Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek azzal...

Mi a véleményetek azzal kapcsolatban, hogy az egyetemek jelenléti oktatásra készülnek?

Figyelt kérdés
Nekem például nem tetszik, hogy kötelező lesz az egyetem területén a maszk viselése, ami valljuk be, több másfél órás előadás során elég kellemetlen. Aztán félmegoldás, hogy tartani kell a másfél m távolságot, de ha ez fizikailag nem kivitelezhető, akkor nem baj. Az oktatók hogy fognak maszkban órát tartani? Ki hogy áll a kérdéshez?

2020. júl. 30. 00:14
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim válasza:
24%
A maszkot!
2020. júl. 31. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:
100%

"A maszkot!"


Hála az égnek. Már azt hittem, a laposüvegre gondoltál.

2020. júl. 31. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:
56%

"nem lehet megoldani zoomon a belgyógyászati gyakorlatot. De az anatómiát is csak kevéssé."

Az összes ilyet el kéne halasztani. Annyival kitolódna a képzés, de legalább nem lenne veszélyeztetve senki. A többi meg mehetne online.

2020. aug. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:

Piszkosul nem tudom mi lesz. Kollégiumba nem sikerült elérni hogy felvegyenek, így vagy naponta kellene 3 és fél órát utaznom tömegközlekedéssel (oda-vissza összesen 6-7 órát), ami főleg a családomra való tekintettel nem lenne "ésszerű", vagy albérletet kellene kivennem, de mivel munkám nincs, mert "végzettségem/tapasztalatom" nem volt meg hozzájuk, vagy találtak mást a közelben/jobbat mint én, a vírus miatt meg elég sok diákmelóról utasítottak el, hogy sajnálják, de a helyzetre való tekintettel nem fogadnak senkit, így hitelt kéne felvennem, ami nem kis dolog, hiszen ha kivennék egy albérletet, mivel szobatársat is kevesebben keresnek a vírus miatt, az alsóhangon 80ezer + rezsi + kk + még

hogy magamnak intézzek netet amivel tudok valamihez kezdeni is (online könyvet bújni/előadást végignézni/letölteni/kitölteni dolgokat), meg még a napi kiadások, legalább 100ezer menne el egy hónapban, ha meg ott vagyok másfél hónapot, aztán kitalálják, hogy jajj hát sokan vannak vírusosok, mindenki haza, online oktatás és heló, akkor meg ajánlott volna hazajönnöm, de úgyis itt lihegne a nyakamba a hitel, az albérlet, a tököm tudja mi, amire persze, ott az 1 év türelmi idő, ha diákhitelről beszélünk, de mit érek vele? Épp ezaz. Semmit. Sőt, lehet még annyit se. Az életem még azelőtt tönkremenne (még a jelenlegi állapotnál is jobban, ami egyébként sem valami leányálom hogy őszinte legyek), mielőtt Élhetném azt...

Ha távoktatás lesz, akkor lesz Esélyem... Ezen múlik jelenleg minden. Lehet másnak nem, lehet más a helyi oktatást preferálja... De Nekem erre van szükségem...

2020. szept. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:
18:28 vagyok. Még azt is hozzáfűzném, hogy nem tehetem passzívvá, mert elsőéves leszek, és nincs "olyan" okom, ami fel lenne sorolva a kivételek között, hogy ezt megtehessem...
2020. szept. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:
45-ös: Nem tudom melyik egyetemről beszélsz, de nem lehet a helyzetedre való tekintettel egyéni tanrendet kérni?
2020. szept. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:

"jogosult a kérelem benyújtására aki:


terhességi-gyermekágyi segélyben, gyermekgondozási segélyben, gyermek-nevelési támogatásban vagy gyermekgondozási díjban részesül,

az egyetemen elnyert, szakjához kötődő pályázattal külföldi tanulmányúton vesz részt,

hallgatói önkormányzati képviselő vagy aktív egyetemi közéleti tevékenységet végző hallgató, aki rendelkezik az EHÖK küldöttgyűlésének indoklással ellátott támogató nyilatkozatával, valamint szakmai tevékenységét és annak tervezetét kérelmében megfelelően bemutatta,

élsportoló (a HKR VII. fejezet 18. § (2) bekezdés a) pontjában foglaltak szerint"

,

"Ha a fenti pontok egyike sem érvényes, a hallgató akkor is adhat be kérelmet részleges vagy teljes kedvezményes tanulmányi rendre, ha a korrigált kreditindexe legalább 4,0 és egyéb indokok miatt pozitív lehet a kérelem elbírálása. Az őszi félév esetén szeptember 15-ig, tavaszi félév esetén február 10-ig kell benyújtani.".

Ha jól értelmezem akkor nem, mivel a fentiek egyike sem igaz rám, valamint nincs kreditindexem (azt se tudom mi az, hogy őszinte legyek) mert első féléves vagyok, még semmim sincs. A tanulói jogviszonyom is csak holnaptól lesz érvényes.

2020. szept. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:
100%
ÉS aminek mégjobban örülök az az, hogy "A 2020/21-es tanév őszi félévre meghirdetett kurzusok - az első évfolyamos, nappali tagozatos hallgatók 50 fő alatti órái kivételével – zömében online módon kerülnek lebonyolításra." :DDDD
2020. szept. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom az ELTE tanulmányi osztálya mennyire segítőkész, de elsőre rákérdeznék azért náluk, hogy tényleg nem kérhetsz-e első félévesként semmilyen kedvezményt.


Valami dékáni méltányossági kérelem esetleg nincs ott?

2020. szept. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudok róla, hogy lenne. Emailre mondhatni "luxus választ adni", a kitett telefonszámok közül (akiket kereshetNÉL ezügyben) 1-et nem vesznek fel, 2 ki se csöng. Nem igazán értem a dolgot, de holnap már úgyis kezdődik a dolog, ott meg csaktán lesz valaki, akivel tudok is érdemben beszélni a dologról. Ha meg nem lesz, hát akkor jó helyre jöttem tanulni, az is biztos.. :D
2020. szept. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!