Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ti melyik szakpárt választanátok?

Ti melyik szakpárt választanátok?

Figyelt kérdés

Tanár szeretnék lenni és nem tudok dönteni. Még van időm (2 év múlva érettségizek) de úgy gondolom, hogy jobb előre tervezni.

Úgy állok, hogy a töri lenne a biztos és ugye hozzá kéne még választani valamit.

Magyar: igazából ez az egyik ami a legvalószínűbb. Közel áll a törihez, viszont van olyan része (nyelvtan) amit annyira azonban nem szeretek.

Föci: a nagyrészét szeretem, viszont külön kéne készülni, mivel nagyon le vagyunk maradva és jövőre már nem lesz (szakgimibe járok)

Nyelvek: sokan mondják, hogy töri mellé egy nyelvet kéne választani (2 közül is választhatnék) de igazából nem nagyon szeretek nyelvet tanulni, így gondolom tanítani sem

Matek: elég jó vagyok benne, de úgy kifejezetten nem szeretem.

Előre is köszönöm a segítséget😃



2020. máj. 9. 20:44
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

11#-es

De az nyelvi szak nem nehezebb, mint például egy magyar? Persze, nem ez a fő szempont, de azért mégis fontos szerintem.

Köszönöm a választ! 😃

2020. máj. 11. 13:48
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Angoltanárira jártam, nem volt egyszerűbb dolgom, mint a magyaros barátnőmnek, a felsőbbévesek pláne keményen tanultak, főként azok, akiknek töri, magyar vagy másik nyelv volt a másik szakjuk.

Ugyanaz a séma gyakorlatilag, mint a magyarnál, tanulsz pedagógiás tárgyakat (ezeket többnyire magyarul), és rengeteget olvasol az adott nyelven, tanulod a történelmüket, kultúrájukat. Nem a nyelvtanításra mennek rá, angolra pl már eleve min. B2-vel kell érkezni, ahol meg kezdő szint is van, ott is max eddig juttatnak el, onnantól fogva neked kell elérned azt a szintet, ahol meg tudod érteni pl az eredeti nyelvű olvasmányokat.

2020. máj. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

#12-es

Köszönöm az ismertetést. Átgondolom, de valahogy nem tudom elképzelni, hogy nyelvet tanítsak.

2020. máj. 11. 15:31
 14/21 elistvan ***** válasza:
100%
Te vagy a 11-es szóval magadtól kérdeztél de gondolom nekem címezted. Nem tudom anno én is tanárira akartam menni, német törire, de végül tanító informatika lett belőle, most csinálom a mester infóból Nyíregyen.
2020. máj. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

#14-es

Bocsi, 10-et akartam írni, de elnyomtam 😅

Értem, köszönöm

És sok sikert!

2020. máj. 11. 17:20
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

“valahogy nem tudom elképzelni, hogy nyelvet tanítsak“

Szerintem akkor ez ennyi. Gondolkodj a többi irányban, aztán még mindig meggondolhatod magad, ha azok nem tetszenének (bár ezzel tanárin óvatosnak kell lenned, mert hosszú képzés, a 6 évesnél pl semmilyen csúszással járó váltás nem fér bele ingyenesen, mert pont 12 félév az egész).

Száz szónak is egy a vége, én a magyar vagy a földrajz felé hajlanék a helyedben.

2020. máj. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

#16-os

Én is hasonlóan gondolkodom, de azért próbálom átgondolni. Időm még van.

Köszönöm a választ! 😃

2020. máj. 11. 20:51
 18/21 anonim válasza:
100%

Matek angol tanárin vagyok az ELTE-n, lassan végzek.


Magyar: nagyon sok a kötelező olvasmány, ami időigényes, de szerintem nem rossz ötlet töri mellé

Föci: mivel ez természettudományos tárgy a töri meg bölcsész, a legtöbb egyetemen sokat kell majd utaznod az óráid között, viszont a természettudományos kar lesz az alapkarod, így ha jól tanulsz, 20-30e ft közötti tanulmányi ösztöndíjat is kaphatsz. A töri-föcis ismerőseim viszont sokat magolnak, vaktérképek, adatok, stb.

Nyelvek: szerintem még van időd, lehet megjön a kedved a nyelvtanításhoz. Szerintem szórakoztató tanítani, mert nagyon sok témát bele lehet csempészni. Az egyetemen idegennyelvű irodalmat, történelmet és nyelvészetet fogsz tanulni a pedagógiai tárgyak mellett, tehát a hagyományos nyelvtanulást önállóan kell megoldanod az első év után, ha szükségesnek érzed. Könnyű külföldre menni ösztöndíjjal nyelvszakosként, és sokan dolgoznak magántanárként vagy nyelviskolában már az egyetem alatt is.

Matek: ha nem szereted, akkor messziről kerüld el. Rengeteg szorgalmat igényel mert sok és elvont az anyag, könnyű lemaradni, ráadásul nehéz, ha nem emelt érettségivel érkezel az egyetemre, nálunk az évfolyam 2/3-a kiesett, szakot váltott vagy 6 év helyett 7 alatt fogják csak befejezni az egyetemet.

2020. máj. 12. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

#18-as

Szóval ha jól értem, inkább kerüljem a matekot. Mondjuk van benne valami.

Köszönöm a választ!

