Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ti melyik szakpárt választanátok?

Ti melyik szakpárt választanátok?

Figyelt kérdés

Tanár szeretnék lenni és nem tudok dönteni. Még van időm (2 év múlva érettségizek) de úgy gondolom, hogy jobb előre tervezni.

Úgy állok, hogy a töri lenne a biztos és ugye hozzá kéne még választani valamit.

Magyar: igazából ez az egyik ami a legvalószínűbb. Közel áll a törihez, viszont van olyan része (nyelvtan) amit annyira azonban nem szeretek.

Föci: a nagyrészét szeretem, viszont külön kéne készülni, mivel nagyon le vagyunk maradva és jövőre már nem lesz (szakgimibe járok)

Nyelvek: sokan mondják, hogy töri mellé egy nyelvet kéne választani (2 közül is választhatnék) de igazából nem nagyon szeretek nyelvet tanulni, így gondolom tanítani sem

Matek: elég jó vagyok benne, de úgy kifejezetten nem szeretem.

Előre is köszönöm a segítséget😃



2020. máj. 9. 20:44
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Matekot és nyelvet nem választanék, ha nem vagy nagyon elhivatott irántuk, mert 5-6 évig keményen fogod őket tanulni, aztán meg tanítani.

A földrajz akkor jó, ha nem vagy teljesen humán beállítottságú (a matekkal a leírtak alapján nem lenne gondod), mert sok a természettudományos (kémiás, fizikás, bioszos) tananyag.

Magyar az brutál nehéz a törivel együtt, mert rengeteget kell olvasni, beadandókat készíteni mindkettőből.

2020. máj. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

#1-es

És az a föcinél nem lenne gond, ha a föcin kívül a többi részt csak általánosban tanultam?

2020. máj. 9. 21:33
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Még van időd.

A nyelv lenne a legjobb, mert azt tudnád a legszélesebb körben használni (akár iskolai tanításon kívül is).

A földrajz oktatással ki tudja, mi lesz 10 év múlva.

A matek, mint érettségi tárgy, "biztonságosabb" az oktatási szektoron belül, és magánórákat adni sem rossz.

De azt válaszd, ami a leginkább érdekel, az a legfontosabb.

(Amikor én ebben gondolkoztam, én töri-földrajzra mentem volna...)

2020. máj. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

#2-ed

Köszönöm a választ!

2020. máj. 10. 09:07
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Legalább,akkor a töri biztos,így gondolom abból tervezel emeltet csinálni😌

A magyar-töri tanárom (nekünk csak magyart tanít),de pl ő is inkább a törit szerette,meg nyelvtanban a töris részt (amikor évszámokkal van tele),de mivel amilyen tempóban oktatni kell a törit,így már inkább a magyar felé húz. Ezt csak azért írtam le,mert változhat,és lehet nem fogod a 2.szakpárt ugyanúgy szeretni,mint az elsőt,de lehet az is,hogy megszereted.

A nyelv és a matek az mindenképp keresett,magánóra szempontjából is,de ezeket tényleg nem lehetne félvállról venni,ha nem szereted nem adnád át nekik úgy a tudást,ahogy kéne.

A földrajz meg igen mivel természettudományos tárgy,így ez is keresett (magán szempontból nem),csak azért kockázatos annyiból,hogy +ban kéne készülnöd.

Én ezek alapján,azt mondom,majd jelöld meg mindkettőt,mert ha a földrajz érettségi nem úgy jönne össze,akkor a töri-magyar még mindig ott lesz,hogy oda felvesznek. Véleményem szerint,készülj földrajzra is,és érezni fogod,mennyire tudtál felkészülni,ha meg úgy érzed 2022 februárjában,amikor jelentkezni kell érettségire is,hogy mégsem biztos (persze már előtte is tudni fogod),akkor nem jelentkezel,de ott lesz a magyar-töri.

De mindenképp készülj,az álláspontod változhat,és inkább ,,mégsem" legyen,mint ,,mégis inkább",mert az utobbinál már lehet késő lesz.

2020. máj. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

#5-ös

Én is így gondolkodtam, viszont a föci is sok mindentől függ (hogyan sikerül az előrehozott emelt német, meg hogy egyáltalán választhatom-e)

Köszönöm a választ! 😃

2020. máj. 10. 10:24
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem az alapján válassz, hogy melyik tantárgy érdekel, melyiket szereted. Olyat válassz, amivel szívesen foglalkozol. Hogy most mit hogyan tanultok az a felkészülésben érdekes, de szerintem ne ez határozza meg a jövődet, ha foglalkozol vele, úgyis menni fog. Gyakorlatilag akármilyen tantárgypárosítás lehetséges egyetemen. (Én pl. a magyart és a matekot választottam, mint nekem legkedvesebbeket.) Hajrá!

2020. máj. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

#7-es

Én is így gondoltam és a föciben nem is az lesz a meghatározó, hogy külön kell-e készülni vagy sem.

Köszönöm a választ! 😃

2020. máj. 10. 19:01
 9/21 elistvan ***** válasza:
100%
Ha munkakeresés szempontjából nézed, akkor a matek vagy a nyelv legyen mert ahogy egyre inkább elöregszik a pedagógus társadalom, szinte nagyítóval kell keresni az iskoláknak a nyelv és a természettudományos tantárgy szakos kollégákat azok nehézsége miatt. Nálunk is így van ahol dolgozom. Viszont ha saját magagadat nézed ami a fő szempont, akkor mindenképp olyat csinálj ami érdekel, mert sok a pályaelhagyó. Szóval csak olyat vállalj amit becsülettel végig is tudsz majd csinálni és nem muszájból. Sok sikert!
2020. máj. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 elistvan ***** válasza:
100%
Nyelvből és matekből readásul lehetne magántanítványod, ha rászánod magad, mert mindig lesz olyan aki matekból rossz vagy nyelvvizsgár akell felkészíteni korrepetálni kell. Illetve remek bevételkiegészítés, ugyanis fizetés szempontjából nem valami jó a helyzet (jelenleg).
2020. máj. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!