a választ, de ez esetben miért nem tőle kérdezek ilyeneket?

”Miért vagyok ilyen?”

Erre sem tudom, honnan tudhatod a választ.

”Megőrültem?”

Nem, csak szkizotípiás személyiség zavarod van.

”Miért nem érdekel?”

Itt a létfenntartó ösztönre gondolsz?

”Miért nem tudom?”

Mit? Főleg, ha az összes kérdésedre tudod a választ.

”Miért? Hogyan? Miképpen? Lehetséges? Létezik?„

Itt megint nem tudom, mire gondolsz.


Ezek alapján a kérdésfelvetést nem látom hitelesnek, hiszen nem lehetsz zseni. De ha ennek ellenére mégis valódi a kérdés, akkor meg nem értem, hogy honnan tudhatsz ilyeneket, ha egyszer biztosan nem vagy lángelme.

2015. febr. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Ezek a kérdések vízhangoznak a fejemben!: "


Ettől eltekintve csodás lehetsz. Elárulnád nekünk, hogy mit tanulsz még, és mire készülsz az életben?

2015. febr. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy több személyiséged van, ezért mérnek különböző IQ-t, ezért érzed azt, hogy olyan dolgokat tudsz, amiket nem tudhatsz.

Hogy mit kezdj magaddal? A kérdésedből az érezhető, hogy egyáltalán nem érzed túl jól magad a bőrödben, úgyhogy célszerű lenne szakember segítségét kérned, mert egy terápia során pont a fenti kérdésekre kapnál választ.

2015. febr. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Azért én az IQ kijelentést is óvatosan kezelném. Milyen tesztről van pontosan szó? ugyanazt a tesztet csináltad meg, vagy más-más a különböző mérési alkalmakkor? Ez egyrészt azért fontos, mert a válaszokat meg is tanulhattad, ha mindig ugyanazokkal a kérdésekkel nézték (így mindjárt nem is leszel zseni). Ha különböző tesztekkel, akkor pedig lehet, hogy a teszt más-más faktorokat mér, ebből adódik a különböző pontszám. Illetve az is lehetséges, hogy más a pontozási rendszer, de ezt már csak zárójelben jegyzem meg.


Az írásod alapján én is azt mondanám, amit egy korábbi válaszadó is: szerintem nem vagy akkora zseni, legalábbis "nem ez jön le". Már csak azért is gyanús a kiírás (a túlzott és helytelen felkiáltójel használattól eltekintve), mert kevered a létfenntartást a fajfenntartással. :)

2015. febr. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
84%

Egyben áldás és átok is, hogy különleges képességeid vannak. nem tehetsz mást, mint hogy megszereted magad így, ahogy vagy. Fodadd el ennek minden előnyét és hátrányát. Az előnyökre építve valósíts meg olyan dolgokat, amiket átlagos emberek nem tudnak vagy csak nehezen. A "furcsaságokat" pedig kezeld úgy, hogy ezek a jó képességekért adott árak, amiket próbálj elfogadni, megszeretni. QA lényeg, hogy boldog legyél, tegyél olyan dolgokat, amiben örömödet leled, amitől sikeresnek érzed magadat. Kár diagnózisokat gyűjteni, IQ-t mérni, az a fontos, hogy azt tedd, amit szeretnél. Ha mélyen magadba nézel (ha ezoterikus képességeid vannak, akkor ez nem lesz gond), a lelked mélyéről jönni fog a válasz, hogy mi felé orientálódj. Ha nem érdekel a szex, nem gond, leld másban örömödet. A lényeg, hogy jól érezd magad.


Ebben segíthet egy pszichoterápia, de csoportos terápia is, pszichodráma, művészetterápia...


Telefonálhatsz is:


Ifjúsági Lelki Elsősegély

137-00

ingyen hívható hétfőtől szombatig 9-21 óra között Telekom, Invitel, T-mobile, vodafone hálózatból.

2015. febr. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Értelmes válasz mindjárt hülyének érzem magam! Rájöttem hogy kétségbe esésemben írtam meg!
2015. febr. 4. 19:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!