2020. máj. 12. 06:28
 20/21 anonim válasza:
44%

Bár én nem tanárképzésen vagyok,hanem jogász szakon,viszont amikor felvételiztem második és harmadik helyen én is tanár szakokat jelöltem meg.Amikor a szakpárok között kellet választanom, nekem annak idején sokat segített az,hogy megnéztem milyen tárgyakat oktatnak az egyes szakokon, ehhez itt egy kis segítség: [link]

A 18. oldaltól az angollal kezdődően (ABC sorrendben) itt minden szakot megtalálsz az oktatott tárgyakkal együtt.Ez a Debreceni Egyetem képzési programja, de az összes többi egyetemen is ezeket fogják oktatni,még ha adódik is eltérés az nagyon minimális lesz (de persze jóformán bármelyik egyetem képzési programját megtalálod ha érdekel, általában mintatervként vagy hálótervként fog szerepelni).Mivel a magyar becsapós, mert elsőre talán egyszerűnek tűnik, érdemes megnézni az egyes tárgyakhoz tartozó követelményeket is, itt megtalálod a szintén a Debreceni egyetemét: [link]

Ezek a koronavírus miatt módosított követelmények, érdemes lesz visszanézni rá szeptemberben ha újra indul az oktatás, mert én még ennél is bonyolultabb verziót láttam régebben. Rengeteg olvasmány,rengeteg beadandó, sokkal nehezebb mint elsőre bárki gondolná. Bár én is megjelöltem annak idején a felviben a magyar-töri szakpárt de csak a matek-töri után. Ha minimális érzéked van hozzá akkor a matek szerintem ha nem is sokkal de könnyebb,több linkel már nem akarlak bombázni de nyilván utána lehet nézni annak is, hogy ott mik a követelmények.Én inkább a matekot javaslom a töri mellé, fentebb már leírták az előnyeit,de azért én is írok néhány érvet, a matematikát oktatása a közeljövőben nem valószínű hogy veszélybe kerülne vagy megváltozna ellentétben a földrajzzal és a magyarral. A földrajz helyzete bizonytalan az oktatásban, bizonyos szakgimikben és szakiskolákban például már el is törölték,A kémia tanárok a vegyipari szaksulik miatt, a fizika tanárok pedig a műszaki sulik miatt nagyobb biztonságban maradhatnak,mivel ezeken a helyeken nyilván mindig lesz kémia illetve fizika elég nagy óraszámban, és a sima gimnáziumokban is elég nagy hiány van belőlük, földrajz tanárokból viszont amennyire tudom közel sincs akkora hiány mit az előbbi kettőből, ráadásul bizonyos helyeken megszüntetik a földrajzoktatást és még csak nincs is olyan szakmai ág ami nélkülözhetetlenné tenné, mármint olyan értelemben mint ahogy például a vegyipari szakmunkás és technikus képzés nem létezhet kémia oktatás nélkül. A magyar oktatása ugyan nincs veszélyben de úgy tűnik, hogy mostantól ahogyan változnak a kormányzatok, úgy változik a tananyag is.Például ha kedvük szottyan beteszik a kötelezően oktatandó tananyagok közé Wass Albertet, Nyírő Józsefet és Herczeg Ferencet akiknek meglehetősen problémás világnézetük volt (színtiszta nácik voltak), ami a műveikben is lecsapódik és ha esetleg szóvá teszed, hogy szerinted az egy probléma , hogy 16-17 éveseknek ezeket oktatod akkor az az állásodba kerülhet. Vagy ha a miniszterelnök azt mondja hogy a magyar nyelv a türk és nem a finnugor nyelvcsaládba tartozik akkor könnyen lehet, hogy az másnapra kötelező tananyag lesz ami számomra szintén problémás lenne ha magyar tanár lennék (bocs az utóbbi két mondat kicsit átpolitizált volt, de szerintem fontos volt megjegyezni).A lényeg, hogy szerintem minden érv a matek mellett szól,illetve esetleg a nyelvek mellet (bár én úgy tudom, hogy évről évre az angol szakra jelentkeznek tanárszakok közül a legjobban, ez pár év múlva még okozhat elhelyezkedési nehézségeket, viszont a német nagyon jó lehet, nem csak mert nics belő le túl sok hanem azért is mert kéttannyelvű szakokon gimikben és szakgimikben a törit szokás németül oktatni szóval ez a párosítás még oda is jó lehet) de a döntés nyilván az értettségi függvénye is lesz, ugyanis már néhány éve 305 pontban előzetesen meghatározza a minisztérium a bejutási ponthatárt (ez a jogszabályi 280-as minimum ponthatáron felül előre meg van határozva mint tanárképzési bejutási ponthatár),viszont 305 fölött általában mindenki bejut (nálunk Debrecenben legalábbis ez így szokott lenni), kivéve a tesi szakot mert ott még a sport alkalmasságin el lehet hasalni.Mindenesetre ez a ponthatár azt jelenti, hogy az a biztos ha van egy 64 százalék fölötti emelt szintű érettségid és egy ugyancsak 64 százalék fölötti középszintű érettségid (töri-matek szakpár esetén azt hiszem a törit kérik emelt szinten de nem vagyok bennek biztos, lehet, hogy választható). Szóval a legjobb ha beírsz majd több szakpárt is és legfeljebb élsz az egyszeri sorrendmódosítás lehetőségével annak függvényében, hogy melyik érettségid sikerül jobban.Bocsi kicsit hosszú lett, de talán szolgáltam új infókkal is és tudom nem mostanában lesz de azért sok sikert a felvételihez.

2020. jún. 29. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!