Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Így sikerülhet az orvosi?...

Így sikerülhet az orvosi? (Semmelweis?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy most nem rég csapott meg az érzés hogy orvos szeretnék lenni(gyakorlaton voltam a kórházban találkoztam pár orvossal stb...) Nagyon megtetszett a szakma de tényleg nagyon szeretnék orvos lenni. 11.-es vagyok most sajnos nem a legjobb tanuló mert eddig nem érdekelt a jövőm. Azt tudom hogy kémiából,biológiából kell emeltezni na most nekünk a suliban nincs kémia és az a helyzet hogy nem is nagyon értettem általánosban(szintén nem érdekelt) ha most elkezdenék kémia tanárhoz járni 1 év alatt sikerülhet az emelt?A másik meg az hogy diszkalkuliás vagyok.Szintén amiatt a hülye lustaságom miatt lettem az igazából szerintem nem vagyok csak lemaradtam anyagban és emiatt nem értettem semmit(5.től rengeteget csúfóltak emiatt órán nem is figyeltem csak imádkoztam hogy ne szóljanak be órán). Összefoglalva: felvesznek az orvosira hogyha a 11 évvégém nem a legjobb de 12.-ben belehúzok és járok magántanárhoz? Bocsánat az összevissza írásért de sietek és rettenetes aggódom hogy esetleg nem sikerül.

Ja és egy középfokú nyelvvizsga elég?

Amúgy eszem van hozzá könnyen tanulók csak ugye ezt eddig nem használtam ki...



2018. máj. 1. 12:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%

Két emelt kell, biosz és kémia. Az évvégik és a nyelvvizsga nem számít, ha ez a kettő jó.

1 év alatt sikerülhet, de kőkeményen és rohadt sokat kell tanulnod hozzá. De hát az orvosi sem lesz sétagalopp, ha bejutsz.

Nagy számolásokat nem kell végezni kémiából, de a százalék, arányszámítás, egyenletek jó ha mennek. Deriválnod nem kell tudni. Nyilván.


Semmi sem lehetetlen, ha teszel érte!

A múlt elmúlt. Zárd le és nézz előre! TANULJ!

2018. máj. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Andizsuzsi ***** válasza:
5%
Nem érettségizhetsz olyan tantárgyból, amit nem tanulsz.
2018. máj. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

1# nagyon szépen köszönöm :) eredményt adott az amit írtál köszönöm tanulni fogok gőzerővel bár sikerülne :)


2# Mi? De sehol? Úgy értem más iskolába se?ahj nem már :( ha ez számít valamit tizedikig volt kémiánk

2018. máj. 1. 13:22
 4/13 A kérdező kommentje:
*reményt adott
2018. máj. 1. 13:23
 5/13 anonim ***** válasza:
88%

Nyugi, érettségizhetsz, ha 10-ig volt, a nem tagozatos sulikban nem is tanítanak utána.

Igen, lehetséges!

2018. máj. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
5%
Sajnos nem elég a jó érettségi. Végig 5-ösnek kell lenned minden tárgyból ami felvételibe beleszámít. Az emelt érettségiket is tökéletesre kell megírnod.. Azért majdnem 500 pontot kell összeszedned az orvosira. Nagyon nagyon nagyon nehéz bejutni és bent maradni is. Szóval a nap 24 órájában 25 órát kell tanulnod.
2018. máj. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Az a majdnem 500 440-445. És igen, nehéz, de azok is emberek, akiket felvesznek. Tehát nem lehetetlen!
2018. máj. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Úristen nagyon nagyon szépen köszöszöm!!!!!! :) Remélem sikerül ez minden álmom.
2018. máj. 1. 15:12
 9/13 anonim ***** válasza:
14%
Neü lehetetlen, de iszonyú nehéz. Emelt kémia és emelr biológia és jónak kell lennie nagyon. Pláne a SOTÉ-ra. Ha nagyon orvos szeretnél lenni írj be vidéki egyetemeket is, mindet.
2018. máj. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Én 10.be egy betegség miatt döntöttem az orvosi mellett. Most fogok jövőhéten érettségizni. A kémia olyan volt nekem, hogy még az alap számítási példák se mentek. 11-be 3-mas voltam kémiából. 12. elején kezdtem külön tanárhoz járni. Leadtam a kémia faktot. Most ott tartok, hogy az előző évi érettségiket átlag 80%-osra írom, bioszból pedig 90-95%-re.

Semmi se lehetetlen. Ha nagyon vakmerő és elszánt vagy akkor menni fog.

11-12 év végi jegyei számítanak matekból, töriből, magyarból, egy idegen nyelvből és egy választott term. tudományos tárgyból.

Én 440 pont körül számoltam, igaz én Pécsre jelentkeztem.

2018. máj. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!