Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tényleg ciki az NKE-n tanulni?

Tényleg ciki az NKE-n tanulni?

Figyelt kérdés

2020. aug. 3. 21:15
 1/8 anonim ***** válasza:
49%

sokáig én is így gondoltam


majd nemrég megtudtam, hogy az ott végzett haverom nettó fizuja 1 számjeggyel több mint az én egész jó bruttóm

2020. aug. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%
Attól függ, hogy mit tanulsz.
2020. aug. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
Cikinek lehet ciki (miert lenne az?) de miutan besetaltam a campusra a sajat egyetemen utan, olyan gyonyoru es tiszta volt az egesz, hogy hirtelen szivesebben jartam volna oda. A tanarok is sokkal kulturaltabban neztek ki, csillogott a padlo.
2020. aug. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%

Cikinek nem ciki. Nekem elso helyeken volt, de nem kerültem be.

Visszanezve nem bánt annyira, hogy nem Orbán kedvenc egyetemere jarok.

Amíg odajarsz hatranyod nem lesz belole, majd később lehet.

2020. aug. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
33%

Miért ciki NKE?! Meg hogy jön ide Orbán?

Remélem az ELTE azért összejött nektek.

2020. aug. 4. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
80%

Az NKE-vel az a probléma, hogy gyenge diplomát ad. Nyilván a rendőri és a katonai képzések speciálisak, nincs összehasonlítási alap, így nem lehet megmondani, hogy jók e vagy sem. Ezek vannak és kész. Ha rendőr vagy katona, de főképp magas rangú akarsz lenni, akkor nincs más választásod, mint ezt az egyetemet elvégezni.


A civil szakok más tészta. Itt azt látni, hogy a nemzetközi szakok ponthatára emelkedik, a közigazgatás szervező és az allamtudományi pedig meredeken csökken. Utóbbi 2 nyilvánvalóan azért mert rájöttek az emberek, hogy haszontalan, versenyképtelen tudást kapnak azért a 3-5 évért, amit ott töltenek. Ha a közigazgatásban akarsz dolgozni, akkor ezek a diplomák csak az egyik utat jelentik. Közigazgatásban dolgozók jelentős része jogász. Sok közgazdász, mérnök, orvos stb. dolgozik még ott. Ráadásul ezekkel a diplomákkal a versenyszférában is lehet munkát vállalni, míg az NKE-ssel nem igazán, vagy csak rosszabb melót. Az oktatás maga gyenge színvonalú, koncepciótlan (lásd tanrend és karok nevének folyamatos változtatása).


A nemzetközi szakokra kebesebb a rálátásom, de az igaz, hogy a magyar államnak nincs annyi diplomatára szüksége, mint amennyit évente az NKEn képeznek. 3 nemzetközis végzett ismerősöm van, egyik sem diplomata. 2 versenyszférában dolgozik már azóta.


Az meg, hogy hogy néz ki az egyetem, mennyire szép, tiszta stb. nem mérvadó. Annyi pénzből, amennyit az NKE kap bármelyik másik egyetem is csili-vili lenne. Az egyetem értéket az oktatás színvonala és a diploma értéke határozza meg. Ezek pedig az NKE ÁNTK esetében igen alacsonyak.

2020. aug. 4. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#1-es, haverod milyen szakra járt?
2020. aug. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
nemzetközi igazgatás
2020. aug. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!