Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nagy hátrány, ha nem értek a...

Nagy hátrány, ha nem értek a műszaki rajzoláshoz, mielőtt elkezdem az BME ÉPK-t?

Figyelt kérdés
Ősztől szeretnék elkezdeni a BME építészmérnöki karán tanulni, azonban átlagos gimnáziumba jártam és nem tanultam műszaki rajzolást. Szabadkézi rajz szerintem jól megy.

2020. máj. 21. 12:58
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem oda járok, de én is úgy mentem egyetemre, hogy nem tudtam műszaki rajzolni rendes gimiből és pár ismerősöm is úgy ment a BME-re hogy nem tudott és mind boldogultunk vele. Nekünk egy szinten tanították is, gondolom a BME-n is, de van könyv amiben benne van minden szabály és kb minden, amit tudni kell és lehet kérdezni is. Biztosan nem te leszel az egyetlen, akinek teljesen új, sőt szerintem a többség ott se túl tapasztalt ezen a téren. Igazából első soron igényesnek és szabálykövetőnek kell lenni és nem árt a térérzék se. De ez a lényeg. Az első rajzot is meg lehet csinálni majdnem hibátlanra és szépre ha odafigyelsz.
2020. máj. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
16%
Szerintem menj másik mérnöki szakra, sokkal jobb fizetésük van más mérnököknek. De ahogy te érzed. Egyébkent hogy a kérdésre is válaszoljak: Alapoktól kezdik a dolgokat, az más hogy a tempó az gyors, vagy hát gyorsabb, de gyakorlás és tanulás a kulcsfontosságú.
2020. máj. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
27%
De ha uncsizol a nyáron, akkor keress elő egy ábrázoló geometriás könyvet, károdra nem fog válni.
2020. máj. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!