Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Igazságos volt a nyelvvizsga...

Igazságos volt a nyelvvizsga amnesztia?

Figyelt kérdés

2020. aug. 5. 07:57
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/74 anonim ***** válasza:
29%

"senkit nem érdekel az angol nyelv. Bármiből lehet szerezni!"

Nagyon is sok embert pont az angol érdekel, ami abból is látszik, hogy a nagyon nagy hányad éppen angolból szerez nyelvvizsgát. Akinek viszont még a mai világban sem fekszik az angol valamiért (pedig megkerülhetetlenül hasznos minden téren), azt kár lenne éppen erre kötelezni: akkor már inkább szerezze meg más nyelvből, jó - de valamiből tényleg szerezze meg, ha már diplomát akar.

2020. aug. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/74 anonim ***** válasza:
87%
én eszperantóból fogom, többet érek vele.. az is ugyanúgy tud porosodni a polcon:)
2020. aug. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/74 anonim ***** válasza:
0%

"Én kémiatanárnak tanulok ... majd fognak sírni, ha nem találnak kémiatanárt, hiszen vannak jobban fizető állások is, lehet menni buszozni."

Már most úgy hangzik az egész, mintha egy kiégett kémiatanár lennél. :D

2020. aug. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/74 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt igazságos, de praktikus volt: hogy az egyik napról a másikra beköszöntött munkanélküliség idején segítsék azoknak a munkához jutását, akiknek már csak a nyelvvizsgájuk hiányzott a diplomához - és akiknek nyilván nem különösebben lesz szükségük a munkájukhoz a nyelvtudásra, másképp így sem fognak munkát találni, csak majd akkor, ha nyelvtudásuk (és akkor már simán nyelvvizsgájuk) is lesz, nem csak diplomájuk.
2020. aug. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/74 anonim ***** válasza:
73%

"szűklátókörűségedet"


Az te vagy, már bebizonyítottad és még csak nem is érted, hogy miről beszélek.

Nem kell mindenhová nyelvtudás.

Miért nem tudsz beletörődni abba, hogy hülyeséget írtál?:)

2020. aug. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/74 anonim ***** válasza:
38%
Matek is kell mindenhová, sokan mégse képesek megtanulni... na én abból köteleznék vizsgát mindenkinek! Ilyenkor sírnak a szájak, ugye?? Nem mindenki humán...
2020. aug. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/74 anonim ***** válasza:
89%

Még el se kezdtem az egyetemet, egy ösztöndíj pályázat miatt már angolnyelvű szakirodalmat olvastam (nem bölcsész szakos vagyok). Hasznos volt hogy tudok angolul? Naná.

Valaki elvégez egy ménöki egyetemet, de a nyelvvizsga követelmény miatt nem kap diplomát, mert nincs semmi nyelvérzéke, mert nem voltak jó nyelvtanárai. Jobban fog érteni ő a hivatásához attól hogy B2-es szinten tud társalogni a semmiről? Nem igazán.

Igazságos volt hogy most mindenki megkapta a bennragadt diplomáját? Igen

Igazságos volt hogy sokan keményen küzdöttek és fognak küzdeni a nyelvizsgáért hogy kapjanak diplomát? Egyáltalán nem.

Több lesz valaki attól hogy beszél egy nyelvet? Nyilván, hisz többet tud mintha nem beszélné.

Értelmiségi lesz ha nem beszél egy idegen nyelvet? Miért ne lenne?

Értelmiségi lesz ha beszél egy idegen nyelvet? Nem gondolom hogy csak ettől bárki értelmiségi lesz.

2020. aug. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/74 anonim ***** válasza:
62%

"Matek is kell mindenhová, sokan mégse képesek megtanulni... na én abból köteleznék vizsgát mindenkinek!"

Kötelező érettségi tárgy a matek, nem? De.

2020. aug. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/74 anonim ***** válasza:
0%

"Még el se kezdtem az egyetemet, egy ösztöndíj pályázat miatt már angolnyelvű szakirodalmat olvastam (nem bölcsész szakos vagyok). Hasznos volt hogy tudok angolul? Naná.

Valaki elvégez egy ménöki egyetemet ... Jobban fog érteni ő a hivatásához attól hogy B2-es szinten tud társalogni a semmiről? Nem igazán."

De igen, jobban fog érteni a hivatásához, hiszen mérnökéknél is van angol nyelvű szakirodalom, és a B2 szintű nyelvtudás nem csak társalogni tudást jelent, hanem a szakirodalom hasznosításának képességét is. Aki ettől el van zárva, mert nem tud (eléggé) angolul (vagy más idegen nyelven), az kevésbé tud jó mérnök lenni, mint az, akinek nyelvtudása is van az egyéb ismeretei mellé.

2020. aug. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/74 anonim ***** válasza:
39%

Ez a kérdés kábé olyan, mint: Igazságos e adót fizetni?


Egyik oldalról igazságos másik oldalról igazságtalan.

2020. aug. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!