Milyen a 9. osztály?

Figyelt kérdés
Tehát idén megyek 9edikbe és nagyon izgulok. 5 éves gimibe, az első év nyelvi előkészitő lesz. Mibe más a gimi? 9edikbe szoktak sminkelni ? Mondjuk korrektor szempillaspiral szemöldök megengedett? És hogy érhetem el hogy ne közösítjenek ki mint az általánosba?

2020. aug. 24. 16:47
 1/6 anonim ***** válasza:
91%

fhu én most vagyok/leszek tizedikes, de már nem szeretem, pedig nekem már csak 3 évem maradt hátra. nekünk nagyon hajtós volt a suli az első évben is, nyolc óránk volt egy héten kétszer (első pár hétben heti háromszor), volt, hogy ötre-hatra értem haza, és akkor még nem tanultam/foglalkoztam magammal. nagyon sokat kell tanulni, még úgy is mi voltunk az utolsók az osztályok között, hogy sokat javítottunk a második félévben (bár akkor ki nem). a karantén sem segített sokat; mindössze annyit, hogy nem volt egy nap csak 1-2 óra, de a feladatokból így is rengeteg volt, ha megcsináltam egyet, konkrétan jött kettő a helyére, a töritanár érettségi kérdéseket tett fel az oszmán birodalommal kapcsolatban. volt olyan, hogy hajnali fél kettőkor sírtam, mert úgy éreztem, túl buta vagyok, pedig már vagy ötvenedjére olvastam újra a feladatot. a szünetek nálunk mindössze annyira voltak elegek, hogy átérjünk egyik helyről a másikra, az ebédlő viszont nagyon kicsi, szerencse, hogy két hosszú szünet van, mert ha csak egy lenne, inkább éhen halnék, mintsem hogy lemenjek oda és tömegnyomorban a másik nyakában üljek.. ráadásul az órarend sem volt a legjobb, héftőn első óra tesi volt, egy nyolc órás napon pedig dupla tesi után még volt egy matek és egy történelem, akinek pedig nem volt igazolása, kikérője, ezeken a napokon (vagy a másik nyolc órás napon, nem emlékszem), kilenc órája volt ezzel együtt.


neked gondolom könnyebb lesz, mert az ötéves gimi első éve könnyű, inkább arra készülj, hogy a többi év nehezebb lesz, ne kényelmesedj bele! plusz szerintem tanulj meg mindent, amit lehet, mert utána nagyon nehéz pótolni, bár nem tudom, a te iskolád mennyire elfogadó ilyen szempontból, plusz a tanárok kedvessége is számít.


egyébként nálunk a tanárok és a diákok elfogadóak, ha nem tetszik valakinek valami a másikkal kapcsolatban, nem szokta hangoztatni; nem csinál senki műsort/problémát a másik kinézetéből. ha nem akarod, hogy ebből problémád legyen, öltözz átlagosan, abból semmi baj nem lehet, de ha van egy kifejezett, kifejlett stílusod, nyugodtan felveheted, és ne érdekeljen mások véleménye.


a kiközösítés elég összetett téma, ha van gólyatábor, próbálj meg ott minél több emberrel összeismerkedni, legyél mindenkivel kedves, szerintem ezzel nem szúrhatsz mellé.


szabad tudni egyébként, hogy melyik gimibe mész? hátha ismerem, és tudok róla valamit :)

2020. aug. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%

A nyelvi előkészítős év nagyon könnyű, viszont unalmas is egyben a sok nyelvi óra miatt. A gimi tanulós része inkább 10.-ben jön majd el, amikor bejön az összes többi tantárgy is.


Igen, szoktak sminkelni suliban, de hogy mit arról nem tudok sokat nyilatkozni, mert fiú vagyok. Majd meglátod úgyis.


A gimiben pedig új lappal indít mindenki. Nem tudom, hogy a régi osztálytársaid közül hányan mennek oda ahova te, ha senki, akkor teljesen új lappal indíthatsz majd. Nem tudom miért közösítettek ki általánosban, ha neked van sejtésed, akkor próbálj rajta javítani. Ha nincs oka, akkor pedig semmi gond. Nem tudom hol tartasz szocializálódás terén, ebben nem tudok tanácsot adni, mert ezt a képességet csak tapasztalattal lehet fejleszteni, de elsőnek majd próbálj meg összebarátkozni a padtársaddal, onnan talán jönni fog a többi is. Kérdezd meg a nevét, meg hogy hol lakik, meg ilyesmi, ilyen alap dolgokat. Ha jól el tudtok majd beszélgetni, akkor egyből találtál egy újdonsült barátot.

2020. aug. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Simán sminkelhetsz gimibe, az a három termek amit felsoroltal ha jol van felvíve az nem is látszik, szerintem ami gimibe megalja a helyet egy vekony ivelt kis tus, spiral, bronzosito hogy egy kis szin legyen de halvanyan, szajfeny vagy nude rozsaszin ruzs, vagy barnas termeszetesen halvany arnyalat a szemhejon, siman kulturalt es elegans.

Haj viselet meg hajad kivasalva kiengedve, vagy lófarokba hordva is kényelmes, ruhakbol meg vekony farmer polo kombo, szoknya terdig ero legyen, cipobol meg egyertelmuen lapos vagy magastalpu sportos cipo ezek kenyelmesek suliba es megis azert csinos. Az hogyha kiközösitenek annak ellenere hogy kedves vagy meg fogd fel úgy hogy bassz*k meg, szarj akkor a társaságra úgyis azért mész hogy tanulj és a jövöd alapozd nem azért hogy imadjanak.

2020. aug. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Megengedik, nálunk 3 éve (mikor 9.esek voltunk) nem volt jellemző, mostmár minden szünetben a 9.esek állnak a tükör előtt és sminkelnek ami azért már túlzás. Ha sminkelsz akkor csak visszafogottan és ne azt igazgasd egész nap, de ha nem lesz rajtad semmi smink sem fognak kikozosíteni
2020. aug. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
50%
Hát én általánosba is sminkeltem,gimibe is lehet nyilván.Miért közösítettek ki?Ha elmondod lehet könnyebben tudok segíteni.
2020. aug. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
Gimi az mindenkinek új és izgalmas, mindenki ugyanazt akarja, mint te. Azaz barátokat gyűjteni, így ne aggódj fognak feléd nyitni bőven. A lényeg, hogy tűnj magabiztosnak legyél mosolygós meg nyitott és akkor szinte biztos, hogy nem fognak kinézni, ha normális a társaság. Ha nem normális ahhoz meg külön pszichológia kell...
2020. szept. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!