Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tanárok, a hagyományosra...

Tanárok, a hagyományosra tervezett iskolakezdés kapcsán ti mennyire érzitek biztonságban magatokat és a rizikócsoportba tartozó családtagjaitokat?

Figyelt kérdés

"És mi lesz a tanárokkal? A sokszor egyetlen tanári szobában az íróasztalok vagy az egyszerű asztalkák szorosan egymáshoz vannak tolva. Ha vannak is munkaközösségi szobák, azok is hasonlóképpen festenek. Igaz ez a 20 fős és a 60-80 fős tantestületi szobákra is. A távolságtartás lehetetlen. Áll mindez a jó esetben egyetlen fénymásoló gépre, a közösen használt, többnyire saját gyártású taneszközök elhelyezésére. A közös számítógépeken, amelyeken minimum a csak online elérhető adminisztrációt naponta el kell végezni, a tanárok egymást váltva dolgoznak. A tízperces szünetekben ki fogja fertőtleníteni a kevés mosdót, az osztálytermi számítógépek klaviatúráit, egereit, a táblákat és még sorolhatnánk."

[link]



2020. aug. 16. 13:53
 1/3 anonim ***** válasza:
31%

A múlt héten voltam egy 500 fős alatti koncerten (Caramel). Én naívan azt hittem hogy alig lesznek és aki odatéved azon lesz maszk. Rengetegen voltak (be se lehetett volna tartani a 1,5 méteres távolságot) és rajtam kívül csak a biztiboyokon volt maszk.


A családdal elmentünk két hete a Palatinus starndra hétköznap. Ott is hasonlót tapasztaltam. A péntek esti sörözésem a haverokkal szintén egy telthàzas pubban történt. Mondsanom sem kell, hogy a 1,5 méteres távolságot lehetetlen volt megtartani a tömeg miatt.



Egész augusztusban ilyen helyekre jártam.



Úgy látszik, hogy a vírust nem kaphatod el egy sörözőben, étteremben, piacon, plázában, koncerten, strandon, stadionban, tömegközlekedési eszközön, a tömött Duna parton, de az iskolában azonnal elkapja mindenki. Ezért én nem félek a vírustól és a családtagjaimat sem féltem.

2020. aug. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
92%

A felületeken át való terjedés kevésbé aggaszt (az ember vigyen magával fertőtlenítőt és hazsnálja), a cseppfertőzés már nehezebben kivédhető. Mert ugye a maszk nem a viselőjét védi. Illetve van olyan, ami igen, de egy FFP3-as maszkban esélytelen bezengeni a termet. Abban is bízom, hogy ha el is kapom, nem halok bele - szedek sok D-itamint.


Inkább 70 feletti édesanyám sorsa aggaszt. Fiam magántanuló (autizmus spektrumzavar), de két napot iskolában kell hogy töltsön, a maradék háromban nagymamája vigyáz rá. Ez a legrosszabb eset, mert a gyerek könnyen válik tünetmentes hordozóvá, az idősek pedig könnyen belehalnak. Még nem tudom, mi lesz erre a megoldás.

2020. aug. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Legalább ennyire kellene ügyelni a biztonságra minden iskolaban:

[link]

2020. nov. 1. 07:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!