Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mehetek még állatorvosira, ha...

Mehetek még állatorvosira, ha elrontottam a 11. évvégit?

Figyelt kérdés
Lerontottam a fizikát 4-re és a kémiát 3-ra. Félévkor csak a kémia volt 4. Járok különtanárhoz, akivel teljesen máshogy haladunk mint órán, és inkább arra fektettem nagyobb hangsúlyt eddig is, mintsem az iskolai kémiára (a tanár is 1000x jobban tanít). Most karantén alatt nagyon ellustultam az iskolai kémiával és lerontottam. (3,45%, de nem tudok már javítót írni) Igazából a későn leadott/hiányos feladatokért kaptam rossz jegyet. Ez rontotta le nagyon. Most iszonyat lelkiismeret furdalásom van, mert tudom, hogy csak lustaság volt. Mert például az utolsó TZ-re is tanultam és 96% lett érdekes módon. Egyébként a különkémiára tanultam rendesen, csak nem sokat segít, mivel egyáltalán nem ugyanúgy haladunk. És az jól is megy, a különtanárom is azt mondja, hogy szerinte fel fognak venni, de az évvégit még neki se mondtam (félek is kicsit elmondani). Tudom, hogy iszonyat hülye voltam, de most nagyon megijedtem. Amúgy a többi tantárgyból 5 vagyok. Tudom, hogy az állatorvosi nagyon nehéz, ezért még inkább félek. Nem azért írtam ki a kérdést, hogy kioktassanak, mert magamtól is tudom, hogy mit műveltem. Csak azt szeretném kérdezni, hogy mennyire befolyásolja ez most a felvételit? Mert én neten azt olvastam, hogy csak 1 természettudományi tantárgy számít az évvégi jegyek között. Ez igaz? Van még esélyem? Jövőre biztosan belehúzok, főleg, hogy most a tanárom is nagyon kiakadt rám.😢

2020. jún. 10. 16:48
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Gratulálok! 😁 Megkérdezhetem, hogy hány pontod lett nagyjából? Hogy tudod magadat rávenni szorgalom híján a tanulásra? Csinálsz időbeosztást esetleg? Csak azért kérdezem, mert (ahogy itt is látszik) nekem is csak a szorgalmammal van baj, ami nem túl előnyös, ha valaki orvosira/állatorvosira akar menni.
2020. jún. 11. 14:33
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Én abban a szerencsés helyzetben vagyok (és ezzel nem dicsekedni akarok, mert ez nem elért képesség, hanem veleszületett) hogy kevés időráfordítással is meg tudok jegyezni a tanultakat, pláne ha érdekelnek. Ennek hátránya, ha nem szeretem az adott tananyagot, akkor nem is fogom megtanulni, magolni képtelen vagyok és ha nem értem, akkor nem tudom megtanulni se. Úgyhogy mindig a kis saját utamat kell kitaposnom, ha a tanár is másképp magyaráz, mint ahogy én azt követni tudnám.


Meg kell szeretni, a legrosszabb részét is. Emlékszem, elektrokémiát is úgy vezette be a tanárnő, hogy na ez aztán hú meg há, ő se szereti, és hogy így meg úgy. Akkor elhatároztam, hogy márpedig nekem is nagyon menni fog.

Bármi, ami fizika/elektromos áram, az nekem érthetetlen és mágia kategóriába tartozik, az elején meg is szenvedtem vele, de akartam és kb a kedvenc tananyagommá vált. Persze csak közepiskolai szinten.


Ábrákat készítettem pluszban, illetve nekünk kicsit speciálisan adta le az anyagot a tanár, sokszor a saját jegyzeteit másolta, de össze-vissza vagy írni kellett az óráján vagy beszêlni, és én nem akartam saláta-füzetet, ezért mindent újra kijegyzeteltem, leírtam. Ezzel is sokat memorizál az ember. Ez biosz. Kémiából meg szintén, könyvtári könyvem volt, nem igazán emelhettem ki benne, ezért mindent leírtam, már csak azért is, mert kicsit más az észjárásom, más felépítésűek voltak a jegyzeteim, mint a könyv.

Alaptantárgyaknál, a törit mint tantárgyat utáltam, de amúgy szeretem, abból is sok háttérismeretem volt, illetve nagyon sokra emlékeztem az általánosból, irodalom/nyelvtanra meg sose tanultam, mert egyrészt laza volt a tanár, másrészt mindig esszéztünk/elemeztünk, arra meg nem is lehet készülni.

Nyelvi előkészítős suliba jártam, úgyhogy van egy C1-em meg egy B2-es nyelvtudásom két nyelvből, ezek úgymond szintén könnyen jöttek, nyelvi emelt helyett idegen nyelv+irodalom közepet tettem.


445 pontom lett, tavaly 435, tavalyelőtt 436 volt a ponthatár. Merem remélni, hogy ez nem fog megugrani +10-zel...

2020. jún. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

445 pont olyan elérhetetlennek tűnik, pedig tudom, hogy az érettséginél már csak nehezebb vizsgák lesznek az egyetemen. Egyébként én se sokat szoktam tanulni, egyedül kémiára és biológiára. A többi tantárgyat órán megjegyzem, amikor a tanár elmondja és otthon már nem nagyon szoktam vele foglalkozni. Bár úgy érzem, azért a biosz-kémiára is tanulhatnék többet.

