Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek azzal...

Mi a véleményetek azzal kapcsolatban, hogy az egyetemek jelenléti oktatásra készülnek?

Figyelt kérdés
Nekem például nem tetszik, hogy kötelező lesz az egyetem területén a maszk viselése, ami valljuk be, több másfél órás előadás során elég kellemetlen. Aztán félmegoldás, hogy tartani kell a másfél m távolságot, de ha ez fizikailag nem kivitelezhető, akkor nem baj. Az oktatók hogy fognak maszkban órát tartani? Ki hogy áll a kérdéshez?

2020. júl. 30. 00:14
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
84%
#10-es, ezt hogy érted?
2020. júl. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 A kérdező kommentje:

#2 Ha sokan így lesznek, akkor nem fog sokáig tartani a bejárkálás az egyetemre.

#10 Szerintem sem fognak sokan bejárni, pláne, hogy nálunk kötelező lesz naprakészen tartani a tananyagokat az online felületeken, a katalógust pedig eltörölték.

2020. júl. 30. 10:12
 13/52 anonim ***** válasza:
91%
Miért lett a 8-as válaszom lepontozva..?
2020. júl. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 anonim ***** válasza:
93%
Az eltén hibrid oktatásra készülnek, és amúgy nekem ez szimpatikus. A nagy előadások online lesznek, a kis létszámú órák ahol megoldható, hogy távolabb üljünk egymástól meg személyesen. Nekem is lesz két 300 fős előadásom idén és már látszik is a neptunban hogy azok online lesznek. Érthető hogy nem akar valaki villamosozni, de hát azért élni meg kell... ember boltba is elmegy meg ilyesmi. Egyébként az eltén választhatod azt is hogy online csinálod a félévet és akkor még beiratkozni se kell elmenni személyesen, csak egy kérvény az egész. Szóval ha valaki nem tud beutazni az országba, vagy nagyon veszélyeztetett, akkor csinálhatja online is, viszont ha jól értettem nem biztos hogy minden tárgyat engednek így teljesíteni. A maszk meg hát...szerintem picit hiszti is. Mármint ha az ember akarja akkor kibírja. Persze nem kényelmes, de túl lehet élni. Meg azért sokféle van már a piacon lehet valamelyik kényelmesebb neked is.
2020. júl. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 anonim ***** válasza:
82%

Az eltén van ilyen kérvény? Nem akarja a többi egyetem is átvenni? :D


Egyébként csak azoknak a kérvényeknek adnak helyt, amik erősen indokoltak? Szóval csak azokban az esetekben hagyják jóvá, amiket leírtál?


Ha valaki egyébként fiatal felnőtt, egészséges, nem él időssel együtt, de parázik a vírustól, annak a kérvényét elutasítják?

2020. júl. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 A kérdező kommentje:
#15 Erre én is kíváncsi vagyok.
2020. júl. 30. 11:50
 17/52 anonim ***** válasza:
17%
Azt nem tudom, őszintén szólva csak a nyilatkozatot olvastam. [link]
2020. júl. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 anonim ***** válasza:
81%
Rossz link bocsi: [link]
2020. júl. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 anonim ***** válasza:
96%

Nekem például olyan a képzésem, aminek az ég világom semmi értelme nincsen laborgyakorlat nélkül. (Vegyészmérnök)

Nagyon nem díjaznék még egy félév távoktatást. Nincs baj az online zh-kal vagy vizsgákkal, és az előadást is nyugodtan tartsák úgy. De az nem állapot, nem láttam még teszem azt atomabszorpciós, vagy fröccsöntő gépet, és nem fogtam a kezemben semmi vegyszert kb, de majd egyszer álljam meg a helyen az iparban. Nem mellesleg szakdolgozatot is kéne írni, és nálunk nem úgy megy az, hogy kirasz egy kérdőívet a Facebookra, hanem több hónapon át ívelő kísérleteket szoktunk végezni, ugyancsak az egyetemen.

Nekem most kéne végeznem, de a szakdolgozatommal az előző félév miatt nem tudtam haladni. Ha megint távoktatás lenne, én passziválnék.


Szerintem vannak dolgok, amiket meg kell tartani, nincs mese. Sok mindenre van mód online, és nem is baj ha ezt kihasználják. De ne felejtsük el, hogy a két kézzel megtanulható dolgokat semmi sem kárpótolja.

2020. júl. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 anonim ***** válasza:
45%
BME-n jelenléti lesz hála istennek. És a kolik is nyitnak augusztusban. Végre megjött a józan esze a felsővezetésnek. És nem teszik pokollá újra sok egyetemista életét. Az meg hogy maszkot kell viselni hivatalosan. Legyen ha ez a kulcs ahhoz hogy jelenléti legyen az oktatás. ( úgyis pár ember fogja csak viselni, pont annyi gyakorlati haszna van úgy is)
2020. júl. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!