Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » "Ciki" orvosnak tanulni/rezide...

"Ciki" orvosnak tanulni/rezidensnek lenni ennyi idősen?

Figyelt kérdés

35 éves vagyok, és rezidens időszakom első évét taposom. Nemrég egy harmad éves, SZTE ÁOK-ra járó fiatal lánnyal beszéltem (22), és teljesen ledöbbent, amikor elmondtam hány évesen is kezdtem neki valójában az orvosinak. Későbbi diskurzusunk során megtudtam, a csoporttársainak is elmesélte, és ők is "döbbenten" fogadták a történetet. Tudok önállóan dönteni és a saját utam értékelni, így nem tulajdonítok a történetnek sem negatív, sem pozitív minősítést rám nézve.


Viszont ha már így alakult, bátorkodom ezen az oldalon is megkérdezni, mi a véleményetek erről, találkoztatok-e már más "későn kelővel", vagy annak hírével/történetével, és egyáltalán mi a véleményetek erről?

Bízom benne, hogy nagy látogatottsága van az oldalnak, így átfogó, és a nagy számok törvénye alapján hitelesebb képet kaphatok az emberekben ilyen esetekben kialakult képről. Ez nekem fontos, úgy hiszem, hogy ezzel egy kicsit ahhoz is közelebb kerülök, amit a betegek éreznek/gondolnak, amikor megismernek.


2011. máj. 17. 14:53
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs ebben semmi ciki. Aki úgy dönt, hogy ovosira jelentkezik az nagy szó és legyen az a valaki akárhány éves az az én szemembe egy becsülendő ember. Sőt inkább csodálom, hogy volt erőd ennyi évesen ehez :)
2011. máj. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Én orvosis vagyok (SZTE-s), és én nem döbbenek le rajta. Jó pár évfolyamtársam van (másodéves vagyok), aki 25-27 éves. Olyan nőről is hallottam, aki 37 évesen kezdte el az orvosit. Nyilván jobb minél előbb elkezdeni az egyetemet, mivel ugye elég hosszú, főleg szakosodással együtt. De ha az embernek ez az álma, és csak később tudja megvalósítani, akkor miért ne?

Én azt tartom furcsának, hogy ezen annyira meglepődtek:D Nem hiszem, hogy az ő évfolyamukon nincs egy-két idősebb ember. Szerintem csak nem tudja, hogy ki hány éves:D

2011. máj. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
70%

Én 21 éves vagyok, minden álmom, hogy orvos legyek, de úgy tűnik, idén nem jön össze... most próbáltam először, de nehéz volt a kémia. :S

Na mindegy, ősszel már tuti, hogy összejön! :)

Szóval legjobb esetben is 22 leszek, mire elkezdem, az sem olyan fiatal már azért. :) Kicsit én is tartok tőle, hogy milyen lesz 18 évesekkel, de igazából nem érdekel. :)

Ráadásul én lány vagyok, nem tudom, hogy hogy alakul majd a sorsom, de ha úgy, akkor a szülés miatt, lehet, hogy csúszok 1-2 évet, amikor már rezidens leszek.


Te egy kicsit idősebb vagy az idősebbeknél is, de szerintem nincs ebben semmi gond. A lényeg, hogy legyél nagyon jó doki! :)

Mellesleg az én egyik dokim is 21 évesen kezdte, mert nem vették fel, és a szakmában elég jó neve van. Múltkor kicsit búslakodtam neki és akkor mesélte. Utánaszámoltam és tényleg... :)


Szóval hajrá! :)

2011. máj. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

"Kicsit én is tartok tőle, hogy milyen lesz 18 évesekkel"

Ne tarts tőle. Egyrészt ilyen korban 18-23 év között szerintem meg sem lehet állapítani a kort:D Legalábbis én képtelen vagyok rá. Másrészt pedig baromi sokan vannak, akiket nem vettek fel elsőre.

2011. máj. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Igen, én is ezzel nyugtatom magam, de azt hittem, hogy csak bemagyaráztam magamnak. De akkor örülök, ha nem. Köszi! :)
2011. máj. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, hasznos vélemények! Nem is gondoltam, hogy ilyen hirtelen lesz 5 darab. :)

A tanulmányok elkezdésének ideje nem befolyásolja, ki milyen orvos lesz. És az előttem szólónak is igaza van, miszerint sokan nem jutnak be elsőre. Sőt, sokan nem is végzik el 6 év alatt. Elég csak 2-3 évvel később kezdeni, és mondjuk 1-2 évet csúszni, máris 3-5 év mínusz.

Azt, hogy érdemes-e korán kezdeni, érdemtelen vitatnunk. A sok idő elhivatott (!) embereknek nem építhet gátat. Akkor lehet frusztráló az idő hiánya, ha valaki egzisztencia építés miatt tanul orvosnak, de a jelenlegi gazdasági helyzetekben itthon ilyen céllal orvosnak lenni "unpraktikus".


Újfent köszönöm az eddigieket, de várok még sokat (!), írjátok a véleményeket bátran! :)

2011. máj. 17. 15:45
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia!:)

Én úgy gondolom, hogy ha valakinek van lehetősége elkezdeni az orvosit kicsit "idősebben", az tegye meg! Nekem is van ismerősöm, aki csak azért nem kezdte el, mert anyagilag nem engedhette meg, dolgozni meg ugye nem tud egyetem alatt.

Szóval szerintem egyáltalán nem fura!

Sok sikert és kitartást a továbbiakban!:)

2011. máj. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként szerintem aki idősebben kezdi, lehet, hogy sok olyan embernél jobb orvos lesz, aki fiatalon kezdte el.

Hiszen 18 évesen az ember nem feltétlen tudja mit akar, tetszik neki, hogy dr. lehet a neve előtt, vagy anyuci/apuci piszkálja, hogy menjen orvosira, esetleg nagyjából tudja az irányt, vagy azt hiszi, hogy orvosnak lenni olyan, mint a vészhelyzetben meg a grace klinikában...

Egy idősebb ember meg nyilván nem ezek miatt kezdi el, hanem tényleg azért, mert ezt akarja csinálni.

Sőt az is lehet, hogy van már egészségügyi tapasztalata, és utána dönt úgy, hogy megpróbálja az orvosit.

2011. máj. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

A tengerentúlon tudomásom szerint éppen ezért van olyan komoly pszichológiai és egyéb vizsgálat, hogy ezt megszűrjék, és ne minden éles elméjű, de orvosnak alkalmatlan személyiség nyerjen felvételt. És még így is be vannak töltve az egyetemek. Persze, ott a hivatástudat mellett más is képes motiválni a fiatalokat, ellenben velünk. De vissza a témához.

Gondolkozzunk úgy, hogy ha a betegeim lennétek (kívánom, hogy soha ne legyetek betegek), mit gondolnátok erről.


Jöjjön még sok-sok vélemény!

2011. máj. 17. 22:45
 10/23 anonim ***** válasza:
46%

az idén legidősebb hölgy aki egyetemre jelentkezett 70 valamennyi és az se ciki..

szóval egyáltalán nem inkább a melledet verjed hogy saját erőböl tudod csinálni:D

2011. máj. 20. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!