Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek azzal...

Mi a véleményetek azzal kapcsolatban, hogy az egyetemek jelenléti oktatásra készülnek?

Figyelt kérdés
Nekem például nem tetszik, hogy kötelező lesz az egyetem területén a maszk viselése, ami valljuk be, több másfél órás előadás során elég kellemetlen. Aztán félmegoldás, hogy tartani kell a másfél m távolságot, de ha ez fizikailag nem kivitelezhető, akkor nem baj. Az oktatók hogy fognak maszkban órát tartani? Ki hogy áll a kérdéshez?

2020. júl. 30. 00:14
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
40%

Jo ha arra keszulnek. Legalabb az elejen. Ha megugrik az esetszam ne remeljetek ujra bezar minden vagy legalabbis szeoen fokozatosan ez az amaz. De nem zarna be, ha szofogadoan hordanank a maszkot ott ahol ez szukseges. Es nagy varosban szazas eloaditeremben osszezarva igen szukseges.

Szoval a velemenyem aki nem akar ne hordja de ne lepodjon meg ha ezzel ahhoz jarul hozza hogy minel hamarabb ujra bezarjon minden es egyuttszivjunk otthoni levegot es az ultragaz online oktatast.

En hordom ahol kell, nem agalok ellene. Es orulok hogy nem mexikoban vagy indiaban elek...vagy az usaban es hogy nem jartunk ugy mint az olaszok. Es remelem ez tovabbra is igy marad.

2020. júl. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 A kérdező kommentje:
Egyébként azt írtam a leírásban, hogy kellemetlen a maszk, ezzel nem arra utaltam, hogy nem fogom hordani. Itt már nem egy kommentelő írta, hogy a maszk viselését nem fogják komolyan venni, ami szerintem is így lesz, mert biztos vagyok benne, hogy a szentlélek se fog szólni, ha valakin nem lesz majd rajta előadáson mondjuk. Kíváncsi vagyok mi lesz, de szerintem az lett volna a leglogikusabb döntés, hogyha minden egyetem ugyanolyan szabályozás mentén jár el. Óbudain, ELTE-n nem engednek össze több száz embert előadáson, ezek szerint BME-n igen. Akkor mit ér az egész? Semmit.
2020. júl. 30. 16:31
 23/52 anonim ***** válasza:
100%
Én személy szerint nem kapok levegőt és rosszul is vagyok a maszkban, még 20-30 percet lehet hogy kibírnák benne de többet nem.
2020. júl. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 anonim ***** válasza:
81%

Nálunk még semmi hír arról, hogy mi lesz. Órarend, tanévbeosztás már régen van, de nem tudni, mi valósul meg belőle.

Napi 4-8 órát kellene maszkban ülnöm. Pont a fenti hozzászólásokból is sütő felelőtlenség és fegyelmezetlenség miatt komoly maszk kell, texilvacak nem elég. Egy komolyabb maszkban meg szerintem nem lehet egy előadásnyi időt sem kibírni. A mi családunkban a vírus eleje óta én vásárolok be kb. kéthetente egyszer, amíg akkor kb. egy órán át rajtam van az a sz*r, utána mindig erős fejfájással jövök ki az üzletből.

Remélem, lesz lehetőség az online vagy legalább hibrid oktatásra, mert több veszélyeztetett családtaggal élek együtt. Heti egy napba be tudom sűríteni a gyakorlatom, szóval már az is nagy segítség lenne, ha az előadások online is meg lennének tartva. De a legtöbb oktató az előadásokon is rendszeresen tart katalógust, még ha lenne is felmentésem, félek, a vizsgán esetleg nagy hátrány lenne, ha látnák, hogy nem voltam ott az órákon:(

Passzív félévre nem szeretnék menni, úgyis arra számítok, hogy max. 2 hónap és be fognak újra zárni.

Sok nálunk a külföldi hallgató, és a magyarok is sokat járnak külföldre (pl. hétvégére). Tavasszal, még a bezárás előtt több kérdőív is volt, hogy ki járt esetleg veszélyeztetett területen vagy kinek vannak influenzaszerű tünetei, és sokan nem vallották be, mert nem akarták, hogy 2 hétre kitiltsák őket az egyetemről. Szóval az ilyen önbevallás sajnos semmit nem ér (épp mint a maszkviselési előírás, azt is 8/10 csak tessék-lássék hordja, ha hordja).

Az egyetemen amúgy is nagyon sok a vírus (hiszen sok ember össze-vissza jön-megy), én pl. szinte minden félévben elkaptam valamit, pedig korábban szinte sosem voltam beteg, csak mióta ide járok...

2020. júl. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 A kérdező kommentje:
#24 Melyik egyetemre jársz?
2020. júl. 30. 17:29
 26/52 anonim ***** válasza:
79%

Az, hogy ez nagyon rossz ötlet most. Ha esetleg valami isteni csoda folytán a koronavírus nem is, a kutyaközönséges náthák meg fognak indulni a nyári időszak után nagy előadókban összezsúfolódó diákok közt (legalábbis azokon a helyeken, ahol járnak a hallgatók az előadásokra) meg a kollégiumokban. Akkor aztán elkezdődik majd a káosz, hogy légúti tünetes emberek sokasága, mit tegyünk velük? Naná, hogy teszteltetni karanténozgatni a teszteredményig...a laborok munkatársai meg már ne nagyon számoljanak szabadidővel úgy a jövő nyárig nagyjából.

Tehát ez még korona nélkül is gáz lesz. Koronával meg még inkább. Nyilván nem lehet mindent online tanítani, de a klasszikus nagyelőadásokat igenis tarthatnák úgy, a gyakorlatokat meg körültekintően szervezve, kis csoportokban meg lehet azért tartani, ha elengedhetetlen a személyes jelenlét.

Szerintem 1-2 hét, max. 1-2 hónap, és úgyis online egyetem lesz ismét. Bocs a borúlátásért.

2020. júl. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 anonim ***** válasza:
97%

Olvassátok el a huszonnégy.hu cikkét.

A nagyobb egyetemeket megkérdezték,hogy mit terveznek, tehát felesleges tippelgetni :) .

2020. júl. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim ***** válasza:
20%

Azt nem értem ha az üzletekben kibírják a dolgozók a maszkot egész műszak alatt, akkor az egyetemista mit hisztizik másfél óra miatt?

És belőlük lesznek az egyetemet végzett emberek, ez elég sötét képet vetít ránk.

2020. júl. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 anonim ***** válasza:
24%

"Azt nem értem ha az üzletekben kibírják a dolgozók a maszkot egész műszak alatt, akkor az egyetemista mit hisztizik másfél óra miatt?"

1. Sokan nem hordják

2. Még többnek kinn van az orra belőle

3. Sima textilt / orvosit használnak, ami a viselőjét nem védi meg, ami pedig a sok felelőtlen miatt nem elég. HA mindenki becsülettel hordaná, akkor elég lenne, így aki önmagát / családját is védeni akarja, nem csak tessék-lássék megfelelni az előírásoknak, annak marad a fullasztó maszk.

2020. júl. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 A kérdező kommentje:

#26 Sajnos teljesen egyetértek.

#28 Egy egyetemistának általában nem egy db másfél órás előadása van egy nap..

2020. júl. 30. 22:55
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!