Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Corvinus bsc után ELTE msc,...

Corvinus bsc után ELTE msc, ez nem presztízsvesztés?

Figyelt kérdés

Pénzügy-számvitelen tanulok a Corvinuson, azonban gondolkodom azon, hogy mesterképzésre inkább az ELTE Pénzügy szakjára mennék, nem maradnék házon belül. Ennek több oka is van, egyrészt a Corvinus magánegyetem lett és ha nem sikerül hoznom az átlagot, félek százezres adósságaim lesznek tandíjak, másrészt az ELTE-ről elég jó hírek terjengenek, ami a gazdaságtudományi képzéseit illeti.. továbbá szeretnék már tanulás mellett dolgozni is, és az ELTE tanrendje ehhez igazodik is, a Corvinuson meg elvileg elég nagy szívatás megy mesteren is.


Csak hát mégis ott van bennem, hogy a híres Corvinusos diploma éri a legtöbbet, én mégis "lejjebb adom egy szinttel". Ez okoz egy kis frusztrációt, meg az önéletrajzban is az ELTE fog először szerepelni, nem a Corvinusos diploma.


Mit gondoltok?



2020. máj. 11. 11:41
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
53%

Amúgy nem azért, hogy kötözködjek, de én rangsort nem vennék alapul.

Egyrészt, önmagában a hely nem számít, mivel most konkrétan egy bizonyos szakterületről van szó, míg az ELTE-n sok minden van.

Másrészt, nagyon sokszor torzítanak ezek a rangsorok, ha más méretűek az egyetemek, mivel a módszertan olyan. És az ELTE kétszer akkora, mint a corvinus.


Amúgy egyik egyetemre sem jártam, nem is járok. Csak szerettem volna, hogy ha önmagában nem egy rangsor alapján döntenénk el.

2020. máj. 18. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
38%

Ezek a rangsorok kb semmit nem jelentenek

Egy kolumbiai egyetemen jártam ami papíron a 200.hely körül van gyakorlatilag meg kb egy gimi szintje volt

Vicc ez a rangsorolás sok szempontból

+jól írta az előző

Manapság nincsenek akkor különbségek

Egy kisebb egyetemről is jömmek zsenik ahogy egy Oxfordon végzett is lehet szakmailag alkalmatlan

2020. máj. 18. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
57%

Azért ne essünk át a ló túloldalára. :D

Azt sem mondtam, hogy semmit se ér. Van amire nagyon jó. Nagyon jó meghatározni, hogy egy egyetem nagy átlagban benne van a világ legjobbjai közt vagy sem. Több tízezer egyetem van a világon, egy-egy ilyen rangsor általában 1-2 ezer egyetemet listáz, vagyis világviszonylatban felső 5%-ot.


Arra kevésbé jó, hogy két random egyetem közt eldöntsd, hogy melyik jobb.

Pl. megkérdezném, hogy mond meg, hogy a SOTE vagy a BME jobb, akkor előkeresnél egy rangsort és az összesített eredmények alapján válaszolnál. De pl. ha szakterületre szűkítesz, mondjuk a QS rangsoron, akkor mind a BME, mind a SOTE 295. helyen van. Vagyis azon a rangsoron szakterületükön azonos szinten vannak.

2020. máj. 18. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Ezekkel a rangsorokkal csak az a baj, hogy a hangsúly az adott egyetem kutatói munkáin van. Amivel egészen addig nincs is probléma, amíg az oktatás minőségét bele nem vesszük. Lehetnek bármilyen szuper kutatók, MTA doktorok a tanárok, de ha nem tudják átadni a tudást, akkor ki is lehet dobni mindent az ablakon. Oké, felnőttek járnak egyetemre, de a pedagógiai módszerek ugyanúgy elengedhetetlenek. Azért megyünk egyetemre, mert szeretnénk ha megtanítanák nekünk az adott szak alapjait. Ezért fizetünk. Ha a pénzünkért (vagy hallgatói szerződésünkért) cserébe kicseszéseket, vélt vagy valós sérelmekből adódó szívózást a hallgatókkal, ppt-k unalmas felolvasását kapunk akkor már mindjárt lényegtelen hanyadik helyen van a toplistán az egyetem. Természetesen önképzésre is szükség van, de alapvetően azért fizetünk, hogy minőségi tanítást kapjunk.