Ez így szép és jó, csak egyetemen azért muszáj lesz tanulni, mert azt a töménytelen mennyiségű anyagot, amit ott adnak le, nem fogom tudni megjegyezni az előadás alatt.

Egyébként én is otthon új jegyzeteket szoktam írni, amibe kidolgozott rajzokat csinálok meg teleszövegkiemelőzöm. Ezalatt nagyjából meg is van a tanulás, mert a maradékot így megjegyzem. Csak azért (nem tudom, hogy nálad is így van-e) ez elég sok időt elvesz egy hosszabb leckénél mondjuk. Szóval magolni én se szoktam. Viszont az egyetemi anyagra már nem hinném, hogy lenne időm átirogatni. Ezért kellene valahogy a szorgalmamon dolgozni és elkezdeni megtanulni magolni. Csak ehhez azért egyrészt lusta is vagyok másrészt pedig sose tudom jól beosztani az időmet. Még addig van 1 évem, szóval hátha sikerülne valami változást elérnem. Ha esetleg van még tipped (vagy valakinek) akkor azt is szívesen meghallgatnám.

Egyébként köszönöm a normális válaszokat!❤️

2020. jún. 11. 15:34
 14/22 A kérdező kommentje:

Nyilván azért is rontottam most, mivel nem mondta el órán a tanár az anyagot, amivel megjegyezhettem volna, hanem nekem kellett volna leülnöm átrágni.

(Bocsi a sok "egyébként"-ért az előző válaszomban😅)

2020. jún. 11. 15:37
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező szerintem nagyon gondold át, hogy tényleg jó neked az állatorvosi, mert ezeken az orvosi szakokon (v. Mérnöki) teperni kell, mint állat.

Bejutni sokkal könnyebb akármelyik egyetemre, mint bent maradni.

Egyébként meg ha beüt a krach, 1 évet pihensz, diákmunkázol, tanulsz és újraírod az emelt érettségit. A képzősök pl, van hogy 3-5 évig is újrapróbálkoznak mire végre bekerülnek. Más a vizsgákkal tesz ugyan így némely szakon.

2020. okt. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

12-es vagyok.


Akinek eddig nem kellett tanulni, annak nem muszáj felhagynia egyetlen álmával sem. Ez mekkora baromság :) akarom és kész, ha el kell kezdenem tanulni, hát elkezdek.


El is kezdtem, köszönöm szépen elég jól megy.


Egy olyannak, akinek nem kell tanulnia sose mondjuk, hogy akkor ne is tanuljon... Elvesztegetett potenciál.


Aki lusta tanulni, az más tészta.

2020. okt. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Egyébként most, hogy végzős vagyok, én is arra gondoltam, hogy 1 évet halasztok. Szerintetek ez mekkora hülyeség? Nagyon félek tőle, hogy mit fognak gondolni rólam az ismerőseim, hogy " ha még fel se vették, mert olyan hülye, akkor mit akar az állatorvosin". Nyilván nem miattuk szeretnék bejutni, hanem magam miatt, és mert elhivatottnak érzem magam a szakma iránt. De ezt egy borzasztó nagy nyomásként élem meg. Úgy érzem most, hogy sokat könnyítene a lelkemen, ha lenne még egy évem. Persze nem elcseszni akarom azt az időt, hanem mondjuk bepótolni mindazt, amit már meg kellett volna. Pl. felsőfokú nyelvvizsga (komplex középfok megvan 90%), jogosítvány (halogatás miatt el se kezdtem), dolgozni is szeretnék délelöttönként(már hívtak több helyre is vissza diákmunkáról) meg persze kémia-biosz tudásom elmélyítése annyira, hogy elég legyen a bentmaradáshoz is. Szerintetek ez is halogatás vagy megérné?
2020. nov. 20. 22:12
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Sztem nem kell halasztani... A képzés önmagában 6 év...
2020. nov. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Szóval szerinted ezekre lenne időm egyetem közben (nyilván nem az első 2, legnehezebb évben), esetleg valamelyik nyáron? Mindenféleképpen meg szeretném őket csinálni. Főleg a nyelvvizsga azért is lenne fontos, mert úgy halottam, hogy ahhoz, hogy kimehess egy külföldi egyetemre tanulni az ÁTE kapcsolatain keresztül, az egyik kitétel, aminek meg kell felelni, hogy meglegyen az adott nyelvből a felsőfokú. Ez szakmailag is egy nagy lehetőség szerintem, amit nem szeretnék csak egy papír miatt elhalasztani. (Persze tudom, hogy nagyon jól is kell ehhez ott teljesíteni.) Melyik időszak az amikor, már kezd kicsit lazább lenni és esetleg lenne rá lehetőség? Akkor ha sikerülne a felvételi, nem érné már meg kihagyni egy évet?
2020. nov. 22. 13:21
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy érné meg. Az egyetemen is van nyelvvizsga felkészítő, de szerintem egy nyár alatt is bőven megoldható.
2020. nov. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!