Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Óbudai Egyetem Kandó Kálmán...

Óbudai Egyetem Kandó Kálmán villamosmérnöki szakon mi a különbség a telephelyek között?

Figyelt kérdés

Elvileg most fognak felvenni, és választanom kell a telephelyek között (Óbuda v. 8ker). Hozzám közelebb van az utóbbi, úgyhogy afelé hajlok, de ha van lényegi különbség a kettő között a helyszínen túl, akkor még gondolkoznék rajta. Valaki aki jobban otthon van ebben?

(Hallottam ilyet, hogy a szakiránytól függ, de az tuti nem első évben lesz és csak átengednek a másikra, ha nekem ott van, ami majd érdekelni fog, ugye?)



2020. júl. 15. 01:17
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
54%

#9


Több ismerősöm van, aki a BME-ről jött át, úgy tapasztaltam, hogy nekik általában megy a tanulás, telephelytől függetlenül. Ha a BME-n tudtál valamennyire teljesíteni, a Kandó nem lesz gond.

2020. júl. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Nem értem minek pontoztátok le egymást... Nálam eddig minden válasz zöldet ért.

Kábé ment a tanulás, persze nem volt ideális, azért is jöttem át. Azért az első 2-3 félév tárgyai megvannak, remélem tényleg nem lesz gond.

Végül egyébként a Tavaszmező lett a befutó, nagyrészt a távolság miatt (jobb az 1 órás út, mint a másfél, főleg ha napi kettő van belőle), meg a válaszaitok alapján, hogy nem nagyon van különbség a kettő között.

2020. júl. 25. 23:45
 13/14 anonim ***** válasza:
77%

Félelmetes, hogy mekkora a különbség amúgy Óbuda és Tavaszmező között. Mintha két külön egyetem két külön szakja lenne, annyira más világ.


Én energetikán végeztem óbudán, szerettem, most sem döntenék másképp, de elgondolkodtam már hogy újrajelentkezem és beszámítva mindent elvégzek egy tavaszmezős szakirányt is :D


Ha a programozás és elektronika érdekel inkább, gyengeáramos dolgok, tavaszmezőben kezdj, ha viszont távvezetékek, erősáramú berendezések, akkor óbuda.


Nem egyszerű a döntés, lényegében a villamosmérnöki a legszerteágazóbb mérnöki tudományág.

2020. aug. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

#13


Van olyan tanár, aki három szakterületet ízlelt már ... :D


Hipis volt, műszeren tanít, és asszem tanult az automatikán is...? Ez utóbbiban nem vagyok biztos, de három szakirányon helytállt már. Tényleg sokoldalú ez a szakma 😂


Üdv, egy műszeres

2020. aug. 8. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!