Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A közösség mennyire fontos...

A közösség mennyire fontos egyetemválasztás szempontjából?

Figyelt kérdés

Az érdekelne, hogy nektek mennyire (volt)fontos a közösség az egyetemen?


Két egyetem között vacillálok:

1. Rangosabb egyetem (ettől még nem biztos, hogy a képzés bármivel jobb lenne), alapból szimpatikus, de a tanulás ott eléggé fontos, nincs annyira jó diákélet, közösség ergo lehet nem tudnék társaságot szerezni.


2. Alapból valamennyire lenézik, mert nincs a top 3 egyetem között(a szak szempontjából), viszont nekem nagyon szimpatikus volt, amikor voltam nyílt napon, ismerőseim aki oda járnak, azt mondták, hogy egyáltalán nem rosszabb a képzés és az ottani diákélet és közösség nagyon megtetszett.


Nyilván az egyetemre tanulni megyek, nem bulizni stb. Nem tudom, hogy mi éri meg jobban, a rangosabb egyetem jobban megéri a presztízsen kívül?

Szóval az érdekelne, hogy nektek mi a véleményetek és, hogy mennyire volt meghatározó és fontos az egyetemen a társaság. Esetleg, ha van ilyesmi tapasztalatotok az is érdekelne!



2020. máj. 12. 00:00
 1/4 anonim ***** válasza:
98%
Attól függ, mi a szak? Én biztos, hogy a 2. opciót választanám, ha a lépzés valóban ugyanolyan. De ha szakot is írsz, biztos lesz itt olyan, akinek van tapasztalata.
2020. máj. 12. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
91%
Nem írtad, hány fős szakok ezek. De ha egy egyetemen (akármelyik) egyetemen nem találsz magadnak társaságot, az nem az egyetem hibája. Egy egyetemen nagyon sok és sokféle ember van. Az meg, hogy kik lesznek az évfolyamtársaid, mindig lutri. Én az elismertebb helyre mennék.
2020. máj. 12. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
29%
Semennyire nem érdekes a közösség, ez nem középiskola, hanem egyetem. A lehető legjobb egyetemre menj, hiszen a következő 50 évben ez lesz az alapdiplomád, és még ha kicsit is, de számít azért, hogy honnan indultál. Jobb képzést is kapsz nagy valószínűséggel.
2020. máj. 12. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Azt válaszd, ami számodra szimpatikusabb. Az ember tanulni megy egyetemre, de az egy jellemzően inkább magányos tevékenység, legalábbis én 90%-ban otthon tanulok, vagy beülök a könyvtárba. Magyarul, az egyetemnek vagy úgy egyáltalán bárminek nem sok köze van ahhoz, hogy most én mit és mennyit tanulok, nekem nem nyújtanak kimondottan nagy segítséget az órák vagy a tanárok. Ha akarsz, akkor tudsz tanulni, szerintem. Hogy egy nagyobb presztizsű egyetemen jobb-e az oktatás minősége, nem tudni. Viszont szerintem nem mindegy, hogy milyen környezetben, milyen hangulatban, kikkel húzol le 3-5 évet, főleg kisebb létszámú szakoknál. Én pl. emiatt nem szeretek egyetemre járni, mert ez csalódás volt számomra. Én azt hittem, hogy majd tök jó lesz az egyetem, mennyi új embert megismerhetek, barátokat szerzek, majd együtt tanulunk és eljárunk ide-oda.... Hát nálunk nagyon nem ilyen társaság gyűlt össze, abszolút nem barátságosak, mindenki nagyon zárkózott, magabá van temetkezve, köszönni nem köszönnek, hozzájuk sem lehet szólni. Semmilyen segítségre vagy támogatásra nem lehet számítani egymástól, nincsenek közös programok, tulajdonképpen olyan mintha nem is ismernénk egymást, nincsen semmilyen közösség. Egyetlen egy barátot szereztem csak a szakról, rajta kívül senkivel sem lehet csinálni semmit. Úgyhogy én ebből a szempontból nagyon nem érzem jól magam. Viszont ez sajnos egy olyan dolog, amit az ember nem lát előre.
2020. máj. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!