Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek azzal...

Mi a véleményetek azzal kapcsolatban, hogy az egyetemek jelenléti oktatásra készülnek?

Figyelt kérdés
Nekem például nem tetszik, hogy kötelező lesz az egyetem területén a maszk viselése, ami valljuk be, több másfél órás előadás során elég kellemetlen. Aztán félmegoldás, hogy tartani kell a másfél m távolságot, de ha ez fizikailag nem kivitelezhető, akkor nem baj. Az oktatók hogy fognak maszkban órát tartani? Ki hogy áll a kérdéshez?

2020. júl. 30. 00:14
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem nincs azzal gond, ha a full elméleti "seggelős" tárgyak online mennek. A gyakorlatokat viszont tartsák meg kiscsoportos bontásban vagy hasonló módon.
2020. júl. 30. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:
80%
Azokra a "seggelos" tárgyakra meg amúgy is az emberek többsége csak az első két hétben volt bent eddig is. Profibbak akkor sem. Gyakon viszont nem árt ott lenni
2020. júl. 30. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:
35%
Nálunk az előadások lesznek online a legrosszabb esetben. Nincs az az isten, hogy a gyakorlatot még egyszer megússzák a hallgatók, teljesen értelmetlenné válik az amúgy is gyenge lábakon álló képzés. Erőltesse meg magát mindenki, mossa a kezét, tanuljon meg köhögni/tüsszenteni, hordja azt a nyamvadt maszkot, és menjen be a gyakorlatára. Mi is bejárunk dolgozni, vigyázunk egymásra, de nem lehet évekig otthon-bolt-egyéb útvonalakon kommandózni.
2020. júl. 31. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:
50%
Aki azt írja hogy nem lehet komoly maszkban lehúzni egy másfél órát, nézzen be egy vegyi üzembe, gyógyszergyárba, éveket húznak le ott, na ott kéne próbanapot tartani a sok szabadságharcos nyeglének.
2020. júl. 31. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:
100%
"Azokra a "seggelos" tárgyakra meg amúgy is az emberek többsége csak az első két hétben volt bent eddig is. Profibbak akkor sem" - kivéve, ha katalógusokkal bombáznak:(
2020. júl. 31. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
33-as, ez melyik egyetem és melyik képzés?
2020. júl. 31. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:
81%
Orvosi. Nonszensz, hogy előző félévben ment a bohóckodás. Az elején persze érthető volt, pláne mert féltették a betegeket a korzózó hallgatóktól, de nem lehet megoldani zoomon a belgyógyászati gyakorlatot. De az anatómiát is csak kevéssé.
2020. júl. 31. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:
85%

Teljesen jogos amit írsz #37.


Nem tudom hogy mennyire valósítható meg, de úgy kéne (kellett volna) a felsőoktatást és a szakképzéseket megvalósítani, hogy a gyakorlatokat, ahol ez mindenképp indokolt, tartsák meg hagyományos formában, ahol pedig online is meg lehet tartani a gyakorlatot (IT, logisztika, ki tudja még hány képzés), ott legyen a gyakorlat is online.

2020. júl. 31. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:
100%

Én orvosként pont az orvosit látom a leghúzósabbnak ebből a szempontból, és a legmegoldhatatlanabbnak. Egyrészt, kell a gyakorlati oktatás, és sajnos még a normál ügymenet mellett is hagy ez maga után némi kívánnivalót.

Másrészt pont a kórházi betegeknek aztán baromira hiányzik, hogy a hallgatók az idei légúti szezonban adják egymásnak a kórtermeik kilincsét. Emlékszem, nálunk pl. nem volt vita abból, hogy influenza-szezonban a haematológia gyakorlatok szemináriumok voltak tanteremben, ahova az oktató jött le az osztályról. Nyilván nem lehet az orvosképzésre hivatkozva konkrétan betegeket veszélyeztetni, de az sem jó, ha a hallgatók nem találkoznak betegekkel.

Sehogy sem jó ez így.

2020. júl. 31. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim válasza:
16%
Leszarom, biztos nem fogom hordani az Egyetem területèn!
2020. júl. 31. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!