Ennek ellenére én is tartom magam valammenyire ahhoz, hogy a ranglistán jobb helyezést elfoglaló egyetemre érdemes menni.

2020. máj. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
29%

Ne a presztízst nézd, azt válaszd, amit szeretnél.

Egyébként hiába hurrognak az ELTE-sek a Corvinus mèg mindig a csúcs gazdasàgi téren. Az ELTE-nek nagyon sok kara van így persze hogy a rangsorában jó helyen van, van olyan kara,ami tényleg jó, de egy két karának a minősége meg egyenlő a nullával.

Egyébként meg nézzétek meg egy csak tanulói kiválóság rangsort.Mindig a BCE az első.

2020. szept. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
0%
A Corvinusról kicsit erős kijelentés az, hogy "csúcs" lenne gazdasági téren. Egy közepes egyetem, van két-három jó szakja (gazdasági matek, alk. közgáz), a többiek az elmegy kategória. Ne essünk túlzásokba.
2020. szept. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
25%

Akkor szerinted melyik a legjobb gazdasági egyetem Magyarországon, ha nem a Corvinus? Jártál oda?

Tudod mennyi plusz szakköre van, milyen helyeken milyen szakmai gyakorlati lehetőségei, milyen kapcsolatai cégekkel?

Valószínűleg fogalmad nincs. Vagy ELTE-s vagy, akinek fáj elismernie azt, amit a statisztikák is mutatnak vagy nem sikerült bejutnod a Corvinusra ezért fogalmad sincs róla.

2020. szept. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
29%

A legjobb gazdasági egyetem Magyarországon a CEU (volt, amíg itt volt), utána meg valóban jön a Corvinus, ELTE, BME, BGE – nem rossz egyetemek ezek, de nem "csúcs" egyetemek. Most már elérhetőek a számunkra is sokkal jobb német egyetemek. Például itt van a Fernuni Hagen is Budapesten, ez a diploma kapásból többet ér Németországban, mint bármilyen magyar, beleértve a Corvinust is.


A személyeskedős részre: Corvinusos mesterdiplomám van. Boldog vagy?

2020. szept. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
0%

A CEU-n teljesen mihaszna szakok vannak.

A Fernuni Hagen meg csak távoktatásban megy ráadásul tudtommal német nyelven, amit nem mindenki tanult gimnáziumi évei folyamán.

De abban teljesen egyetértünk, hogy a külföldi diploma külföldön sokkal többet ér. Külföldön teljesen mindegy, hogy Corvinus, ELTE meg miegyéb, semmit nem számít.

De itthon se számít sokat, úgyhogy az eredeti kérdéshez visszatérve teljesen mindegy, hogy váltasz-e Corvinusról ELTÉre vagy sem.

2020. szept. 17. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

"A CEU-n teljesen mihaszna szakok vannak."


Vs. a valóság:


"In Economics & Econometrics, CEU ranks #151-200 and 2nd in Central and Eastern Europe. It is on par with Aalto, Durham, Exeter, EUI, Geneva, Heidelberg, Notre Dame, Sapienza, Sorbonne, Sun Yat-sen, UC Irvine, Utrecht and York."


"The MS in Business Analytics is ranked 50th and the MS in Finance 89th in the QS Business Masters Rankings 2019, released September 25."


És akkor az Executive MBA-ről még nem beszéltem.


Ugyanitt a Corvinus bizniszből 251-300, economicsből 301-350. Ez se rossz helyezés, de ne hasonlítsuk már a CEU-hoz, amely több kört ver rá...

[link]

2020. szept. 17. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!