Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik Corvinus szakot rakjam...

Melyik Corvinus szakot rakjam első helyre?

Figyelt kérdés

Nemsokára itt a felvételi sorrendmódosítás határideje és még nem sikerült eldöntenem, hogy a Corvinus Egyetem alkamazott közgazdaságtan, pénzügy-számvitel, illetve osztatlan gazdaság/pénzügyi elemző közül melyiket tegyem első helyre.


Pontszámom szinte biztos elegendő lesz mind a háromhoz, ennek fényében tudnátok a szakokról pro és kontrákat írni?


(Még nem vagyok biztos benne, hogy gazdaságon belül melyik területen dolgoznék, viszont ez a hármas tűnik a “legnívósabbnak”, ezért ezeket jelöltem.)



2020. jún. 23. 18:06
A kérdező szavazást indított:
Alkalmazott közgazdaságtan (BA)
Pénzügy-számvitel (BA)
Gazdaság- és pénzügy matematikai-elemzés (MSc)
33 szavazat
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A szakok ebben a sorrendben csökkenő színvonalúak:


GPME

Alk. közgáz

Psz


Bár sokan dicsérik a psz-t, unalmas és száraz, mint a kiszikkadt tarló augusztus végén. Illetve persze el lehet vele helyezkedni, de azért illúzióid ne legyenek: a pénzügyeseket nagytömegben fogják felváltani a gépek. Nem lesz szükség ennyi számviteli, könyvelési, payroll stb. munkatársra. Jó diploma, de még egyszer: unalmas, és a tudásuk is elég korlátozott...


... a másik kettőhöz képest. Mindkettő nagyon időtálló, értékes diploma, főleg a GPME. Ezekből lesznek az igazán nagymenő közgazdászok, a wall street fenegyerekei, quantok, az országot irányító nemzetgazdászok...


Szóval én a fenti sorrendet preferálnám. Ha félsz az 5 évtől, akkor menj az alkesz közgázra.

2020. jún. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit, hogy ez a psz-mánia csak Magyarországon van, nyugaton ez egyáltalán nincs így. A menedzserek vagy gazdment (Betriebswirtschaftslehre == business administration) vagy alk. közgazdaságtant (Volkswirtschaftslehre == economics) tanulnak, a későbbi pénzügyesek is. Amerikában a pénzügyesek a gazdálkodási fizetési listák ALJÁN helyezkednek el (a marketing meg a csúcsán...)... itthon a kishivatalnoki szemlélet uralkodik (a vállalkozói szemlélet meg nulla), onnan nézve meg a pénzügy meg egy stabil, jó foglalkozásnak tűnik. Hát nem tudom, csinálja a számvitelt, könyvelgetést akinek hét anyja van. Én nagyvállalati stratégián dolgozom, nagy értékű befektetésekkel, és pénzügyest ezen a szinten már alig látok. Van azért, elvétve, de az emberek döntő többsége gazdmenes vagy ex mérnök MBA-vel. Szóval ne ugorj fel a “psz a legjobb diploma” vonatra, mert nem annyira jó az, mint amennyire túlképzés van abból is. Hosszabb távon jobban jársz egy sokkal mélyebb, megalapozottabb matematikai-elméleti tudással – már persze amennyiben komoly, esetleg nemzetközi karriert szeretnél csinálni.
2020. jún. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!