Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szegedi Tudományegyetem...

Szegedi Tudományegyetem Állami Jogtudományi Kar tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Rengeteg dologra lennék kíváncsi az egyetemmel kapcsolatban. Ha már egyszer valaki bejutott, mennyire nehéz bent maradni? Aki oda jár/járt mennyire szereti/szerette? A későbbiekben hova szeretne/ment tovább, mit tudott kezdeni munka ügyileg az életével? Albérletbe, vagy kollégiumba érdemes inkább költözni? Milyen kollégiumok vannak a közelben? Mi alapján lehet oda bejutni, és mennyit kell havonta fizetni a szállásért? Milyen a diákélet?

2020. jún. 5. 22:12
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nővérem Szegeden tanul jogot, most végzi a 3. évét, úgyhogy nagyjából tisztában vagyok dolgokkal (én is egyébként Szegeden tanulok, csak mást).


Tanulni azt kell, sokat. Szorgalmi időszakban abból áll az élete, hogy suliba jár és tanul (nagyon meg lehet szívni egy rossz órarenddel, mert ha úgy jön ki, oda-vissza járkálsz a suli meg a lakhelyed között, és alig van időd tanulni órák közt). Persze, neki is meg a barátnőinek is belefér egy-egy szabad hétvége, amikor találkoznak vagy mi lógunk együtt, de tényleg sokat kell tanulni a jó eredményért.


Alapvetően szereti, persze mindenhol vannak tárgyak, amik feleslegesek, első évben rengeteg alapozó meg töri óra volt, és elég bosszantó, amikor elveszi az időt a fontos tárgyakról, de őt érdekli, és szereti is.


Őt a büntetőjog érdekli a legjobban, a családjog, valamint mostanában talált rá egy jogi szakfordító képzésre, amit diploma után végezhet el az egyetemen, jelenleg az vonzza a legjobban.


Mi együtt élünk egy albérletben. Egyikőnk sem szeretett volna kifejezetten koleszba menni, és szerencsére a szüleink tudják biztosítani, ezért választottuk ezt. Szerintem, ha az embernek van pénze albérletre, akkor ez tényleg emberfüggő. Én szeretem, hogy nem egy egész emelettel osztozok egy fürdőn meg egy konyhán, hanem egy emberrel. Nekem kell, hogy elvonulhassak a szobámba, elég introvertált vagyok, ezért nekem sokkal komfortosabb. Plusz én elég koránkelő és koránfekvő típus vagyok, így nincs az, hogy zavarom a szobatársaimat, ha hétvégén is fent vagyok 8-kor, meg ők sem zavarnak engem, ha hétvégén is már este 10-kor alszom. Tanulni is kényelmesebb, akkor csinálom, amikor akarom, ahogyan szeretném, nem kell vizsgaidőszakban már 7.50-kor a könyvtár előtt várnom a 8-as nyitást, hogy legyen helyem (tapasztalat, tavaly volt egy vizsgám 8-kor a könyvtárban, már 8 előtt 15 perccel csomóan vártak). Meg a tévé és wifi sem utolsó :D Koleszban ugye tévé nincsen, wifijük van, de egyik barátom Szegeden kolis, és mondta, hogy gyakran lassú meg ledobja őket.


Koleszből talán 5 darab van. Egy van a belvárosban, 5 percre a sulitól, de az szakkoli, és külön felvételi van, és ki is tehetnek, ha nem jó a tanulmányi eredményed. A többi eléggé kint van, a Károli talán legkintebb, de konkrétan előtte áll meg a villamos, és az egyik megállótól 5 perc a suli. Van kettő Újszegeden, azokról sajnos nem tudok semmit.


Bekerülni szociális helyzet alapján lehet, hány szülő nevel, van-e iskolás a háztartásban, hányan éltek együtt, milyen messze, van-e fogyatékos a családban, mennyi az egy főre jutó nettó jövedelem, ilyenek.


A diákélet szerintem jó, mondjuk nőverem nem nagyon bulizós, de tudom, hogy van minden héten jogász buli, ahova a karosok talán ingyen vagy olcsóbban mehetnek be. Van minden évben gólyabál, az ilyen rendes kiöltözős, nem olcsó a jegy, de én voltam a saját karomén, és nekem jó élmény volt (az sem baj, ha nem mész el gólyaként, nem azért gólyabál, mert csak ők mehetnek), jogászbál szintén ilyen, van összegyetemi gólyatábor, ami igazából egy fesztivál őszi félév elején.

2020. jún. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, igazán hasznos és információkkal téli választ adtál, ment is a 👍!
2020. jún. 10. 14:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!