Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Óbudai Egyetem Kandó Kálmán...

Óbudai Egyetem Kandó Kálmán villamosmérnöki szakon mi a különbség a telephelyek között?

Figyelt kérdés

Elvileg most fognak felvenni, és választanom kell a telephelyek között (Óbuda v. 8ker). Hozzám közelebb van az utóbbi, úgyhogy afelé hajlok, de ha van lényegi különbség a kettő között a helyszínen túl, akkor még gondolkoznék rajta. Valaki aki jobban otthon van ebben?

(Hallottam ilyet, hogy a szakiránytól függ, de az tuti nem első évben lesz és csak átengednek a másikra, ha nekem ott van, ami majd érdekelni fog, ugye?)



2020. júl. 15. 01:17
1 2
 1/14 anonymousreview60 ***** válasza:
78%

Óbudán csak energetika és automatika volt 2013-2014-ben, így én átmentem Tavaszmezőre a szakirányomat követve.

Az óbudai tanárok mind segítőkészek voltak, ellenben egy volt tavaszmezős ismerősöm, aki az első 2 évet is ott végezte egy köcsög villamosságtant kapott. Nekünk Óbudán az elektronika tanár nem köcsög volt, csak inkompetens. A tanári gárda nagy része ingázik a telephelyek között, úgyhogy nagy eltérésekre ne számíts.

2020. júl. 15. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! ;)
2020. júl. 15. 21:02
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Óbudán van az Automatika, illetve az Energetika szakirány. Tavaszban az összes többi (Hiradó, Műszer, Mikroelektro).

Szakirányválasztáskor (3 félév után) szabadon lehet menni a telephelyek között, de általában a mindenki tudja, melyikre akar menni, igy azt a telephelyet választja.


Mind a két telephelyen vannak jó, illetve rossz tanárok. Lehet hogy egyiken nagyon jó a villanytan tanár, de rémálom a matek, de elég sok tanár közös. Elvileg óbudán jobbak a laborok felszereltséget tekintve, de ezt csak pletyka szinten hallottam.


Ha az Óbudai telephelyet választod, akkor első pár félévben tuti lesz olyan órád (pl prog), ami a Tavaszmezőben lesz.

2020. júl. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonymousreview60 ***** válasza:
56%
Nekem csak szakirányválasztás után lett a Tavaszmezőn órám. Igaz, ez azóta másképpen is lehet.
2020. júl. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
76%

Jó az a Tavaszmező...


Villamosságtan: Tóth Zoltán remek előadó, és emberileg is rendben van. Keményen számonkéri amit leadott, de szerintem ez fer. A gyakorlatot érdemes hozzá felvenni.


Matek: fogalmam sincs, hogy ki lesz a matektanár. Amikor én kezdtem a képzést, valami aranyos szőke nő volt a matektanár, a mostani gólyáknak már más tartotta, de ő is abbahagyta a matek oktatást.


Informatika, programozás: tanuld meg a lényeget, és bírd ki. Szerintem ezzel mindent elmondtam. Majd meglátod.


Elektronika: Sajnos az elméletet elég nehezen adja le a Túrmezei, valamennyi alapismeretet is feltételez. Nekem ez gimnazistaként nem volt, úgy vágtam be az anyagot valahogy. Szégyen-nem szégyen, fogalmam sincs hogy lett meg a vizsgám. Elektró 2-n, és későbbb szakirányon értettem meg sok fontos dolgot, jobb tanároknál.

Az elektrón ott lesz még Horváth Márk is, aki nekünk gyakorlatot tartott, illetve labort is tart néha, meg ő javítja a vizsgákat/zh-kat tudomásom szerint. Vele vigyázz...


Méréstechnika: évközi jegyes tárgy már, ha odateszed magad, menni fog.


Vannak még egyéb, ""töltelék"" tárgyak, de azok hasonlóak Óbudán és a Tavaszmezőben is.


Az Automatika Intézetről (Óbudán van) nem igazán tudok nyilatkozni.

Egy tanács: ha az erősáram érdekel, inkább menj eleve Óbudára. Volt Óbudás hallgatók beszámolói alapján ott teljesen másképp tanítják a villamosságtant.

Általános tapasztalat, hogy a tavaszmezős hallgató bizonyos hátrányban van villanytanból az óbudással szemben, viszont az óbudásoknál az automatika/elektronika hagy maga után kívánnivalót, ahogy észrevettem.


Én eleve a Tavaszmezőre mentem, mert sosem érdekelt az energetika világa, és sokkal közelebb is volt a 8. kerületi telephely.


Írhatnék hosszasan minden egyes tanárról, de nagy többség Tavaszmezőn normális, legalábbis én így tapasztaltam.


Kb 3-4 tanárt tudnék írni a sokból, aki tényleg szemét.

Első félévben automatikusan felveszik a tárgyaidat, második félévig nézz körül markmyprofessoron és kérdezz esetleg a felsőbbévesektől, hogy kihez érdemes xy tárgyat felvenni.

2020. júl. 17. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
50%

Jaaa, kifelejtettem a Digitális technikát. Szintén egy elsőéves, szakmai tárgy. Nem kifejezetten vészes, de nekem gimisként muszáj volt segítséget kérnem, hogy elmagyarázzák. Utána már megértettem, végülis jó eredményekkel zártam a tárgyat.


Fontos viszont, hogy az elektróval meg a villanytannal együtt ez tényleg! egy fontos tárgy! Később szakirányon is többször visszautaltak rá.

2020. júl. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonymousreview60 ***** válasza:
88%
#5-#6-ot alapvetően csak megerősíteni tudom az elektronikát illetően főleg. Óbudán Kopják tanította a Digitális technikát. Normális anyag volt normális számonkéréssel. Volt gimisként nehéz volt, de teljesíthető. Én matematikából segítettem 2-3 évfolyamtársamnak, ők nekem digitális technikából.
2020. júl. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
50%

#7


Nálunk Kovács Balázs tanítja a Digitet, meg Vézner a gyakorlatot második félévben.


De a lényeg ugyanaz, nem voltak szemetek. Sokszor a "töltelék" tárgyakkal sokkal nagyobbat lehet szívni.

2020. júl. 17. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszi srácok!

Már a BME-n eltöltöttem pár félévet, úgyhogy az elsőéves tárgyak nagy része megvan, már csak el kell fogadtatnom őket. De mindenképp hatalmas pacsi mindenkinek, aki ilyen bőven kifejtette a tapasztalatait! ;)

2020. júl. 25. 19:48
 10/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom mi a frászt lehet a válaszaimon lepontozni (5,6,8).


Fájt a Villamosságtan Dén Gábornál, vagy mi a baj, kedves Óbudások? Esetleg BME-s trolloknak nem tetszik valami?

2020. júl. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!