Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy "tetszett" nektek a...

Hogy "tetszett" nektek a távoktatás? Szeptembertől hogy lesz?

Figyelt kérdés

Okozott nektek hátrányt, esetleg előnyt? Szerintem sokkal nehezebb volt, nagyon hiányzott a személyes kontaktus, az előadások meg minden.

Lehet, hogy nem indultam elég önfegyelemmel neki, de sok beadandót lekéstem vagy az utolsó pillanatban álltam neki és nem volt már elég időm, sajnos rosszul osztottam be az időmet.

Ráadásul a nap folyamán végig töltötték fel a tanárok a feladatokat, össze-vissza, email pedig sosem jött az Elearningtől (amit nem is értek), szóval kb. óránknét kellett csekkolni, hogy van-e valami új.

A csoporttársaim se szerették, reméljük, hogy szeptembertől visszatér a személyes oktatás, de mostanában hallottam, hogy bizonyos egyetem már kiküldte a diákoknak, hogy készüljenek fel arra, hogy szeptembertől is távoktatás formában folytatódik az év.


Ti mit gondoltok erről? Egyébként fogalmam sincs, melyik egyetem körüzenete volt, csoporttársaim beszélték messengeren, tehát lehet, hogy fake.



2020. júl. 13. 16:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Számomra is rossz volt sokkal nehezebb volt mert a tanárok valamit megmutattak de ami a feladatokban voltak azt meg nem magyarázták el és azt se tudtuk hogy kell megoldani. Meg nekünk az iskolai e-mail fiókunkba jöttek a beadandókról meg a zh-ról az üzenetek és több szaktársamnak semmi se érkezett meg és amikor beszéltünk akkor jöttek rá hogy egy csomó dolgot nem kaptak meg szóval ha ez folytatódik (szerintem már biztosan) remélem kijavítsák a hibákat meg jobban fognak oktatni mert ez kb. egyenlő volt a nullával ami most folyt tanítás címén.
2020. júl. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sokkal könnyebb volt.

Mondjuk nálunk jól volt megoldva. 95%-ban hangalámondásos diasorok voltak, úgy osztottam be az időm, ahogy akartam. Volt pár feladat, amit fel kellett tölteni, teljesen korrekt határidőkkel. Az anyagok nagy részét a Neptunon keresztül küldték, de amit nem, arról is megfelelően tájékoztattak. A vizsgák a Neptunban voltak (vagy a beadnadót osztályozták)

Én mondjuk tényleg sokat tanultam a karantén ideje alatt, és sokkal korábban is végeztem, mint máskor. Az átlagomban nem volt jelentős eltérés, de azzal együtt, hogy "be voltam zárva itthon", sokkal kevésbé volt stresszes a félév és sokkal magasabb volt az életminőségem. (Ki tudtam aludni magam, rendesen tudtam enni, magam osztottam be az időmet stb.)

Nálunk egyelőre hagyományos tantermi oktatásra készülnek, én aggódom miatta, mert

- sok a külföldi diák, és a hazaiak is sokat utazgatnak össze-vissza (amit tavasszal sem "vallottak be" az egyetemen, nehogy kitiltsák őket 2 hétre)

- féltem a veszélyeztetett családtagjaimat, akikkel egy háztartásban élek, nagyon nehezen lenne megoldható teljesen elszaparalodni itthon, főleg tartósan. Kb. leprásnak érezném magam itthon:( Koliba költözés sajnos nem játszik.

2020. júl. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
61%

Én idén érettségiztem, így elég nagy nehézséget okozott, mert még el sem kezdtünk ismételni. Ami fontos lett volna, abból a tanárok nem tartották meg az órát, csak feladatokat töltöttek fel, a kevésbé fontos tárgyakat pedig mégjobban megnyomták. Persze, legalább be tudtuk osztani magunknak az időnket, de eléggé el lett engedve a kezünk.

Én nagyon remélem, hogy szeptembertől visszaáll a rend, és legalább az egyetem elkezdése nem lesz nehezített, ha már az érettséginél ez jutott.

Szerintem egyébként több esély van a szokásos kezdésre, mint az online oktatásra, hiszen a második hullámot is laposra várják. Annyi, hogy meg fogják tenni a szükséges óvintézkedéseket.

2020. júl. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Én is idén érettségiztem,és 100%-ban egyetértek a 18:45-el.Bár látom nem sok idén érettségizett van itt,mert akkor nem pontoznának le minket..De persze így könnyű,hogy bele se látnak ebbe az egészbe,mert nem velük történt,hogy így kellett érettségizniük.

Én lecsúszok az álomszakomról,mert nem tudtam felhúzni a szóbelikkel a pontjaimat..Márpedig a szóbeli tételeket (közepen) aki nem tudja megtanulni hibátlanra,annak semmi keresnivalója egyetemen.A szóbeli mindig javít ha megtanulják,az a sok pont is ugyanúgy hiányzik most,mint a tanáraink felkészítése az érettségire,ami nálunk sem történt meg távoktatás alatt.

De lehet engem is lepontozni azoknak,akik biztos jobban tudják,mint mi,akik nem idén készültek fel..

2020. júl. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Miért ennyire fontos ez a pontozgatás, nem tök mindegy?


Utolsó, amúgy sajnálom, hogy ez történt, milyen szakra szerettél volna menni? Biztos, hogy nem fogsz bejutni?

2020. júl. 17. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A “pontozgatás” a felvételi alapja, csak azért fontos :D


Elhiszem, hogy jól jött volna mindenkinek a szóbeli. Egyrészt ahol 50 pont jár a szóbelire, ott sokat lehet vele javítani. Másrészt pedig ott van (szerintem) az érzelmi oldala is. Én 4 éve érettségiztem, de még mindig emlékszek, hogy milyen volt. Maga az izgulás, hogy milyen tételt húzok, a várakozás, meg a nagy megnyugvás amikor végre bemehettem és elmúlt minden félelmem... Sajnálom azokat, akik nem tapasztalhatják meg ezt az érzést.


De azért fel a fejjel, hátha lesz még annyi pontotok!

2020. júl. 17. 11:08
 7/8 anonim ***** válasza:

Igen..21:18-as vagyok.Tavaly is érettségiztem,csak akkor előrehozottat tettem.Rengeteget javítottam akkor a szóbelivel(egész jegyet),és így most főleg hiányzott,hogy megtapasztaltam azt is:( Főleg,hogy szóban jobb vagyok,és tényleg az a legjobb érzés,amikor kihúzod a tételt és elmondod hibátlanul.:)De legalább nem maradtam ki teljesen a szóbeliből,de azért nyilván nem ugyanaz,mintha élesben lett volna,hiszen magyarnál,törinél pl.rengeteget fel tudtam volna húzni vele..és nem csak a magam nevében beszélek,kb.mindenki nevében akivel szóba jött ez és idén érettségizett a környezetemben.

04:20-as olyan 99%,hogy nem jutok be,de már kezdek beletörődni,hogy olyan szerencsétlen voltam,hogy 2020-ban kellett végzősnek lennem:D :/

2020. júl. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorikérdésekes pontozgatás, nem a felvételis
2020. júl. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!