Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Folytatódik a távoktatás?

Folytatódik a távoktatás?

Figyelt kérdés

Egyre több helyen hallom, hogy xy egytemen z tanár ezt mondta. Tudom, hogy ezek nem túl hiteles információk, szóval háth valaki tud konkrétabbat.


Amúgy engem a Debreceni Egyetem érint konkrétan. Itt nagyon sok külföldi van, főleg a karon, amin tanulok. De nekik nem lehet külön távoktatást szervezni, a többieknek meg legyen rendes oktatás?



2020. júl. 15. 11:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
Elvileg rendes oktatás lesz szeptembertől, de ez még változhat, ha a vírus úgy dönt, hogy elkezd megint rohamosan terjedni.
2020. júl. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
26%
HA szerencsénk van ,akkor igen! majd vizsgázunk online.
2020. júl. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
68%

"HA szerencsénk van ,akkor igen! majd vizsgázunk online."

Ha nem akarsz bejárni, miért nem jelentkeztél levelező képzésre?

2020. júl. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
38%
Szerintem Magyarország jól bírta az első hullámot is, hagyni kellene, hogy normálisan folytatódjon a tanítás, nem lenne semmi baj.
2020. júl. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
71%

Én is kíváncsi vagyok, a Corvinusra megyek vidékiként. Egyik barátommal megbeszéltük, hogy albérletbe megyünk; viszont ha távoktatás lesz, akkor csak pénzkidobás. Így most teljesen elbizonytalanodtunk.


Az egyetem honlapján olvastam, hogy a várhatóan 100 fő feletti előadások online lesznek megtartva, a többiről később döntenek.

2020. júl. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
71%
Pont azért bírta jól, mert minden leállt. Egyáltalán nem biztos, hogy megint szükség lesz erre (ne is legyen), de abból, hogy a teljes leállás kapcsán jól bírta az ország (olyan értelemben, hogy nem szabadult el a vírus), még nem következik, hogy akkor se fog, ha most meg majd minden megy tovább úgy, ahogy békeidőben. Én nem tudok jobbat, mint a szakemberekre bízni.
2020. júl. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
65%

"Ha nem akarsz bejárni, miért nem jelentkeztél levelező képzésre?" - talán mert azon a szakon, ahova jár, nem indítanak. Én is ebben a cipőben járok. A gyakorlat sz*rt se ér, így hát a távoktatás a vírust leszámítva a legjobb dolog volt, ami történhetett velem (mondjuk nálunk jól is volt megoldva). El tudnám ősszel is viselni...

Amúgy szerintem indokolt is lenne, a magyar hallgatók is sokat utazgatnak, akár egy-egy hétvégére is, tavasszal sem jelentették, ha pl. Olaszországban voltak... A külföldiekről nem is beszélve. Az egyetem COVID nélkül is egy igazi vírustenyészet, minden félév elején sok a beteg, az utóbbi 4 félévben én is mindig elkaptam valamit.

2020. júl. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
41%

Osztom a #7-es válaszoló véleményét. Sajnos nekem se indult levelezőn amire járok, így viszont hogy online volt az oktatás, sokkal könnyebb volt a munkát meg az egyetemet összeegyeztetni.


De sajnos valószínűleg rendes formában indul majd az oktatás szeptemberben, és max akkor váltanak megint online oktatásra, ha nagy gáz lesz.

2020. júl. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Mondjuk a járvány közepén biztos hiány volt a diákmunkából, ha a meglévőket is elküldték. Erre hülyeség támaszkodni, szerencséd volt, hogy téged nem küldtek el.


A távoktatás meg nagyon gáz szerintem, nekem nagyon idegen és ha már egyetemista vagyok, hagy me kelljen a 4 fal között diplomát szereznem. Persze megértem, ha a szakemberek szerint ez kell, akkor elfogadom. Csak azt nem, amikor mások ezért drukkolnak. Szerintem a többségnek az egyetem nem csak a diplomáról szól, hanem ez egy életstílus, a kolival együtt meg minden.

2020. júl. 15. 14:08
 10/11 anonim ***** válasza:
67%

Nem diákmunkás vagyok. Elsősorban dolgozok, csak az után vagyok egyetemista.


Ezért is sajnálom, hogy amire járok, nem indult levelezőn.


Igen, ez megint egy szubjektív dolog, mert nekem pl egyáltalán nem fontos a "közösség", de tudom, hogy nem ez a normális, hanem az, ha valaki keresi és élvezi az egyetemi, személyes társaságot, szóval nem mondanám hogy drukkolok az online oktatásnak, csak egyszerűbb lenne (önző mód) nekem.

2020. júl. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!